Премини към съдържанието
pesho97

Рутера ми е COMTREND CT-5367? Как да го настроя за обикновенна интернет връзка?

Препоръчан отговор

Видях в друг сайт, че рутера може да се настрои и за обикновенна интернет връзка! Та въпроса ми е как става това? Трябва ли да го ъпгрейдна и  какви настройки да му вкарам? 

Със статично IP съм, и съм заключен по МАК адрес! Ще ви бъда благодарен , ако ми помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е рутер, а е модем. Предлагат го Виваком. Връзката е през PPPoE. Не знам какво разбираш под нормален интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е рутер, а е модем. Предлагат го Виваком. Връзката е през PPPoE. Не знам какво разбираш под нормален интернет?

Еми да не АДСЛ връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми да не АДСЛ връзка

Модема използва АДСЛ линия и се свързва через PPPoE протокол. Там нямаш филтрация по МАК адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модема използва АДСЛ линия и се свързва через PPPoE протокол. Там нямаш филтрация по МАК адрес.

Аз не трябва да се свързвам чрез РРРоЕ! Трябва да въведа Ип и МАК адрес? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не трябва да се свързвам чрез РРРоЕ! Трябва да въведа Ип и МАК адрес? 

Не може да се свържеш. Трябва да имаш телефонна линия и PPPoE потребителско име и парола, за да се свържеш към (да го наречем) свървъра на доставчика. Това е модем не е рутер.

Къде искаш да въведеш IP и MAK адрес? На кой интернет доставчик си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се свържеш. Трябва да имаш телефонна линия и PPPoE потребителско име и парола, за да се свържеш към (да го наречем) свървъра на доставчика. Това е модем не е рутер.

Къде искаш да въведеш IP и MAK адрес? На кой интернет доставчик си?

Това е АДСЛ + Рутер! На ЕТАБГ съм! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е АДСЛ + Рутер! На ЕТАБГ съм! 

Това си е чист АДСЛ модем. Това че са му добавени ЛАН портове и Wireless не го прави рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.