Премини към съдържанието
GERMANY

Проблем с рутер TP-LINK, не зарежда web страници

Препоръчан отговор

Имам рутер TP-LINK WR941ND, който от известно време ми прави проблем. Когато се опитам да вляза в някой сайт, той не винаги се зарежда от първия път (трябва да го презаредя няколко пъти и тогава чак се зарежда). Преинсталирах Browser,Windows, смених софтуера на рутера, рестартирах го и к'во ли не, но не става и не става. Според мен е от рутера, защото като си ползвам интернета директно (без рутер) няма проблеми, от време на време и на телефона не мога да заредя някоя страница. От какво може да е ? И как мога да го оправя ?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От рутера е.Преди 1-2 дена се случи да дадем такъв рутер на 1 клиент и ще го връщаме защото е в гаранция.Ако и ти имаш гаранция го връщаи.Пък ако няма нов рутер трябва да си вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си сменил софтуера на рутера?

Пробва ли да го ресетнеш и отново да го настроиш?

Имах подобен проблем с рутер d-link, дори имам тема във форума. Не ми зареждаше някои страници, а други ги зареждаше много бавно, иначе направо с WAN кабела без рутер си ги отвяраше нормално. Ъпдейтнат ли е фърмуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под софтуера имаш предвид че си ъпдейтнал Фърмуера ли ?

Редактирано от lqlq94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай ръчни днс-и

8.8.8.8

8.8.4.4 

208.67.222.222

208.67.220.220

задай и по висок MTU

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай ръчни днс-и

8.8.8.8

8.8.4.4 

208.67.222.222

208.67.220.220

задай и по висок MTU

Това нямам си на представа как да го направя :( Ако може да поясниш  ;)

Как си сменил софтуера на рутера?

Пробва ли да го ресетнеш и отново да го настроиш?

Имах подобен проблем с рутер d-link, дори имам тема във форума. Не ми зареждаше някои страници, а други ги зареждаше много бавно, иначе направо с WAN кабела без рутер си ги отвяраше нормално. Ъпдейтнат ли е фърмуера?

Моя грешка не софтуера, а фърмуера. Това е последен ъпдейт, който ползвам и до сега вече 2г нямах проблем, а със стария  фърмуер имах други проблеми (тогава го ъпдейтнах и до сега никакъв проблем, разбира се до днес :D ) Пробвах и с рестарт и на ново да го настроя и пак нищо. А как може да се развали от самосебеси след толкова време без проблеми ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нямам си на представа как да го направя :( Ако може да поясниш  ;)

Влизаш в DHCP на рутера и там на DHCP Settings на Primary DNS пишеш 8.8.8.8 а на долния ред Secondary DNS:8.8.4.4А за другите адреси които Saentist е дал си нямам на представа за какво са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в DHCP на рутера и там на DHCP Settings на Primary DNS пишеш 8.8.8.8 а на долния ред Secondary DNS:8.8.4.4А за другите адреси които Saentist е дал си нямам на представа за какво са.

за същото само че не са адресите на гугъл а на опенднс

за най сигурно 1-вия и третия

мту се задава на рррое настройките според това дали е свързан с пппое

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз обнових dns адресите, но пак не се получи. Накрая си купих нов и от близо година не съм го пипал, всичко е ток и жица. Дано успееш с промяна на dns настройките,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай ръчни днс-и

8.8.8.8

8.8.4.4 

208.67.222.222

208.67.220.220

задай и по висок MTU

Направих това което ми каза и за сега няма никакви проблеми :) Надявам се да остане така 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.