Премини към съдържанието
Ади Бонев

Нов компютър или подсилване на стария компютър

Препоръчан отговор

Здравейте  имам компютър който е на 7-8 години и е трагичен. Говоря за компютър с 512mb рам , 50gb-диск D и 15gb- диск C. Забива уникално много и просто не може да се работи на него. Харесал съм си този компютър http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=517074&scenario=&productarea=P11010201&detailScenario=Nastolen-kompyutar-KTN-AMD-ENTRY-APU . Сега въпросът ми е да си подсиля стария компютър или да си взема нов ? И този компютър дали е добър ? Попринцип не ми се дават повече от 480-490лв за компютри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готова конфигурация не си вземай никога. С този бюджет, който си сложил може да ти се направи нова конфигурация, но ще трябва да си ползваш стария монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото за тези пари може да вземеш по-добра конфигурация. Ето ти една примерна такава:

4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB SEAGATE SATA2/7200/16MB AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX DELUX DLC-MG460 NO PSU PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S ASROCK FM2A88M-HD+ /FM2+ Обща стойност - 511.28 лв. с ДДС

ПП: Сега виждам, че темата ти не е в правилния раздел.

Редактирано от cappie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз не иска някакъв супер компютър просто да си имам 3-4 игри и да мога да си върша работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще платиш за голфче а ще вземеш трабант? Въпроса не е дали искаш пишеща машина а колко ще платиш за нея.

Другия тънък момент е че готовите сглобки в повечето случай са с по-малка гаранция.

Отделно се слагат ненадеждни захранвания и като умре машината при някой токов удар ходи се разправяй.

Edit: Ето ти пример колко струва боклука дето ти продават в Техното - http://nikem-bg.net/cart/48947p1r45925p1r43848p1r1035p1r49324p1r49867p1r1005191p1rf.html

Както виждаш разликата е около 100 лв. отгоре. Захранването всъщност е JNC а кутията е още по-евтина от тази която съм дал. 

Edit2: Да започнем от надеждно захранване на което не са му спестени защитите и кутия а не микровълнова (кутията трябва да спомага за охлаждането а не да изпича-фурна).

Ето ти минимума което ще ти е основата - Количка. Харда предполагам ще е 500GB и няма особено значение кой ще избереш.

Записвачката (това са 30 лв.) реално е излишна понеже можеш да инсталираш Windows и от флашка а ако нямаш едва ли е проблем да вземеш назаем от някой познат.

И остава АПУ-то (ще рече процесор с вградена графика). АМД са с по-добра графика от Интел но самия процесор е по-зле. Реално за всекидневна работа и двата варианта стават.

Дъното му гледаш изходите за видеото. Ако ще връзваш телевизор гледай да е с HDMI понеже после няма как да го добавиш освен със смяна на дъното.

Паметта ще е по-производителна ако е на две плочки но ако искаш да имаш възможност да добавиш още взимаш една понеже евтините дъна са с два слота. 

Линк за: AMD вариант и Интел вариант

Публикувано изображение Публикувано изображение

И двете машини имат и трите вида изходи за видеото (HDMI, DVI-D и D-Sub) и са предостатъчни за гледане на БлуРей (1080p).

Самото сглобяване е безплатно та ако не можеш да го направиш сам не се притеснявай пак може да го получиш готов.

За записвачката вече казах. Щом парите са кът я разкарай и ще спестиш 30 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да си смена захранването на новия така че 

Доста безмислено звучи! Послушай колегите и ще ти се помогне да сглобиш нещо прилично с по-голяма гаранция и по-добра производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 02.02 до сега не си ли купи компютъра.? Там казваш, че е на 5-6 години, а тук казваш, че е на 7-8 години.? :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да си смена захранването на новия така че 

Човек някакъв заклет фен на технобакалията ли се ?

Хората ти предлагат за същите пари по-добри неща с повече гаранция а ти разправяш че си щял да смениш захранването на боклука дето ти пробутват. 

В технобакалиите се гони цена и се слагат части с максимално изстискана цена разбирай и качество.

Да те питам как ще смениш захранването на новата машина? Смяташ сам да се лишиш от гаранцията ли или очакваш в технобакалията да стане тая работа? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз вече съм се решил да си сглобявам компютър и искам да имам хубава видеокарта но и самият компютър да не е над 500лева. Ще можете ли да ми сглобите някъкъв да видя горе долу към каква конфигурация да се насоча? защото не съм много запознат с компютрите и тяхната конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе имаш 2 варианта от naruto. Едва ли е необходимо да се пише още по тая тема. Парите са малко, вариантите за разнообразие също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.