Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

преди 2 дена си взех нов HDD и след като си инсталирах Windows 7 Ultimate x64 забелязах, че пише 6GB (4GB използваеми) и не мога да разбера защо е така. Направих му msconfig за 6 GB RAM, но след рестарт пак се връща на 4 GB. Някакви идеи къде е ключа за палатката да го оправя?

Снимки:

http://prikachi.com/images/411/7064411x.png

http://prikachi.com/images/412/7064412c.png

Редактирано от sonaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих msconfing-а и запазих настройките, но след рестарт положението е същото все едно изобщо не съм правил настройки.

http://prikachi.com/images/482/7064482s.png

http://prikachi.com/images/477/7064477q.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същият проблем - http://www.tomshardware.co.uk/forum/282328-30-only-listed-usable

Човека потвърждава, че преинсталацията е решила проблема му.

За съжаление не мога да открия логиката/причината това да се случи с 64 битова OS...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих msconfing-а и запазих настройките, но след рестарт положението е същото все едно изобщо не съм правил настройки.

http://prikachi.com/images/482/7064482s.png

http://prikachi.com/images/477/7064477q.png

Не сте направил коректно настройките. Направете ги точно както съм показал на снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте направил коректно настройките. Направете ги точно както съм показал на снимката.

След рестарт автоматично са станали както са от снимката, но отново продължава да стои 6GB (4GB използваема)

И забелязах в CPU-Z, че пише 6GB single channel, a преди работеха в двуканален режим.

Редактирано от sonaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоуса пиратски ли е? Ако е може преди да е качен в торента да е човъркан и да са го поомазали. Затова пробвайте с друг win.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете рам стиковете дали добре са влезли в слотовете. Също така дали сте ги поставили в правилните слотове.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а е пиратски, но е качествен, смисъл нищо не е бутано чиста версия която ползват много от познатите ми.

Проблема се реши като смених слотовете на RAM-а

Бяха на двуканалния A1 и B1, но ги преместих на A2 и B2 и сега използва 6 GB и си работят в двуканален режим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

1. Към колегата XЕCUTIONER - Това което сте дали за "настройка " не прави такава в естеството на това ОС какво количество РАМ да разпознава. Това е настройка която посочва точно броя процесорни ядра и количество РАМ с една единствена цел - прескачане на първоначалната проверка на тези данни от ОС при стартирането й . Целта на това нещо е по-бързо зареждане на ОС-ма и нищо друго . Като сам виждане тази "настройка " се прави от таба " Boot " ......

Разпознаването на количеството РАМ си е отговорност на ОС като първична задача и този процес не се нуждае от никакви настройки . Това при положение че ОС е читава , инсталирана коректно и работи правилно .Другата важна подробност са изправните и правилно монтирани модули  РАМ памет

Това е за Ваша,  и за други четящи тази тема информация .

Хубава вечер желая.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпознаването на количеството РАМ си е отговорност на ОС като първична задача и този процес не се нуждае от никакви настройки . Това при положение че ОС е читава , инсталирана коректно и работи правилно .Другата важна подробност са изправните и правилно монтирани модули  РАМ памет

Така е, но се случва ''Windows'' да има проблем с адресирането на всичката налична рам при стартиране - рядко, но факт. И за да се насочим към проверка на хардуера първо търсим причина за това в софтуера както и процедирахме в случая. Разбра се, че проблема не е софтуерен и бе постигнат краен успех, което е най-важното.

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но се случва ''Windows'' да има проблем с адресирането на всичката налична рам при стартиране - рядко, но факт. И за да се насочим към проверка на хардуера първо търсим причина за това в софтуера както и процедирахме в случая. Разбра се, че проблема не е софтуерен и бе постигнат краен успех, което е най-важното.

Лека вечер.

За последно ще спомена по темата че Уиндоус ако има проблем с разпознаването на РАМ , то тогава има 2 възможни причини:

1. Повредени модули с РАМ или не правилно монтирани такива

2. Повреда по самата ОС

Пак ще кажа че въпросната настройка няма нищо общо с коректното разпознаване на обема РАМ . В случая мисля че това се разбра по-най красноречивия начин . Тази настройка работи единствено и само с количеството коректно разпозната от ОС РАМ . Това в никакъв случай не е възможност за указване на какво количество РАМ памет да бъде откривано  при стартиране на системата . Това е настройката която прескача тази проверка .

Това е . Колкото е разпознатата рам толкова . Прескачането на дадена проверка от системата не са указания към същата за откриване  на устройства и техните обеми .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последно ще спомена по темата че Уиндоус ако има проблем с разпознаването на РАМ , то тогава има 2 възможни причини:

1. Повредени модули с РАМ или не правилно монтирани такива

2. Повреда по самата ОС

Пак ще кажа че въпросната настройка няма нищо общо с коректното разпознаване на обема РАМ . В случая мисля че това се разбра по-най красноречивия начин . Тази настройка работи единствено и само с количеството коректно разпозната от ОС РАМ . Това в никакъв случай не е възможност за указване на какво количество РАМ памет да бъде откривано  при стартиране на системата . Това е настройката която прескача тази проверка .

Това е . Колкото е разпознатата рам толкова . Прескачането на дадена проверка от системата не са указания към същата за откриване  на устройства и техните обеми .

Ми точно това бе целта на занятието. Понеже автора на темата беше пипал по настройките му дадох снимка как да ги пусне по дифоулт за да се види колко рам ще бъде адресирана от ОС. И не е вярно, че не може да се указва колко рам да бъде адресирана. Може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.