Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте всички, искам да ви питам дали http://nikem-bg.net/computer-components/ACER-LED-20-Full-HD-G206HLDBD-Black този монитор може да се свърже с Palit Gtx 660 OC 2GB GDDR5 посредством DVI ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да свържеш всеки монитор.

Под "всеки" имаш в предвид, дори и VGA монитор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с преходник. Картата дори има включен такъв в комплекта. И стига с това "VGA" монитора едва ли е с вградено видео...

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И стига с това "VGA" монитора едва ли е с вградено видео...

На стария ми монтро пише VGA, не съм аз виновен. Що се отнася до преходници от Никемнет ми казаха, че не е препоръчително да се използват преходници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стария ми монтро пише VGA, не съм аз виновен. Що се отнася до преходници от Никемнет ми казаха, че не е препоръчително да се използват преходници

Моля? Аз лично ползвам преход DVI-VGA на няколко карти от година вече и нямам никакви проблеми. Ползвай си преходника спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина не е препоръчително което не значи че задължително ще има проблем. То да ползваш аналога също е кофти идея ако имаш цифров вход на монитора.

А като гледам освен скапания D-Sub пише че има и DVI-D.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина не е препоръчително което не значи че задължително ще има проблем. То да ползваш аналога също е кофти идея ако имаш цифров вход на монитора.

А като гледам освен скапания D-Sub пише че има и DVI-D.

D-sub е стария ми монитор. За по-горния ще използвам DVI входа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да свържете монитор с VGA вход, трябва картата ви да поддържа VGA аналогов изход. Понеже сега ще се изсипят сумати коментари, ще допълня ... Дори и новите карти, които поне видимо нямат VGA изход, те пак си поддържат аналоговия стандарт, но в DVI порта им са сложили и още два няколко пина накрая, именно затова. Тия DVI to VGA преходници, същност осъществят контакт с тия пинчета накрая и по другите пинове, картата пуска VGA сигнал. Измислили са го, иначе тия преходи не трансформират цифров в аналогов. Я се опитайте да наръгате такъв DVI преходник в карта, която поддържа и VGA, и DVI едновременно. Тогава в DVI порта няма да са добавили възможността да извежда и VGA сигнал, понеже си има отделен порт, а тоя DVI преход със стърчащите отстрани пинове, няма да успеете да го наръгате в нея, а по-скоро ще счупите порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да свържете монитор с VGA вход, трябва картата ви да поддържа VGA аналогов изход. Понеже сега ще се изсипят сумати коментари, ще допълня ... Дори и новите карти, които поне видимо нямат VGA изход, те пак си поддържат аналоговия стандарт, но в DVI порта им са сложили и още два няколко пина накрая, именно затова. Тия DVI to VGA преходници, същност осъществят контакт с тия пинчета накрая и по другите пинове, картата пуска VGA сигнал. Измислили са го, иначе тия преходи не трансформират цифров в аналогов. Я се опитайте да наръгате такъв DVI преходник в карта, която поддържа и VGA, и DVI едновременно. Тогава в DVI порта няма да са добавили възможността да извежда и VGA сигнал, понеже си има отделен порт, а тоя DVI преход със стърчащите отстрани пинове, няма да успеете да го наръгате в нея, а по-скоро ще счупите порта.

Имам 7300ГТ, тя има и вга и дви, и доста често я ползвам с преходник дви-вга и няма никакъв проблем. За мен това са пълни глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои карти наистина не могат да извеждат аналогов сигнал през DVI порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.