Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Нека започна с това, че съм на 13 години. Та, утре ще ми бият гентамицин чрез инжекции, не се притеснявам от самите инжекций, а от това, че се образували някакви бучки и не съм могъл да сядам, нито пък да спа като хората. Та, чудя се, има ли хора тук, които са били на такива инжекции и задължително ли се образуват тези бучки и как да се облекчи, дори преммахне болката? Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, че гентамицина има една особеност - уврежда слуха!  Бъди готов за това, казвам ти го съвсем приятелски, като една от многото жертви на това нещо, загубих половината си слух на 5 години. Отвратително е, че това нещо изобщо не е спряно. Ползи от него няма!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, че гентамицина има една особеност - уврежда слуха!  Бъди готов за това, казвам ти го съвсем приятелски, като една от многото жертви на това нещо, загубих половината си слух на 5 години. Отвратително е, че това нещо изобщо не е спряно. Ползи от него няма!

Стига писа глупости. Ама ти половината слух преди гентамицина ли го загуби или след него ?

Слуха ясно ама зрението след приемане на какво отслабна ? Анке.

Автора споко ве какъв мъж си ако някакви инжекции те уплашат. Те хората дето са ти ги предписали си знаят работата освен ако не са ти ги препоръчали в някой форум.  Виж Анка от лекуване по форумите до къде я докара. Като подвижна енциклопедия по заболяванията е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, утре ще ми бият гентамицин чрез инжекции...

Защо не се консултираш с още един лекар?

Дъщеря ми беше в началното училище, когато една лекарка и изписа инжекции гентамицин+амоскицилин таблетки, защото имаше...бронхит.

Веднага потърсих друг лекар, който замени антибиотика с подходящ за състоянието и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъщеря ми беше в началното училище, когато една лекарка и изписа инжекции гентамицин+амоскицилин таблетки, защото имаше...бронхит.

Веднага потърсих друг лекар, който замени антибиотика с подходящ за състоянието и.

Много трудно ще намериш двама на едно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много трудно ще намериш двама на едно мнение.

Опитът ми показва друго. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бучки се получават при инжектиране на пеницилин, и наистина са болезнени, мястото трябва да се разтърка мн добре. При гентамицина дозата е по малка и няма такава вероятност, но ANNE е права, при някои пациенти  се стига до загуба на слуха, но мисля, че беше при продължително лечение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен не ме е страх от самите инжекции както казах, още преди много години съм минал през това, няма нищо страшно.Разбрах, че рядко се появявали такива неща, а това за увреждането на слуха прочетох, че само когато се инжектира в големи количества, а на мен ще ми бият 2 дена по 3 ампули на ден, което не смятам, че е много. 

Щях да забравя, преди да ми предпишат гентамицина се лекувах с антибиотика „Панцефт“, но нямаше ползва и ми предписаха това, дори когато отидох до аптекарката тя ми каза, че само с гентамицина съм щял да се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След него.

Не изглежда много, ама вярвай ми, много е. Не е лесно да приемеш, че вече няма да чуваш, голям ад е. Помня какво е напълно да не чуваш и как след час вече чувах, но само с лявото ухо и по - слабо.............А заради дискриминацията и грозното отношение към мен като слуховоувредена развих анорексия. Да си различен си има тежка цена и тежка съдба. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо страшно нито в инжекциите, нито в гентамицина.

Ампулата представлява воден разтвор на гентамицин плюс помощни стабилизиращи вещества и обикновено се прилага мускулно. За да няма болка и оток, добре е по време на инжекцията мускулът да е отпуснат, а след това мястото леко да се масажира, за да се разнесе по-бързо лекарството.

А относно увреждането на слуха... Случаите са много редки и зависят от приложената доза, продължителността на лечението и, най-вече, от индивидуалната реакция на организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата инжекция си мина добре, утре още една и в понеделник ще се разбере, дали трябва да се инжектират още, въпреки, че се чувствам добре.Все пак благодаря на всички, опитали се да ми помогнат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречената ототоксичност на гентамицина съществува, и да познавам човек напълно загубил слухът си от него. Чувствителността към негативните му ефекти е индивидуална, също зависи от експозицията, т.е. колко и в какви дози. 

Приятен ден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да говорите за ототоксичност при гентамицин трябва дозите да са над 10-12 мкг/л плазмена концентрация или е предписан на дете до 2-годишна възраст, което е абсолютно забранено, освен ако ползите надхвърлят риска.Например при недоносени деца дозата се изчислява по 1.7 мг/кг тегло /8часа и рискът е сведен до минимум.

При стандартното лечение за възрастни ( по 160 мг дневно, разпределени в една или две апликации мускулно) дози, които да увредят слуховия нерв или бъбреците  почти никога не се достигнат, тъй че дишайте спокойно ;)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какви са ползите от гентамицина?  Какво точно лекува, щото нашите отказаха да ми кажат от какво съм била болна, но пък и не са били информирани за страничния ефект. Говорим за 1985 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.