Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Гледам има доста теми за температури, но незнам дали е удачно да питам за моя проблем в темата на някой колега, и заради това пускам моя тема. Лаптопа ми е HP pavilion dv6-6c50ss, имам го от година, от няколко дни забелязвам ,че като пусна скайп-разговор, вентилатора не спира да върти и духа горещ въздух от въздуховода. В следствие от това, батерията ми се изтощава за час, а по принцип ми държи поне 4 часа. Въпрост ми е къде мога да видя коя е нормалната температура за процесора ми и коя критична? Пуснах Sistem stability test-AIDA64, 5мин след стартирането на теста тепературата е  69 градуса. Струва ми се висока температурата, Вие как мислите?  Благодаря Ви!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

69 градуса си е висока температура,но не е фатална.Може да му е време за почистване от прах!Когато компютъра се натовари от приложения и процеси,също е нормално да вдигне температурата.Вентилатора върти по силно,но после би трябвало като охлади да спре.При теб върти постоянно,грее и не спира.Това е признак,за натоварена система.Не е нормално.Затова отвори диспечера на задачите,по време на такова натоварване.Там ще видиш колко процента е натоварен процесора,паметта.Ще отвориш и разгледаш работещите процеси.Някой трябва да прави това натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя лаптоп се забелязва проблем с mTorrent. При стартиране товари процесора с 5-15%, което в комбинация с браузер и скайп например също развърта вентилатора. На по старите версии го нямаше тоя проблем. Може да хвърлите едно око, ако ползвате тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

69 градуса си е висока температура,но не е фатална.Може да му е време за почистване от прах!Когато компютъра се натовари от приложения и процеси,също е нормално да вдигне температурата.Вентилатора върти по силно,но после би трябвало като охлади да спре.При теб върти постоянно,грее и не спира.Това е признак,за натоварена система.Не е нормално.Затова отвори диспечера на задачите,по време на такова натоварване.Там ще видиш колко процента е натоварен процесора,паметта.Ще отвориш и разгледаш работещите процеси.Някой трябва да прави това натоварване.

Благодаря за отговора, процесора не се товари в покой варира от 0 до 3 процента.  С включена мозила е на 5 %, проблема е когато говоря по скайпа, тогава вдига на 30% и вентилатора полудява докато не спра скайпа. Преди не беше така, скайпа въобще не го усещаше, явно е натрупал прах и трябва почистване. Няма да го почиствам  аз, защото е в гаранция и тя покрива почистването, иначе с удоволствие бих го отворил. Би ли споделил, колега, колко е нормалната темтература за лаптопа, даречем с пуснат скайп-разговор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно са го направили и на по-ниски температури да държи високо обороти на вента. 69 градуса в стрес тест са нищо. Моят HP Compaq лаптоп вдигаше 93 градуса на процесора и тогава вече перката полудяваше... Но все пак за да не ти надува главата, трябва да се почисти ако има някакъв прах, за да държи възможно най-ниски температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално Скайп да ти товари толкова много процесора, да не би да си закачил разни "екстри"? Ако е така, ги махни и го ползвай по предназначение, мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата да пусне тук една снимка от програма Speccy . След като я изтегли и стартира , да отвори в браузъра от Vbox някой HD клип , да пусне Скайп и да проведе с някой разговор (3-4 мин са достатъчни ) . След тези неща , да снима десктопа с отворената програма Speccy и да я качи тук .

При стартиране на тестови програми естествено че температурите ще са по-високи , няма такива програми за тест който да правят процедурите все едно има нормално използване на устройствата .

Скайп си е напълно нормално да товари процесора и да заема 20-30 % при видео разговор . Особено последните версии .

