Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам лек проблем с драйвера за радиото, май ?

Драйвер съм сложил, даже и windows-а искаше да го ъпдейтна там с windows update, но така и така не проработи.

И така в device manager нямам удивителен знак, че ми липсва някакъв драйвер. В BIOS-а всичко е наред. Би трябвало да се включи самото радио от хардуерния бутон, който е на лаптопа и да мигне в синьо (поне така правише, когато лаптопа беше под управлнието на windows xp professional), а сега е с windows 7 ultimate 32 bit.

пс: Имам и друг много дразнещ проблем: защо постоянно windows сигнализира, все едно включвам някаква периферия и след това я махам ? Това го прави през по-малко от минута и съм принуден да му спра звука.

пс2: Инсталирах драйвера за видеото от сайта на HP, който си е за модела, но сякаш имам чувството, че без него вървеше по-добре (тоест с този, който windows си инсталира когато се ълдейтна).

post-332069-0-82649100-1392504677_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя си свали необхоедимите драйвери за чипсет, видео, аудио и мрежови карти и ги инсталирай. Windows 7 си слага драйвери по подразбиране (особено на видеокартата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя си свали необхоедимите драйвери за чипсет, видео, аудио и мрежови карти и ги инсталирай. Windows 7 си слага драйвери по подразбиране (особено на видеокартата).

От сайта на производителя съм свалил всички възможни драйвери за wireless-а и той пак не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя съм свалил всички възможни драйвери за wireless-а и той пак не тръгва.

Инсталирани ли са коректните? Да не си иснталирал и допълнителен софтуер за безжичната карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са коректните? Да не си иснталирал и допълнителен софтуер за безжичната карта?

Да инсталирани са коректните. Какво означава допълнителен софтуер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да инсталирани са коректните. Какво означава допълнителен софтуер ?

Безжичината карта има освен драйвер и собствен софтуер за управление. Ако е инсталирана тази програма и не е настроена безжичната карта не може да работи. Трябва да се влезе в този софтуер и да се избере дали той ще управлява безжичната карта или Windows OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопите се инсталира и допълнителна програма/драйвер, за да работят Fn бутоните.

Обикновено, точно от един от тях се активира (включва) и безжичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжичината карта има освен драйвер и собствен софтуер за управление. Ако е инсталирана тази програма и не е настроена безжичната карта не може да работи. Трябва да се влезе в този софтуер и да се избере дали той ще управлява безжичната карта или Windows OS.

Ами то нали този лаптоп е бизнес клас и има отгоре хардуерен бутон от който се пуска, но тука с windows 7 този бутон имам чувството, че не работи. А за такава програма мисля, че се пробвах да инсталирам беше HP Wireless Manager, но той не работи на Windows 7 и още при инсталирането му гърми.

пс: Инсталирах този мениджър успещно и сега като натисна хардуерния бутон отдолу се появява едно прозорче и пише Wlan: off Bluetooth: off и пак като го натиска пише, че и двете са Disable ? Много странно.

За лаптопите се инсталира и допълнителна програма/драйвер, за да работят Fn бутоните.

Обикновено, точно от един от тях се активира (включва) и безжичната карта.

Фън бутоните си работят, но тук радиото не се пуска с фън бутони.

Редактирано от preslavmilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не работи този бутон. Не инсталираш нещо коректно или самият Windows ти е бъгав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не работи този бутон. Не инсталираш нещо коректно или самият Windows ти е бъгав.

Стана, вече има wireless и bluetooth (работещи). То просто не е трябвало да барам този бутон, а ги дадох на ON от долу където този мениджър му дадох всичко на ON, а самия мениджър го инсталирах като му дадох да се зареди като windows xp sp3. Благодаря ти :)

пс: Сега остана да оправя дразнещия звук, който вече на 20секунди се появява. Все едно вкарвам usb устройство и след това го изваждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана, вече има wireless и bluetooth (работещи). То просто не е трябвало да барам този бутон, а ги дадох на ON от долу където този мениджър му дадох всичко на ON, а самия мениджър го инсталирах като му дадох да се зареди като windows xp sp3. Благодаря ти :)

пс: Сега остана да оправя дразнещия звук, който вече на 20секунди се появява. Все едно вкарвам usb устройство и след това го изваждам.

Какъв мениджър си задал се стартира като програма под Windows XP, Продължавам да твърдя, че или Windows ти е бъгав или имаш проблем с некоректни драйвери.

