Премини към съдържанието
rapid_1

След преинсталиране на Windows XP SP3 ми изчезна CD/DVD устройството в My Comput

Препоръчан отговор

Преинсталирах Уиндолса и всичко си е наред, но забелязах, че ми няма СД-то като буква. В биоса си излиза с името, но в device manager/ hardware липсва изобщо такова устройство. Някакви идеи???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със нерото примерно да запишеш диск дали ще ти излезе изобщо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах Уиндолса и всичко си е наред, но забелязах, че ми няма СД-то като буква. В биоса си излиза с името, но в device manager/ hardware липсва изобщо такова устройство. Някакви идеи???

Каква ти е записвачката ?

Качи един скрииншот на device manager, не може там да нямаш CD/DVD а в биоса да ти го засича. Може би ти липсват драйвери ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А от кое устройство преинсталира операционната система? Да не ти е откачен интерфейсния канел между CD-то и дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш десен бутон на "Моя компютър" >> "Управление" >> "Управление на дисковете" >> задаваш (сменяш) буквата на устройството.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е записвачката ?

Качи един скрииншот на device manager, не може там да нямаш CD/DVD а в биоса да ти го засича. Може би ти липсват драйвери ?

Записвачката е Philips, в биоса го имам, но в device manager - НЕ. В момента съм на работа и когато се прибера ще пусна скриншоти.

А от кое устройство преинсталира операционната система? Да не ти е откачен интерфейсния канел между CD-то и дъното?

От флашка през USB. С кабелите всичко е наред, когато стартирам компютъра проверката от биос по време на зареждане на драйвърите активира устройството (светва двд-то)

Даваш десен бутон на "Моя компютър" >> "Управление" >> "Управление на дисковете" >> задаваш (сменяш) буквата на устройството.

Няма как да я сменя при положение, че устройството липсав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не ти е откачен интерфейсния канел между CD-то и дъното?

Или пък CD-то да е забранено в биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пък CD-то да е забранено в биос.

И на мен това ми мина като идея, но в биоса незнам къде точно стоят тези забрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен това ми мина като идея, но в биоса незнам къде точно стоят тези забрани.

Пробвай да върнеш дифолт настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да върнеш дифолт настройките.

Това беше шървото нещо което направих, но без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като сложиш диск какво става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като сложиш диск какво става?

Диодът на ЦД-то мига така, както когато чете ЦД, но нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диодът на ЦД-то мига така, както когато чете ЦД, но нищо повече.

Може и устройството да се е повредило, а също така и диска да е повреден/неправилно записан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия номер е да  разкачиш  CD/DVD устройството (предполагам, че е настолен компютър), и отново да го свържеш.Това трябва да направиш при включен компютър.

Редактирано от krali (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай записвачката на друг компютър от приятел и пробвай да запишеш един диск да видиш дали ще работи Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.