В зависимост от това какво е правил автора на темата , как е експлоатирал лаптопа и какво ще се види от снимката която поисках да качи ще се дадат и конкретни насоки . Ако автора е тъпанил лаптопа като настолен компютър с игри  , ако го е мятал по кревати с одеала и чаршафи , ако го е задръстил със всевъзможни програми и софтуер , то тогава нещата може и да са кофти . Решенията са от преинсталация , до отваряне за почистване и смяна на термопасти .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

:)  Aaaa , тази не знам дали е за сваляне на температурата, но веднага се разбира  че е добро момиче .Каквото и предложиш все вика "ОК "

Е такива жени да уважава човек . :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен преинсталацията е твърде голяма загуба на време, нека просто да си  оптимизира ОС-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен преинсталацията е твърде голяма загуба на време, нека просто да си  оптимизира ОС-а.

Оптимизацията не решава проблеми с високи температури ако се установят такива  . Нека видим снимки някакви , нещо конкретно и едва тогава да казваме какво и що . Без да съм видял каквото и да било мога да кажа това което казах в по предния си пост. Другото да се пише , казва и съветва на този етап е безсмислено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата да пусне тук една снимка от програма Speccy . След като я изтегли и стартира , да отвори в браузъра от Vbox някой HD клип , да пусне Скайп и да проведе с някой разговор (3-4 мин са достатъчни ) . След тези неща , да снима десктопа с отворената програма Speccy и да я качи тук .

Ето и снимката, бях пуснал HD клип, пуснат скайп с видео и фейсбук. Само да кажа, че лаптопа не го ползвам за игри, на него има инсталирана nfs most wanted, която не съм играл 3 пъти за по 10 минути откакто имам лаптопа. Ползвам го само за интернет, скайп, фейсбук и форуми, нямам и много програми инсталирани, има мозила, скайп и vlc palyer. Процесора не се товари на проценти , а на градуси.

post-337899-0-04935500-1392574266_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и снимката, бях пуснал HD клип, пуснат скайп с видео и фейсбук. Само да кажа, че лаптопа не го ползвам за игри, на него има инсталирана nfs most wanted, която не съм играл 3 пъти за по 10 минути откакто имам лаптопа. Ползвам го само за интернет, скайп, фейсбук и форуми, нямам и много програми инсталирани, има мозила, скайп и vlc palyer. Процесора не се товари на проценти , а на градуси.

Температурата на видеото не е добра. Препоръчвам Ви утре да го занесете на гаранционен сервиз за профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите нито на процесора , нито на видеото са добри в работен режим . За машина от този клас на HP  са напълно неприемливи . Софтуерни намеси ( оптимизации със или без програми ) не са в състояние да решат проблема с температурите  , а такъв гарантирано има.

Съвета е само един - носене в сервиз или при приятел който е в час с нещата , отваряне на лаптопа , пълно почистване и смяна на термопасти или термолепенки ( в някой случай ) на процесора , видеото и чисета .

Друг вариант няма . Ако не се случи това , вентилатора няма да спира да върти , прегряването ще се увеличава и така докато стане .... бау .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да търся приятел, в къщи имам 2 лаптопа които съм сглобил от части, знам как да го разглобя и почистя , но е в гаранция и заради това не пипам, пък ако има нещо неясно ще помагате :tongue2: . Нещата с температурите не ми бяха ясни и Ви благодаря , че ми разяснихте. Днес ще звъня в сервиза на HP, те идват на адрес и го вземат или го поправят на място , ако е по малък проблем. Поне така е тук в Испания в България не знам как е. Ако нещо се опъват ще го отворя и почистя сам. Щом оправя нещата ще пиша за развитието. Благодаря Ви! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са ОК, даже се учудвам, че държи такива ниски температури.

Моят ейсър под товар на процесора е 80 градуса, видеото е наклокано до 810 Mhz и държи минимум 75 градуса и това са перфектни температури, на тоя HP Pavilion е лудост да кажеш, че температурите са високи-

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят ейсър под товар на процесора е 80 градуса, видеото е наклокано до 810 Mhz и държи минимум 75 градуса и това са перфектни температури, на тоя HP Pavilion е лудост да кажеш, че температурите са високи-

Стига глупости. Вкъщи имаме 5 лаптопа. От тях единият е Pavilion dv5 с разлепено видео заради прегряване от температури от точно тоя порядък. Останалите лаптопи също са нисък клас, като само единият от тях е Пробук 450 на HP. 1. Pavillion dv5 - почти мъртъв

