Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Залезът на Пеевски

Публикувано изображение

Кадър от първия словесен сблъсък между Делян Пеевски (на снимката) и бившия

вътрешен министър и настоящ депутат от ГЕРБ - Цветан Цветанов - май 2013г.

Фотограф: Юлия Лазарова

Препубликуваме текста на Иван Бедров от "Дойче веле":

Успелият млад мъж на 33 години е в центъра на събитията в България вече почти една година. Няма друг случай, в който едно име да занимава цяла държава, освен ако това не е името на премиера, президента или поне на лидер на управляваща партия.

Делян Пеевски не е никъде и в същото време е навсякъде

Той е депутат, който не ходи в парламента, но името му се появява под законопроекти. Има запазено магистратско място без да упражнява такива функции, но името му изскача зад висши назначения в съдебната система. Не притежава имоти, но охраната му бди над скъпи сгради из страната. Официално няма бизнес, но се споменава като фактор в редица сделки. Няма дори медии на хартия, но използва израза "моите медии".

Делян Пеевски си отива. Или го отиват. Няма голяма разлика. И в двата случая причините са едни и същи: безграничният апетит помага на растежа, понякога създава здравословни проблеми, но абсолютно винаги създава врагове почти в геометрична прогресия – колкото по-голям, толкова по-мразен. Излизането на светло обаче се оказа най-опасно за явлението "Пеевски". Доскоро името му бе познато само за хората от управлението, големия бизнес и медиите. За широките народни маси той беше непознат. Днес обаче всички знаят кой е той, всеки ден слушат за него и със сигурност много хора не го харесват.

Задкулисие на светло?

Какво точно е Пеевски можем да разберем от думите, с които той се описва и с които го описват другите. Откритото му писмо до Конституционния съд от началото на октомври 2013 година стана известно с репликата "Аз съм на 33 години и съм успял". Но в същото писмо Пеевски държи да изясни, че не е представител на задкулисието: "Къде е моето задкулисие? Кои са неговите измерения? Настоявам за уточнение с конкретика", пише депутатът от ДПС.

Няколко месеца по-късно той самият започна да отговаря с конкретика. По собствено желание ни информира, че 40 пъти е бил в кабинета на министъра на вътрешните работи в правителството на ГЕРБ Цветан Цветанов. Логичният въпрос е какво прави депутат от опозицията в кабинета на министъра 40 пъти. И отговорът отново идва от самия Пеевски: "Молбата му, ще го кажа в прав текст, бе да осъществявам чадър в моите медии над няколко престъпни босове". Пеевски добре е разбрал собствения си въпрос и добре уточнява с конкретика какво е задкулисие.

Странно единодушие цари сред представителите и на четирите политически сили в парламента за ролята и значението на Делян Пеевски.

"Пеевски е приемствеността между управлението на ГЕРБ и БСП", казва бившият вътрешен министър от социалистите Румен Петков.

"Делян Пеевски управлява прокуратурата чрез огромното си влияние във Висшия съдебен съвет и чрез главния прокурор Сотир Цацаров", казва следващият вътрешен министър в кабинета на ГЕРБ Цветан Цветанов.

А лидерът на ДПС Лютви Местан припомня как ГЕРБ хем подкрепяли протестите срещу избора на Пеевски за шеф на ДАНС, хем "се чувствали комфортно зад широкия му гръб".

Тези изречения също помагат за изясняване на значението на думата "задкулисие", въреки че не са толкова ярки като изказването на бившия министър на културата и депутат от ГЕРБ Вежди Рашидов: "Това са парите на Доган и на двама шейхове от Оман. Ако толкова не знаете какво седи в банката. Банката е собственик на вестниците, а Делян Пеевски е боздуганът с майка си отпред." Всичко това вече е на светло, а какво задкулисие може да има пред кулисите?

От незаменим до вреден

Излизането на светло на Делян Пеевски стана на 14 юни, когато парламентът го избра за председател на ДАНС. Някои продължават да задават въпроса КОЙ го предложи, но 8 месеца по-късно изглежда не е толкова важно точно кой, а че все пак го е предложил. Слава Богу, че този КОЙ предложи Пеевски, за да го извади на светло и така да приближи явлението към неговия залез. Хората получиха представа как действа схемата – ако проявяваш интерес от нещо в медиите, ако ти е важно някое назначение в правосъдието, ако развиеш апетит към някоя сделка, най-добре е в този момент да си зад широкия гръб. Незаобиколимия гръб.