Когато се чува този звук може ли да видиш какво устройство се включва или какво се опитва да намери Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв мениджър си задал се стартира като програма под Windows XP, Продължавам да твърдя, че или Windows ти е бъгав или имаш проблем с некоректни драйвери.

Когато се чува този звук може ли да видиш какво устройство се включва или какво се опитва да намери Windows.

Ами той device мениджъра постоянно се рефрешва и нищо не мога да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той device мениджъра постоянно се рефрешва и нищо не мога да видя.

Лаптопа изпускан ли е? С пердишния Windows имаше ли този проблем?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа изпускан ли е? С пердишния Windows имаше ли този проблем?

Не е изпускан и с предишния windows нямаше проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е изпускан и с предишния windows нямаше проблеми.

Тогава или Windows ти е бъгав или си омазал драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава или Windows ти е бъгав или си омазал драйверите.

Засега решението е следното: изключих звука на тези ивенти.

То 100% е от някой драйвер, но сега нямам време да го търся от кой е, през седмицата ще го оправя.

Благодаря ти още веднъж.

Редактирано от preslavmilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох написаното до тук .

По сведенията дадени от автора могат да се направят следните изводи :

1. Инсталирана ОС-ма с явни проблеми - голяма  вероятност да е калпаво копие

2. Абсолютно грешен подход при самата инсталация и последващи такива на драйвери за липсващи устройства

3. Използване на ъпдейти като инструмент за решаване на проблеми от сорта на описаните - доказано неработещ метод .

Възможни решения , без мотане с глупости :

1. Преинсталация с доказано работещо  чисто копие на Уиндоус или закупена ОС-ма  , посредством  правилата за чиста инсталация .

2. След инсталацията никакви ъпдейти на каквото и да било .

3. В Диспечера на устройствата се виждат липсващите драйвери , отива се на официалния сайт на производителя на машината и се свалят необходимите .

4. Инсталацията им започва с този на чипсет и едва след това останалите

5. Инсталиране на допълнителен софтуер от сайта на производителя - само при нужда .

Всяко друго действие е нетрайно решение на проблемите . Тръгването на вариант с деинсталиране на драйвери , чистене, нови инсталации и какво ли не, е възможност единствено за скъсване на нерви и загуба на време . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така отделих едни 10 минутки в търсене на проблема и видях, че доста хора имат същия проблем, за мен решението беше следното: изтеглих една много малка програмка наречена USBDeview и с нея видях, кое устройство се включва и изключва постоянно и така открих, че при мен това е сензора за пръстовите отпечатъци, който си има инсталиран драйвер от сайта на HP, точно за този модел лаптоп Compaq nx6325, изключих го като устройство от Device manager и всичко вече е наред.

Благодаря на PC doctor за съветите, които в случая щяха да ми загубят повече време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така отделих едни 10 минутки в търсене на проблема и видях, че доста хора имат същия проблем, за мен решението беше следното: изтеглих една много малка програмка наречена USBDeview и с нея видях, кое устройство се включва и изключва постоянно и така открих, че при мен това е сензора за пръстовите отпечатъци, който си има инсталиран драйвер от сайта на HP, точно за този модел лаптоп Compaq nx6325, изключих го като устройство от Device manager и всичко вече е наред.

Благодаря на PC doctor за съветите, които в случая щяха да ми загубят повече време :)

Написал съм стъпки за грамотно правене на нещата . Това дали е щяло да ти загуби повече време като цяло не бързай да определяш . Самия факт че устройства ти се включват и изключват без причина как ти се струва на теб , като грамотно нещо ли ?

Спирането на това или онова , за да работи системата "нормално " дали е решение на проблема ? Това не са решения , а заобикаляне на проблеми , и то за едно конкретно нещо . Утре като се появят други проблеми ,няма да влезеш да пишеш за тях нали ? Няма да напишеш колко време ще ти отнеме решаването им . Няма значение , просто си знай че замацването на един или друг проблем ,никога не е било трайно решение на проблеми като цяло . Винаги идва момента в който загубата на време става двойна . Нещата винаги имат две страни при случването им - правилна и неправилна . Това което ти си направил мислейки че нещо си оправил е точно неправилния подход . Утре ако имаш проблем със звука какво ще правиш , ще го забраниш ли ? Ако се появи проблем с видеото ще го забраняваш ли ? Ако се случат сини екрани тогава какво ще спираш ? Създал си си предпоставки за последващи проблеми .

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.