2. Inspiron N5010 - 35-40 градуса при браузване на току що изчистено охлаждане, при игра не минава 62-3 градуса.

3. Inspiron 15R - 45-50 градуса изчистен и браузване, при игра е в рамките на 65-70 (Асасинс Крийд 3, доколкото знам)4. Hp Probook - също като Инспирона е с i7-3632qm,  не преминава 45 градуса при браузване5. HP - някакво старо в офиса на бащата - не е чистено от 4-5 години, едноядрен процесор, не минава 50 градуса при браузване.Ходи ми обяснявай че 70 градуса е малко в последствие като се разлепи нещо по дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости. Вкъщи имаме 5 лаптопа. От тях единият е Pavilion dv5 с разлепено видео заради прегряване от температури от точно тоя порядък. Останалите лаптопи също са нисък клас, като само единият от тях е Пробук 450 на HP. 1. Pavillion dv5 - почти мъртъв

2. Inspiron N5010 - 35-40 градуса при браузване на току що изчистено охлаждане, при игра не минава 62-3 градуса.

3. Inspiron 15R - 45-50 градуса изчистен и браузване, при игра е в рамките на 65-70 (Асасинс Крийд 3, доколкото знам)4. Hp Probook - също като Инспирона е с i7-3632qm,  не преминава 45 градуса при браузване5. HP - някакво старо в офиса на бащата - не е чистено от 4-5 години, едноядрен процесор, не минава 50 градуса при браузване.Ходи ми обяснявай че 70 градуса е малко в последствие като се разлепи нещо по дъното...

:lol6::lol6::lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Тоя форум направо ме разбива :D

Имам и HP Compaq 8510w, който процесора му държи 93 градуса и хич не съм се занимавал с глупости, щото нямам време за пилеене като вас.

Един мой френд също има един PackardBell, който държи 95 градуса в idle и изобщо не е усети, и за пръв път го видя през AIDA. А пък кара с него вече 4 години.

Да не говорим, че в други форуми на прегряващ лаптоп му викат такъв, който държи над 95 градуса и тогава вече побългаряват, и правят, и струват, колкото да ги докарат някъде до 80 или 85.

Ходи ми обяснявай че 70 градуса е малко в последствие като се разлепи нещо по дъното...

Човека чул, че видеочиповете от високата температура се разлепяло там нещо и айде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, тъкмо свърших с почистването. Отворих го сам , защото от HP ми отказаха....  Имаше доста прах , направо решетките бяха задръстени, почистих вентилатора, почистих старата паста и сложих нова. Има голяма разлика, сега лаптопа е доста по безшумен,перката не върти постоянно и температурата при натоварване е 57 градуса. Доста бързо и лесно го разглобих и сглобих, изключително лесно е в сравнение с лаптопите с който съм се занимавал до сега. Благодаря на всички за мненията  :beer:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско нещо да не си на градус бе пич????? Приемам поста ти като шега ... за сега .

Няма нужда да търся приятел, в къщи имам 2 лаптопа които съм сглобил от части, знам как да го разглобя и почистя , но е в гаранция и заради това не пипам, пък ако има нещо неясно ще помагате :tongue2: . Нещата с температурите не ми бяха ясни и Ви благодаря , че ми разяснихте. Днес ще звъня в сервиза на HP, те идват на адрес и го вземат или го поправят на място , ако е по малък проблем. Поне така е тук в Испания в България не знам как е. Ако нещо се опъват ще го отворя и почистя сам. Щом оправя нещата ще пиша за развитието. Благодаря Ви! :wink12:

Сглобил си лаптопи от части, а питаш за очевадни неща ???????  Остави това с сглобките ,всеки с минимални познания гледайки клип може да развие и завие няколко болта и да откачи и закачи 3 кабела . Въпроса е че си правил това , а не си даваш труда да прочетеш че температурата е най-важния компонент при работата на един лаптоп . От температурното  състояние зависи всичко в тази кутия . От температурата зависи дали това ще работи или ще умре завинаги .Ако не знаеш основните неща, ако щеш ги разглобявай тези лаптопи по 5 пъти на ден , сглобявай ги колкото ти воля иска .

