Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , не можах  да намеря отговор на следният проблем.

Мой познат си е купил лаптоп от заложна къща ,но без никакви документи. И когато решил да го включи му се появил черен екран с покана да въведе парола. Може ли да е парола на биоса и ако да може ли да се нулира  биоса е на AMI.

Порових се из нета ,но като цяло не намерих отговор. В повечето случаи пише че не може да се нулира,а трябва да се иде при оторизиран сервиз и със документи за собственост . Благодаря за вниманието

Лаптопа е ASUS X58C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това по всяка вероятност е парола на потребителски акаунт , а не на БИОС .

От къде ти дойде това на акъл че в някакъв сервиз някой ще ти иска документи за префлашване на БИОС ?????

Този лаптоп в сервиз на АСУС ли е задължително да се носи ?????

Успокой се малко и ти и твоя приятел .Има програми за изтриване на пароли или за тяхното показване и смяна . Насочи четенето си и ровенето в това .

Ако все пак  се наложи флаш на БИОС , вземете лаптопа и го занесете в който и да е по-грамотен сервиз , ще го оправят без проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като включи компютъра като влезе в биоса, иска ли парола? Ако не, пробвайте да настроите биоса за буут от диск и го преинсталирайте. Ако не можете, значи паролата е на биоса и трябва да направите това, което е казал човекът по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,значи паролата се появява преди зареждането на операционната система и които и клавиш да натиснеш не може да влезеш в биос, махнах батерийката но няма ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,значи паролата се появява преди зареждането на операционната система и които и клавиш да натиснеш не може да влезеш в биос, махнах батерийката но няма ефект

В такъв случай шанса да може да се ползва тази машина е много малък. Трябва да откриете човека, който е сложил паролата. За повече информация вижте тази тема: http://www.kaldata.com/forums/topic/188680-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-bios-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BA/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

четах в един форум че имало сервизни кодове,ако някой знае за нещо тако ва ,успях да на меря различи кодове на amibios ,и сега ще ги пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

i4o и аз имам същия проблем, паролата е някакъв  чип и батерията да махнеш няма ефект. При dell c510,610 успях на премахна паролата като дадох на късо и нямаше проблем, но тука не знам къде е този чип и не съм пробвал,някой ако има друга идея.. а дург начин за преинсталация няма ли на мен най вече за това ми трябва да влезна в биоса

Редактирано от enes_rs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.