Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
looper

Страннен проблем с настолен компютър

Препоръчан отговор

Дъното е BIOSTAR H55 HD - http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=473

CPU - Core i3 340 3.06ghz

RAM - 4gb

Video - Nvidia gt220

HDD - Samsung HD105SI 1TB

Тръгвам да инсталирам от USB flash Windows 7 64bit и ми излиза тази грешка 

Публикувано изображение

Появява се след като зареди файловете от флашката след първия рестарт като продължава да инсталира.

В биоса  смених на AHCI и заредих драйверите от флашката за AHCI, беше на IDE - compatible има и enhanced.

Пак това съобщение се появява

След това видях, че има включен PATA и излиза още един екран като се стартира компютъра и пише със червени букви No,drives detected нещо такова след като го изключих този екран се маха.

Пак го върнах на IDE compatible и пак така.

А веднъж ми се появи това нещо след това се махна

Публикувано изображение

Да не би заради инсталирането от флашката да е в момента нямам CD да пробвам

Редактирано от looper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и релийза, който си свалил и си сложил на флашката да е прецакан :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за релийза. С каква програма си го качвал на флаша?

всъщност пробвах няколко релийза, качих го с yumi

1.дали е защото го качвам с флашка2.има ли значение дали е на AHCI или IDE, когато е на AHCI само тогава зарежда драйверите за AHCI, смисъл преди инсталацията да започне като дам load driver и избирам драйвера и тогава ми зарежа ICH5 и пускам да се инсталира

3.трябва ли да излючвам PATA от биоса доколкото знам това е за старите хардове или сд-та с IDE конектори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност пробвах няколко релийза, качих го с yumi

1.дали е защото го качвам с флашка2.има ли значение дали е на AHCI или IDE, когато е на AHCI само тогава зарежда драйверите за AHCI, смисъл преди инсталацията да започне като дам load driver и избирам драйвера и тогава ми зарежа ICH5 и пускам да се инсталира

3.трябва ли да излючвам PATA от биоса доколкото знам това е за старите хардове или сд-та с IDE конектори

Относно релийза: изтегли чиста такъв(MSDN) и не се занимавай с разни самоделни изчадия,дето не се знае у коя маза на колко ракия и вино са правени.....Изтегли си последната версия на WinSetupFromUSB(by Ilko ;) ) и го качи с нея.Дали ще е на IDE или AHCI,все тая,само при втория режим трансфера на данни става малко по бързо,но няма как да се усети ,освен на синтетичен тест.И вземи в края на крайщата изключи тоя РАТА диск да не бърка ситуацията.Ако не става,намери приятел/познат с DVD,на една двуцевка бира може и да тръгнат нещата.Все пак две кифирици мислят по добре от една......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно релийза: изтегли чиста такъв(MSDN) и не се занимавай с разни самоделни изчадия,дето не се знае у коя маза на колко ракия и вино са правени.....Изтегли си последната версия на WinSetupFromUSB(by Ilko ;) ) и го качи с нея.Дали ще е на IDE или AHCI,все тая,само при втория режим трансфера на данни става малко по бързо,но няма как да се усети ,освен на синтетичен тест.И вземи в края на крайщата изключи тоя РАТА диск да не бърка ситуацията.Ако не става,намери приятел/познат с DVD,на една двуцевка бира може и да тръгнат нещата.Все пак две кифирици мислят по добре от една......

Тръгна със диск незнам защо от USB флашка нестава, но се оправи 

Изключих PATA прочетох, че е това IDE за старите дискове и за да се различава от SATA са го сменили името на PATAА иначе от биос го оставих на AHCI и инсталирах драйвера Intel rapid storage и си откри драйвера сега не ми ги показва няколко устройства ide channel във device manager, а само един диск SCSI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектният инструмент за създаване на буутващи флашки за мен е rufus, съгласен съм с гореписалите, оригиналът си е оригинал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купиш операционата система няма да имаш подобни проблеми.

Не бъди толкова сигурен. Според мен има някакъв проблем с флашката. Аз често имам такива проблеми, но ползвам DVD. Не винаги файловете могат да се прочетат, затова съм си записал два еднакви диска и когато не може да прочете нещо от единия, му давам retry , след като поставя другия. Няма как на едно и също място да се появят грешките, затова ползването на два диска е добър вариант. Виж, за флашка не знам дали би станал тоя номер. Аз имам над 50 оригинални игри. Общо взето проблемите са точно толкова, колкото и при пиратските. Дори понякога при пиратските копия има по-малко проблеми.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купиш операционата система няма да имаш подобни проблеми.

проблема не идва от там дали е оригинал или пират, просто самото дъно, биоса харда(може би защото е 1tb незнам) не работят коректно със флашки все пак дъното е от 4-5год.

Перфектният инструмент за създаване на буутващи флашки за мен е rufus, съгласен съм с гореписалите, оригиналът си е оригинал.

нещо ново ще го пробвам със сигурност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.