Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля за помощта Ви : инсталирах Win8.1 на бутваща флашка и веднага

след рестартиране на машината и при опита ми да вляза в биос-а , за да задам 

зареждане от USB , ми изписа:

Enter current password( такава нито текуща , нито предишна съм задавал).

Компонентите са следните:

дъно - MSI K9AGM

тв.диск - Мaxtor 200GB(два дяла)

рам - 2х 1 GB /800Mhz

процесор - AMD X2 Dual Core 5200+

захранване - 450W.

п.п. Уиндоусът си заражда нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да не си ти, явно някой друг я е сложил. Няма начин от само себе си да се появи. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни батерията на дъното за 5-6 мин. при изключен от мрежата компютър. След това я върни и пускай компютъра. Биос ще се върне към заводските настройки без парола, но ще трябва да си свериш датата и часа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни батерията на дъното за 5-6 мин. при изключен от мрежата компютър. След това я върни и пускай компютъра. Биос ще се върне към заводските настройки без парола, но ще трябва да си свериш датата и часа.

Не обичам да Цитирам хората, но kokomil е пропуснал да спомене да натиснеш бутона за вкл. по продължително без да пускаш (когато вече са минали 5-6те минути за да се разредят всички кондензатори и CMOS схемите, слагаш батерията и вкл. компютъра към всичко)

Редактирано от ST305 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, получи се!!! :)

Не обичам да Цитирам хората, но kokomil е пропуснал да спомене да натиснеш бутона за вкл. по продължително без да пускаш (когато вече са минали 5-6те минути за да се разредят всички кондензатори и CMOS схемите, слагаш батерията и вкл. компютъра към всичко)

И това с бутона , може би помогна...:) Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще помогне като го натиснеш затваряш веригата и така всеки един заряд минава през всеки един консуматор на дъното и се разреждат всички кондензатори. :)

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не създавам нова тема...

Без да искам си сложих парола на BIOS-а (UEFI), искам да я махна и съответно пробвах с батерията. Махнах я от дъното, самото дъно (ASUS P8H67-M PRO) и направо разкачих захранването от дъното и не стана нищо паролата си стоеше. Може ли с някакъв софтуер да премахна паролата (която знам) без да си прецакам компа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен само махането на батерията не помага. Махни батерията махай кабела от компютъра и задръж копчето за включване за 10 секунди. След това трябва да се оправи. Хем спестяваш време лол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм...малко след като пуснах темата, гледах клип в тубата за UEFI BIOS-а, и там в advanced mode--> security мисля видях, че има инструкции как може да махнеш паролата. Има 2 позиции Админ и Юзер, следвайки инструкциите махнах паролата на Админ, обаче не стана нищо тогава махнах и на Юзер и...взе, че стана паролата се махна...Стана малко тъпо къде съм гледал преди, ама четох за махане на батерии джъмпери префлашване и програмиране на чипа и въобще не помислих, че щом може да се сложи съответно може и да се махне ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.