Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички,

днес съпругът ми получи за подарък Acer Aspire 9300 с проблем :D ? Известно време след като поработи нормално лаптопа, на екрана се появяват ленти и нищо не се различава. След рестартиране всичко изглежда ок. но след известно време всичко се повтаря. Какъв може да е проблема на този <харизан кон> според вас и може ли да бъде поправен?

Благодаря на всички за отделеното време :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички,

днес съпругът ми получи за подарък Acer Aspire 9300 с проблем :D ? Известно време след като поработи нормално лаптопа, на екрана се появяват ленти и нищо не се различава. След рестартиране всичко изглежда ок. но след известно време всичко се повтаря. Какъв може да е проблема на този <харизан кон> според вас и може ли да бъде поправен?

Благодаря на всички за отделеното време :wors:

Мен ми звучи на проблем с видео картата. А тя не е от най-студените... Nvidia. Може да се поправи като се смени чипа на видео картата, но това е скъп и без мислен ремонт, защото след време пак може да почне да прави проблеми. По-добре се ориентирайте към нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем, преинсталирах и се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно разлепен видео чип. Скъп и често нетраен ремонт. Общо взето не си заслужава. Все пак може да пробвате различни драйвери за видеото, да видите дали лентите се влияят от положението на екрана на лаптопа спрямо тялото (завъртете го, може да изчезват в даден момент или да се местят) - това ще рече проблем с лентовия кабел. Пробвайте да проверите температурите с AIDA 64 и/или Speccy. Качете резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.