Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с картината на булсатком при гледане на мачове картината трепти и е размазана все едно се гледа през найлон когато дават игрището в далечен план освен това има контури около самите играчи,Когато дават в близък план игачите всичко е ок.Като цяло на някои от сд каналите качеството е ужас при ХД всичко е перфектно.Приемника който ползвам е ZHD210 свързан с хдми.Телевизора ми е LG32LN5400.Мога ли с някави настройки на приемника или на телевизора да поправя картината?Някой от вас има ли подобен проблем с този тип приемници на булсатком и дали ако го сменя със zhd200 нещата ще се пооправят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно проблема идва от самия сигнал още при излъчването му към спътника! Това е защото при самия ъплинк правят ъпскал на сигнала, при което уж компенсират компресията, но се получава точно това, което виждаш! Още повече, че мачовете (повечето от тях) са на запис, но и когато е на живо съм го срещал проблема! За съжаление с който и приемник на БСК да го смениш е все тая! Всички тези приемници се правят в БГ (което до някъде е похвално), но са прекалено орязани и хардуерно, и софтуерно! Това си е БСК - и аз им бях абонат (че и работник даже), но гледането през фолио никак не ми харесваше, и въпреки сигналите които им отправях (директно по скайп - и тук не говоря за скайпа на БСК, а за общ чат с всички работещи за БСК и не само)! Те и до сега си твърдят, че нямало никакви проблеми, но пък не ползват операторски приемници (няма да казвам какви за да не им правя реклама), и именно за това продължават същата песен на нов глас! Щом на 20" CRT се виждат тези трептения (и замъгляването като през фолио), без значение дали е HD или SD приемника през евроскарт - би трябвало да ти стане ясно от къде е проблема?! Последно правих сравнение (на немски приемник без китайски аналог) между програмите излъчвани от БСК и Вива. с ефирно излъчваните - та ефирните се справят най-добре, след тях Вивата. и чак последни са БСК по качество на картина и звук (за ефирните не е в цялата страна еднакво, но при мен е това)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задайте въпроса като се обадите утре на булсатком да видим какво ще ви кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.