Днес обаче Делян Пеевски вече очевидно е вреден. Ако приемем, че представлява сам себе си, вече вреди на всичко постигнато за тези 33 години. Ако пък е боздуган, вече носи много повече негативи за ръката, която го размахва. А и може ли да очакваш хората да обичат един боздуган? С липсата на мярка и невъздържаното си желание за изява Пеевски успя дори да умножи вредите. Зачестилите му изказвания пред подбрани медии показват засилена изнервеност. А на кого му трябва изнервен боздуган?

http://www.dnevnik.bg/analizi/2014/02/14/2241582_zalezut_na_peevski/

В общи линии съм съгласен като цяло с написаното, но не мисля, че това е началото на края на Пеевски.

Още доста години има да гледаме развитието му, защото няма как "машината" да хвърли толкова усилия и средства да разработи Пеевски в това, което е и толкова бързо да се изчерпа продукта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залез ли ?

Я да видим какво ще стане с неговата Лафка - после ще говорим.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залез ли ?

"Лафката" специално е една много добра бизнес-идея, която виждаме как се срина единствено и само заради името на Пеевски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лафката" специално е една много добра бизнес-идея, която виждаме как се срина единствено и само заради името на Пеевски.

Не се е сринала, напротив - тепърва започва.

Да не говорим за монопола му с майка му и над вестници, вестникарски групировки....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Преоблякъл се Илия-погледнал се-пак в тия!"

Докато българина не си промени манталитета много такива "ГЕРОИ" ще се появяват и изчезват периодично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Преоблякъл се Илия-погледнал се-пак в тия!"

Докато българина не си промени манталитета много такива "ГЕРОИ" ще се появяват и изчезват периодично!

ами ето ти повод -

Не купувай от Лафка

https://www.facebook.com/az.ne.kupuvam.ot.lafka?ref=ts&fref=ts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувам от LAFKA защото чета новини само от интернет и пуша от време на време насипен тютюн! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувам от LAFKA защото чета новини само от интернет и пуша от време на време насипен тютюн! :D

Браво, само така

:yanim:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залез ли ?

Какъв ти залез!

Тепърва ще наблюдаваме възхода на Пеевски.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувам от Лафка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти залез!Тепърва ще наблюдаваме възхода на Пеевски.

Скандал: Служителка подменяла данни от декларациите на Пеевски в Сметната палата

Нови, скандални разкрития за кадруването на депутата Делян Пеевски в държавните институции направи бившата социалистка и лидер на „Движение 21” Татяна Дончева в ефира на телевизия Bulgaria On Air.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече нищо не ме изненадва...Тия си вадят мръсните ризи от злоба един към друг. Сигурно на доброто стройно момче Делян Пеевски са му изяли закуската...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам всичкото имущество на подобни дебеловрати да се конфискува, безусловно и да се дари за фонд ""Спасение на България от мутри"

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДПС-Пеевски,Пеевски-ДПС.....На практика нашата Родина не е самостоятелна държава...!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека си се чистят, да не би да ви е жал за тях

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека си се чистят, да не би да ви е жал за тях

Но това е като ламя.

На мястото на всяка отсечена глава израстват две нови.

По-интересно е, какво са дали навремето двамата, когато са поръчали България ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-интересно е, какво са дали навремето двамата, когато са поръчали България ?

Де да бяха само те...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дер Щандард: Австрийската полиция иска ареста на Пеевски

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/der-shtandard-avstrijskata-policiia-iska-arest-na-peevski-6015450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори българските разследващи да получат от австрийските искане за арест на Пеевски, разследване срещу него ще се случи много трудно, защото има депутатски имунитет. Разрешение за подобно разследване може да даде само парламентът, ако главният прокурор Сотир Цацаров направи искане за сваляне на имунитета и то бъде одобрено. Имунитетът на народния представител има две отделни съставни части и за двете трябва отделно разрешение от Народното събрание - веднъж за възбуждане на наказателно преследване, веднъж за арест. За образуване на дело депутатът може сам да се откаже то имунитета си, но за задържане трябва да се произнесе парламентът. Досега искане за екстрадиция или за задържане чрез европейска заповед за арест на депутат или на друго лице с имунитет не се е случвало. В закона за екстрадицията и европейската заповед за арест, който е в сила от 2005 г., има раздел "Привилегии и имунитети". Според разпоредбата на чл.47 "исканото лице се ползва с привилегия или имунитет по отношение на юрисдикцията на България и български орган има правомощие да отнеме привилегията или да снеме имунитета, съдът незабавно прави искане за това до компетентния орган".

http://www.segabg.com/article.php?id=704495

Излиза, че дори да има вина, Пеевски е недосегаем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Че кога в България истинските престъпници са били досегаеми?

И как да са досегаеми като и онези, които трябва да ги ловят и съдят също са престъпници(в по-голямата си част)?

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пеевски и Цветан Василев внесоха сигнали един срещу друг в прокуратурата

В прокуратурата е постъпил сигнал от банкера Цветан Василев във връзка със заплахата, която е получил по телефона във Виена.

