Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Конфигурацията ми е следната:

Кутията има 1x120mm като мисля да взема още 1 или 2.
Какъв клок мога да изкарам с охладител до 70лв. ?
Зависи ли чипсета на дъното и а88xm добър ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора е 100 вата, захранването трябва да ти е за около 200.

http://www.dekada.com/catalog/arctic-cooling-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-freezer-13-13661155775amd-p-998.html това е най изгодно. колкото повече тежи охлаждането толкова по добре...

http://www.dekada.com/catalog/thermalright-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-cpu-cooler-hr02-macho-reva-p-1541.html това е още по добро но с 25лв над бюджета

от чипсета не зависи толкова, колкото от боя на фазите на захранването на процесора, възможностите за пипане на напреженията на чипсета (както и неговата температура), процесора и паметта(също от нейните тайминги и честота) и захранването на компютъра

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това охлаждане поне 4,5 Ghz ще постигнеш (гарантирани продължителни тестове). Може би и още малко отгоре, но е въпрос на време и възможности.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

избягвай марката CM за охлаждания - някои работи не им се отдават...

С това охлаждане поне 4,1 Ghz ще постигнеш (гарантирани продължителни тестове). Може би и още малко отгоре, но е въпрос на време и възможности.

това охлаждане е 120 вата и смешно... въздушно с пайпове е много по добро.

п.с.

монтажа на охлаждането също е важен - температурата е с няколко градуса по ниска ако пайповете имат хоризонтална ориентация, тоест перката е под тях и духа нагоре към захранването, в сравнение с варианта перката да духа хоризонтално към задния край на кутията

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

избягвай марката CM за охлаждания - някои работи не им се отдават...

това охлаждане е 120 вата и смешно... въздушно с пайпове е много по добро.

п.с.

монтажа на охлаждането също е важен - температурата е с няколко градуса по ниска ако пайповете имат хоризонтална ориентация, тоест перката е под тях и духа нагоре към захранването, в сравнение с варианта перката да духа хоризонтално към задния край на кутията

Явно не си много запознат точно с този модел охлаждане на CM. Много по-добре ми охлажда АМД 8350 от CM 412S, което махнах с удоволствие.

P.S. А, да, сетих се - всичкият хардуер за теб е под общият знаменател "боклуци".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам същият процесор и охлаждането ми е cooler master 120v  да ви кажа не съм предполагал че нисък клас водно охлаждане ще работи толкова добре. Процесора ми в момента е клокнат на 4.5 гхз с напрежение 1.4125в. и повече от 50 - 51 градуса под прайм не вдига.

До автора - ще ти се наложи да си купиш охлаждане защото боксът няма да се справи. АЗ вдигам палец нагоре за 120v

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги :) само на по-новите модели ли ще отговаряме в темите айде някой разбирач да погледне и моята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.