Не желая да те обидя с нещо , напротив , харесвам хора който се интересуват и питат , но при положение че си отварял лаптоп и си видял какво е вътре и да задаваш на този фон въпрос за това колко и що за температурите , извинявай но си е откровено левашко .

Пожелавам ти успех занапред .

:lol6: :lol6: :lol6: :lol6: :lol6: :lol6: :lol6:

Тоя форум направо ме разбива :D

Имам и HP Compaq 8510w, който процесора му държи 93 градуса и хич не съм се занимавал с глупости, щото нямам време за пилеене като вас.

Един мой френд също има един PackardBell, който държи 95 градуса в idle и изобщо не е усети, и за пръв път го видя през AIDA. А пък кара с него вече 4 години.

Да не говорим, че в други форуми на прегряващ лаптоп му викат такъв, който държи над 95 градуса и тогава вече побългаряват, и правят, и струват, колкото да ги докарат някъде до 80 или 85.

Човека чул, че видеочиповете от високата температура се разлепяло там нещо и айде...

Наско , спри да се излагаш с тези нелепици бе човек . Нали това което пишеш може да го чете и човек без познания и ще реши че щом лаптопа му работи на 80 -90 градуса значи е ок .  Това да не е камион в края на краищата ???? Това е лаптоп и всяка температура над 65-70 градуса е вече в графата "висока "  . Аз лично се съмнявам много в думите ти ,че някъде в някой форум това което пишеш . Ще се радвам да дадеш линк или нещо такова да видим къде се пишат такива неща . Такова нещо може да напише само някой пикльо който мъчи лаптопа си с игри и си няма хал хабер какво и що . Но съшия този пикливец лаптопа му при 90 градуса постоянно и всеки ден знаеш ли лично ти какво му се е случило след това ???? Убеден съм че не знаеш . Чакам да пратиш линк къде си прочел това . Мразя празни приказки и изцепки пълни с дивотии .

Приключихме с Наско . Колега не мога повече да те нарека защото се компрометира и изложи с тези си глупости  тази вечер жестоко .

Потербителю Пачоff , ако на трезва глава пишеш тези глупости и си позволяваш да даваш съвети ,то случая при теб е патологично състояние на дете което е гола водица . Чиповете по дъното според теб от високи темепратури не се отлепят така ли ? Защо според теб защитите на системите са сложени на максимум 100 или малко над тези градуси ? За кеф ли ? Ти какво казваш , лаптопа да си работи почти в критичната зона и всичко ще е наред , така ли ?

Ти си за откровено  пребиване , не за баннване . От един смешко като теб който гледал на мой познат лаптопа и му казал че всичко е наред и оня поне не разбира нищо му повярвал . Случайно ме помоли да инсталирам един волан който беше купил за някаква игра с камиони . Погледнах лаптопа -пече яко , проверка на температурите - 90 градуса . Казах му че ще го съсипе ако продължава така . Човека предупреди сина си да не го пуска докато се освободя да го отворя и почистя . Да но само на следващия ден естествено цял ден лаптопа не спирал , вечерта когато отидох да го взема , нещата се бяха окотили , отлепен чипсет . Съответно 150 лв. за ребол .

Твоя си лаптоп си го ползвай както искаш , ако искаш го сложи и във фурната за по добро загряване преди да го пуснеш , що ще се занимаваш с глупости да го чакаш да загрява , направо го пускаш загрял и готов .

Както много пъти съм казвал тук , за всеки идва момента в който ако е балон в тръне се пръсва . Ти си поредния , за мое съжаление , симпатизирах ти .

Да си жив и здрав и не мисли че това което правиш ти е правилно и други трябва да следват глупостта ти породена от мързел и незнание .

Дали ще се обидиш от това което ти пиша ми е все едно . Не искам след това което написа тази вечер , някой да те мисли за нещо и да следва съветите ти . Ако те слуша някой ще финишира зле , но нали друг ще плаща , не ти .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение трагедия .....................

