Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Nedkych

Какво е DaemonProcess.exe във Task Manager-а

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам какво е DaemonProcess.exe във Task Manager-а ми? Не-знам кои процеси по време на работа трябва да са активни но това ми изглежда съмнително. Благодаря предварително. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има директория в 32 битовата папка с програмни файлове Mobogenie съдържа две ексета и повечето dll файлове. Локално, както и цялостно сканиране с AVG вируси няма. Не-разбирам много, но процеса се активира още след рестарт на pc, в някакви моменти става доста активен и дърпа ресурси от процесора, от малкото което разбрах не всеки го има, повечето теми свързани с това са за излизащи грешки за липсващи dll файлове от името на този процес. На доста места се предлага теглене на разни почистващи програми както и за корекция на грешки, но аз такива неща съм си забранил  :no-no: На мен грешки не ми излизат. Не-знам дали си въобразявам но на моменти компа ми се бави и се се случват разни странни неща .. както и да е. Може-би е някакво приложение свързано към wina (макар, че го пуска от името на user-a) и не-знам по каква причина се включва. Не ми се иска да преинсталирам заради нещо което дори не-знам какво е. От скоро съм с win 8 и не съм сигурен дали всичко работи нормално и има ли повод да се притеснявам  :help wanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Изтеглих няколко (не-малко) антивирусни програми със съмнителен произход и съобщения, че си ги ползвам на моя отговорност следвайки стъпките от линка от което ме беше страх най-много и макар, че гледам с изключително недоверие на такива неща ефект има. Ако се доверя на всичко излиза че съм изринал една лопата с вируси, че дори и процеса "DaemonProcess.exe" изчезна. докато четох надолу коментарите в сайта излезе, че не си въобразявам за дребните проблеми с клавиатурата. Благодаря ви 

skalata_73 Ken

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Изтеглих няколко (не-малко) антивирусни програми със съмнителен произход и съобщения, че си ги ползвам на моя отговорност следвайки стъпките от линка от което ме беше страх най-много и макар, че гледам с изключително недоверие на такива неща ефект има. Ако се доверя на всичко излиза че съм изринал една лопата с вируси, че дори и процеса "DaemonProcess.exe" изчезна. докато четох надолу коментарите в сайта излезе, че не си въобразявам за дребните проблеми с клавиатурата. Благодаря ви 

skalata_73 Ken

Искам само да те успокоя, че в линка, който е дал ken по-горе (и си следвал стъпките описани там) няма нито един софтуер със съмнителен произход. Напротив, посочените тулчета там са много известни и ефективни за почистване на зловреден код. Те по своята същност не са точно антивирусни програми, но това не е баш важно в случая. Така, че бъди спокоен що се отнася до това дали инструментите са съмнителни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.