Това съобщи пред журналисти зам.-главният прокурор Борислав Сарафов. За заплашителния sms се разбра в ранните часове на вчерашния ден от публикация на австрийския вестник "Дер Щандарт".

„Вчера до главния прокурор беше депозиран сигнал от Цветан Василев. Към сигнала беше прикрепено и копие, изпратено до компетентните австрийски власти", заяви Сарафов.

По думите му не е ясно кой точно е внесъл сигнала, но той носел подписа на банкера. В него се посочва, че sms-ът е изпратен от депутата от ДПС Делян Пеевски.

Прокуратурата проверява чрез мобилните оператори от кой номер е изпратено съобщението и на чие име е регистриран той. Във връзка със сигнал, подаден от страна на Пеевски отново в рамките на вчерашния ден, Сарафов обясни, че двамата доскорошни бизнес партньори ще бъдат разпитвани по сигналите, които внасят един срещу друг.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1285852

Водевилът(както се изрази Цветлин Йовчев) започна... :D

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветлин Йовчев

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Делян Пеевски е извикан на разпит

Депутатът от ДПС Делян Пеевски е извикан на разпит в столичното следствие. Най-вероятната причина за разпита е отправени от Пеевски заплахи по адрес на банкера Цветан Василев, научи БГНЕС от източници от прокуратурата.

Банкерът Цветан Василев е депозирал вчера до главния прокурор сигнал за заплаха за убийство от страна на Делян Пеевски. Към сигнала беше прикрепено и копие от негов сигнал до компетентните австрийски власти. Това съобщи зам.-главният прокурор Борислав Сарафов. Този сигнал е бил изпратен на Софийска градска прокуратура още вчера и в момента би трябвало да се извършва проверка. Сарафов обясни, че информацията, която има към момента, не е по-различна от тази, написана вчера в австрийския "Дер Щандарт".

Зам.-главният прокурор обясни, че в сигнала си до главния прокурор Василев посочва, че според него автор на тези заплахи е Делян Пеевски и добави, че в момента предстои да се извършват нужните действия по този сигнал, като например да се поиска справка от мобилните оператори.

http://news.bgnes.com/view/1170920

Не ни остава нищо друго, освен да гледаме водевила, за чийто край всички се досещаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Делян Пеевски:

Василев не ме е заплашвал, майка ми си плаща кредитите

"В началото на тази година се развалиха отношенията ни. Цветан Василев искаше да се занимава с политика, а аз да го подкрепям медийно", призна депутатът от ДПС

Не мога да разбера какво става, всяка седмица ме разкарват. Бях на разпит при прокурор.
Това заяви депутатът от ДПС Делян Пеевски на излизане от столичното следствие, където се яви, за да бъде разпитан затова дали е отправял заплахи по адрес на банкера Цветан Василев.

"Не ми е ясно Василев какви сигнали подава, защо не се прибере тука и прави поръчкови истории във Виена с близки негови консултанти. Няма да се учудя самата измислена проверка да се води от това лице, което споделих и на прокуратурата", каза Пеевски пред столичното следствие.

"Започвам да се чувствам като във филм. Той мен лично не ме е заплашвал", уточни Пеевски на въпрос дали е получавал заплахи от доскорошния си бизнес  партньор. "Беше опитано да се вербува моята охрана от негови лица, преустановил съм контактите си с него (бел. ред. – Цветан Василев)", добави той.

"Не мога да ви кажа кой направи този филм. Да го изясни прокуратурата. Не знам защо прокуратурата се бави и не успява да намери г-н Василев. Аз съм тук и съм на разположение на прокуратурата. Къде е Василев? Може би го е страх от всичките вложители, на които държеше парите", продължи Пеевски.

Той заяви, че война не води с никой – "който води война с мен – да я води". В отговор на въпрос Делян Пеевски заяви, че не дължи нищо на КТБ, а майка му обслужва нейни кредити и също не дължи просрочия към тях.

Запитан кога са се скарали с Цветан Василев и защо, Пеевски каза само: "В началото на тази година се развалиха отношенията ни. Той искаше да се занимава с политика, да прави обединения на партии, аз да го подкрепям медийно".

Днешният разпит на депутата от ДПС Делян Пеевски в столичното следствие бе вторият повер. Първият беше преди седмица по сигнала на "Протестна мрежа".

http://pressadaily.bg/publication/46929-%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%B5-%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/

"Запитан кога са се скарали с Цветан Василев и защо, Пеевски каза само: "В началото на тази година се развалиха отношенията ни. Той искаше да се занимава с политика, да прави обединения на партии, аз да го подкрепям медийно"."

Твърдението на Пеевски звучи несериозно, пък и не може да го докаже.

Предполагам, че причината за разрива между него и Цветан Василев е отказан кредит, с който майка му да погаси друг кредит.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.