Тоя PCdoctor направо кърти отвсякъде.

Добре, че има хора като него, които да ни разсмиват

Докторе, сериозно те питам ! Ти да не си Славчо от дата.бг ? Тоя тип така яко ни развеселяваше с научната си фантастика в хардуерния раздел :D :D :D, доста ми прилича на тебе.

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение трагедия .....................

Тоя PCdoctor направо кърти отвсякъде.

Добре, че има хора като него, които да ни разсмиват

Докторе, сериозно те питам ! Ти да не си Славчо от дата.бг ? Тоя тип така яко ни развеселяваше с научната си фантастика в хардуерния раздел :D :D :D, доста ми прилича на тебе.

Аз не знам с какво къртя , но с глупостите който написа отиде в небитието като сериозност . Това което си написал дали развеселява някой освен теб ???? Да , ако се замислиш от писането ти може единствено да произтече смешен плач .

Славчо или Мавчо кои е не зная , какъв е също не зная . Ти си бил в хардуерния отдел на някакъв форум ???? И пишеш такива глупости за температури и чипове от какво се отлепяли ?????

Е това му се казва къртене и то яко .

Не искам да водя спорове с човек който пише че 95 градуса температури са си нормални за лаптоп . Понякога и 2 думи са достатъчни да лъсне голия г..... на някой . Добре че ни си и тук в хардуерния отдел .Чета постовете ти назад във времето и откровено ти казвам че си на посредствено ниво за да бъдеш в какъвто и да е отдел , на който и да е грамотен форум . Постовете ти 90% са елементарни обяснения по елементарни проблеми . Претенциите ти приключиха тази вечер , не го ли разбра ? Ако не си , проблема си е твой .

Нямам лоши чувства към теб и към  никой , просто разни такива който били еди какво си , еди къде си , а за 5 мин. написват такива откровени глупости като теб , с претенцията че това е правилно никога не ги пропускам . Надушвам ги от километър . Ти представяш ли си у дома на моето дете да дадеш съвет че лаптопа му работи добре , а той да е е на 95 градуса , ще ти се изсмее , ще  те върне в първи клас или в дата.бг в хардуерния отдел да даваш съвети кой как да си свърже тонколоните.

Остани си със здраве . Ограничи малко глупостите и всичко ще е ок .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобил си лаптопи от части, а питаш за очевадни неща ???????  Остави това с сглобките ,всеки с минимални познания гледайки клип може да развие и завие няколко болта и да откачи и закачи 3 кабела . Въпроса е че си правил това , а не си даваш труда да прочетеш че температурата е най-важния компонент при работата на един лаптоп . От температурното  състояние зависи всичко в тази кутия . От температурата зависи дали това ще работи или ще умре завинаги .Ако не знаеш основните неща, ако щеш ги разглобявай тези лаптопи по 5 пъти на ден , сглобявай ги колкото ти воля иска .

Не желая да те обидя с нещо , напротив , харесвам хора който се интересуват и питат , но при положение че си отварял лаптоп и си видял какво е вътре и да задаваш на този фон въпрос за това колко и що за температурите , извинявай но си е откровено левашко .

Пожелавам ти успех занапред .

Въобще не се обиждам от думите ти , колега! Всяка неделя ходя на един пазар на , който хората изкарват какви ли не лаптопи и компютри и части за тях. Купувам два-три лаптопа, гледам кои са дефектни или липсващи части и ги сменям, това е. Не казвам , че съм голям разбирач , но досега никога не съм търсил човек да ми оправя компютъра, независимо дали проблема е хардуерен или софтуерен. Много добре знам , че има още какво да науча, именно заради това се регистрирах във форума. Благодаря ти за компетентните отговори!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за разума, желанието и мисленето  velizar .

Надявам се че форума ти е полезен , и макар с някой "дефекти " е място което може да ти донесе знания .

Вярвам че отсяваш лявата от пшеницата .

Успех в това с което се занимаваш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.