Премини към съдържанието
bpkole

Игра подобна на монополи! Помощ!

Препоръчан отговор

Здравейте! Използвам Visual Basic 2010 и правя игра подобна на монополи! Направих зарчето и мапа, на който ще се играе, но ми трябва малко помощ! Как да направя picturebox-a, в който е снимката на фигурата, с която играеш, да се премества напред според числото от зара? 

Благодаря предварително! 

Ето и кода:

Option Strict OnPublic Class Form3Inherits System.Windows.Forms.FormPrivate Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.ClickDim dice As Integer = 0 '0 - 6Randomize()dice = CInt(1 + (Rnd() * 5))Select Case diceCase 1PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("1.bmp")Case 2PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("2.bmp")Case 3PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("3.bmp")Case 4PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("4.bmp")Case 5PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("5.bmp")Case 6PictureBox2.Image = New System.Drawing.Bitmap("6.bmp")End SelectEnd SubEnd Class

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избирате си структура от данни (било масив, било свързан списък), присвоявате всяко поле към елемент от масива или списъка и действате с обхождане. Поне аз така бих направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избирате си структура от данни (било масив, било свързан списък), присвоявате всяко поле към елемент от масива или списъка и действате с обхождане. Поне аз така бих направил.

Може ли малко повече инфо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че полето ми е снимка (picturebox) и фигурките са снимки и една ще се скира, а другата ще се появява със Visble = true or False! Но когато задам на друг бутон промнеливата dice, тя не работи. Тя работи само при бутона "завърти зара", т.е. при бутона с кода, който дадох малко по-горе! Някъкви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.