Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам 3770к с боксов охладител и се чудя дали 70-73 градуса са нормални под товар в игри като Bf4, Assassin's creed IV, Tomb raider и други? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло за боксов охладител е нормално да не се справя добре при продължително натоварване и особено с тези игри. Аз не съм геймър, но при тест на моя 3570К с Crysis 2 на макс. детайли и 2 часа игра температурата беше между 60-65градуса(с боксовия охладител). Пусни един 15мин. тест с Prime95 и кажи какви са ти температурите от там ще проличи дали има нещо нередно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Prime95 - 12 минути тест - 76 градуса

Нормална си е температурата, споко! Мисля, че знаеш за този процесор си е задължително да вземеш друг охладител за да използваш пълният му потенциал. Само за инфо, ако беше с друг охладител тези 76градуса щеше да ги стига, но при клок на 4.2-4.3Ghz, a при игри на сток честота щеше да ти държи поне 10-15градуса по-ниска температура от сега.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ядро или на капачката и при 3.5 или 3.9 ГХз?Ако си на 3.9ГХз е горе-долу нормално да вдигне до 70 гр.при игри,които товарят проца и над 80 в Prime95.Сложи друг охладител,ако решиш,пиши каква ти е кутията,колко пари даваш и какъв клок ще гониш (такъв проц без клок си е набутка).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз охладител ще си купя в най-скоро време. Никога до сега не съм клоквал и си нямам и на представа от клок, но ще започна да се уча.

Какъв охладител да взема до 60$ (ebay)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako e кутията от подписа,мога да ти предложа охладители,избирай според джоба и клока (по-скъпите-повече клок):Venti-43 лв.,CM 212 Evo-59 лв.,Macho HR-02-94 лв., Noctua D14-127 лв.Надявам се,че си с ниска рам.

пп За тая цена (не видях,че си писал цена и ибей)-потърси големия Мачото,изнесен е назад,за да не пречи на рама и е 162 мм висок;Джото сложи малкия Мачо на 3570К и е доволен,а големият е по-добър,така че може да гониш 4.4-4.6 ГХз клок.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата РАМ и това е проблем при някои охладители. Дори да е сложиш на 2-ри слот пак ще пречи при по-големите охладители. С тази РАМ трябва да избираш охладител с широчина до 130мм. Аз до последно щях да взимам Zalman CNPS12X, но реших да не рискувам защото е 132мм широк и за съвсем малко нямаше да стане. Кутията ти побира до 162мм високи охладители, тъй че имаш достатъчен избор, но гледаи и широчината да е до 130мм за да не се пречка на РАМ-а. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предният фан на D14 ще пречи,но можеш да го повдигнеш или да го сложиш отзад,но е по-скъпа.Големият Мачо ти е в цената,изнесен е назад,за да не пречи на рама и ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.