Премини към съдържанието
twist69

Софтуерна размяна на предни ляв и десен канал

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да разменя предните лява и дясна колона от системата си (5.1), понеже на дясната има контролен панел, а ми е по-удобно да е в ляво.
Системата ми е Logitech X-530 и както виждате на снимката, няма опция за хардуерна размяна, та се питах дали няма някакъв начин това да стане от драйвера (подобно на Swap Center/Subwoofer) или друга външна програма.
Ползвам дънна аудио карта (ASRock ConRoe1333-D667) с Realtek драйвери, Windows 7 Ult.

Публикувано изображение

П.П.: Не съм много сигурен за кой раздел точно е темата, но този ми се стори най-подходящ. Извинявам се ако съм сгрешил!

Редактирано от twist69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти пречи да размениш просто местата на колонките?...

Писал съм в поста си, че и снимка съм качил.Но ще обясня все пак:Разменям лявата и дясната колоно, защото ми е по-удобно контролната (от която се регулира звука, on/off и т.н.) да е в ляво.След това трябва да разменя и каналите, за да си дойде всичко по местата (на лявата да се чува ляв канал и т.н.)Сега е момента да обърнете внимание на снимката и да видите метода за свързване на Front left и Front right.Няма как да им разменя местата там, затова търся софтуерно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май и аз нещо не разбирам, защото не мога да разбера, какво ти пречи, където е Front left, примерно, да включиш кабела за дясната колона и т.н. ... Колкото до софтуерно решение, съмнявам се да има такова, ако такава функция липсва в драйверите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май и аз нещо не разбирам, защото не мога да разбера, какво ти пречи, където е Front left, примерно, да включиш кабела за дясната колона и т.н. ...

С различни накрайници са.

Аз бих пробвал да разменя местата на кабелите за ляв и десен преден канал, които подават сигнал на аудио системата. Само че авторът не е споменал как го прави това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преходникът  е ясен, но аз търся софтуерен варинат за по-лесно. Може би модифицирани драйвери или нещо подобно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преходникът  е ясен, но аз търся софтуерен варинат за по-лесно. Може би модифицирани драйвери или нещо подобно...

Някои плеъри имат тази опция... Примерно VLC - Audio -> Audio Channels -> Reverse stereo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.