Премини към съдържанието
krasio666

Домашен хостинг на гейм сървъри!

Препоръчан отговор

В тази тема бих искал всеки да сподели на кои игри могат да се хостват сървъри от дома?!
Аз знам за  cs 1.6!Сървърите на тази игра в домашни условия не изискват много мощни компютри и интернет връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема бих искал всеки да сподели на кои игри могат да се хостват сървъри от дома?!

Аз знам за  cs 1.6!Сървърите на тази игра в домашни условия не изискват много мощни компютри и интернет връзка

Нормално, това е игра на над 13 години. Пълна мистерия е, че още я играят.

Иначе аз не бих хоствал гейм сървър (или какъвто и да е сървър) на компютъра

си освен ако не печеля нещо от това. Не си заслужава заради сметката за ток и

амортизацията на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен може на всяка една игра да се хостват сървъри единствените условия трабва да са:

машина с процесор поне 2.10 или 2,30 минимално 2, или 4 или 8 гигабайта рам видеокарта поне 64 бита 128 мегабаита и интернет с реална слорост поне 20 мегаита в секунда. както и операционна система линукс.

аз лично съм се занимавал със хостване на сървъри контрастраик, диабло 2, 

но съм ползвал винаги впс хостинг от:http://delta.bg/ реално поглегнато ако си решил да се занимаваш с хостване на сървъри аз препоръчвам впс хостинг поради няколко причини:

първата сървърите винаги ще са онлаин, втората няма да се ядосваш при спиране на тока или интернета,

горе долу това са основните причини лично аз  предпочитам платения хостинг.

дали ще си оставя машината вкъщи включена 24/7 и накрая на месеца ще платя двоина сметка за ток или ще ги дам за хостинг то си е същото поне мое мнение.

Редактирано от qvor16 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм хостил на cs,minecraft(в момента също хостя :D ) и LFS (live for speed)..... С четириядрен процесор с 2.33 и рам-а е слабичък ама колкото толкова ;) до 30 човека държа без проблем, но също така влия е интернета ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.