Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо използвате платен софтуер, като има безплатен!?

Препоръчан отговор

:offtopic_s:

Е недей така де. Хората тъкмо почнаха да загряват. Пък и съвсем малко са се включили. Само стой и гледай сеир.

В първия си пост посочих две теми, сега ще ги редактирам с действителните им заглавия. Ако си ги пропуснал, то си заслужава да се почете там. Особено в Windows vs. Linux

Тази тема си е от този калибър

end :offtopic_s:

Да, тази тема е титанична. Докато я преглеждах останах потресен колко дълго е издържала. Четях всичко наред, но като стигнах до 17-та страница и не издържах повече.

Съмнява ме тази да издържи и 1/3 от онази. Нищо де, както казваш, нека се насладим на сеира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам платен софтуер защото ми е безплатен.

Мисля,че разбрахте какво има предвид..... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колегата над мен добре го каза. А аз бих допълнил, че тая работа за "Платеният софтуер и неговите не по-лоши безплатни алтернативи", я просто забравете. По мое скромно мнение..."Те такова добро животно, нема". А за прословутата алтернатива на Photoshop, наречена GIMP...просто не ми говорете...такова бъгаво произведение е, че благомерси и то много!

П.П. На компа си (като софт) нямам нищо платено, но и нищо безплатно, по простата причина, че платеният софт за мен няма достойна алтернатива cool.gif .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се съглася и да не се съглася. Не винаги това, че една програма е платена, е мерило за нейното качество. Има толкова платен софтуер, който е пълен крап... И още: кой може да каже лоша дума за Firefox, Mozilla или Opera? Но съм съгласен, че повечето класни програми, употребявани в сериозните фирми, са именно платени. Явно поради липса на безплатен аналог със същите качества.

И... моля ви, не отклонявайте темата в друга посока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, тази тема е титанична. Докато я преглеждах останах потресен колко дълго е издържала. Четях всичко наред, но като стигнах до 17-та страница и не издържах повече.

Съмнява ме тази да издържи и 1/3 от онази. Нищо де, както казваш, нека се насладим на сеира.

:P

Като имаш предвид, че самата тема беше прочиствана няколко пъти и има изтрити доста постове. Но наистина можеше да седиш цял ден и да си я четеш cool.gif

End :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен добър софтуер е този, който се инсталира лесно и без грешки, с него се оперира лесно и без грешки, и ако е ОС, да ми разпознае хардуера...

...и да не се ровя в текстови фаълове като прасе, а да си настройвам през графичен интерфейс, да си сменям резолюцията и опресняването на екрана лесно, и софтуера, на който работя, да върви...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако някой иска да има "OS", инсталацията на която се проточва 3-4 часа, и после не може да се активира софтуера, и програмките от Windows не стартират... и това още 3-4 дни за да се оправи...

Това няма да съм аз! Искам програмите ми, най-вече Visual Studio да стартират, и то не бавно!

Ако някой иска софтуер за "графика", с името GIMP - е, това не съм аз! Искам си Photoshop-а!

Ако някой иска офис софтуер, Open Office например, това не съм аз! Искам си Microsoft Office!

Ако някой иска софтуер за програмиране, който още свестен няма, това не съм аз! Искам си Делфи и Visual Studio!

Никога, никога няма да сложа Linux и Open Office, и GIMP, никога!

Вие, вие оплювате всичкия платен софтуер, който се произвежда, най- вече този на Microsoft, шапка им свалям, въпреки че той е кракнат и е безплатен! Да видим накъде ще отиде света, когато вече няма да можете да си позволите платен софтуер! Ще видите тогава какво ще е, ще ви се иска Photoshop, Windows и Office, ще ви се искат игри, ама НЯЯЯМААА да има!!!

П.П.

Съжалявам, малко се ядосах...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ако някой иска да има "OS", инсталацията на която се проточва 3-4 часа, и после не може да се активира софтуера, и програмките от Windows не стартират... и това още 3-4 дни за да се оправи...

Това няма да съм аз! Искам програмите ми, най-вече Visual Studio да стартират, и то не бавно!

Ако някой иска софтуер за "графика", с името GIMP - е, това не съм аз! Искам си Photoshop-а!

Ако някой иска офис софтуер, Open Office например, това не съм аз! Искам си Microsoft Office!

Ако някой иска софтуер за програмиране, който още свестен няма, това не съм аз! Искам си Делфи и Visual Studio!

Вие, вие оплювате всичкия платен софтуер, който се произвежда, най- вече този на Microsoft, шапка им свалям, въпреки че той е кракнат и е безплатен! Да видим накъде ще отиде света, когато вече няма да можете да си позволите платен софтуер! Ще видите тогава какво ще е, ще ви се иска Photoshop, Windows и Office, ще ви се искат игри, ама НЯЯЯМААА да има!!!

П.П.

Ми пич ползвай си бре. На кой му пука. Нито на някой му дреме за колко от изброените неща си платил. Не видях да си задал съществен въпрос, а само си отворил тема с предпоставка за спорове. Не виждам закакво се хабиш обаче?!

ПС. Цитат ".... този на Microsoft, шапка им свалям, въпреки че той е кракнат и е безплатен! " Ти усещаш ли се изобщо какви ги говориш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПС. Цитат ".... този на Microsoft, шапка им свалям, въпреки че той е кракнат и е безплатен! " Ти усещаш ли се изобщо какви ги говориш!

Ами да! Ти повечето неща не си ли ги сваляш с кракове - о,не, сигурно ги плащаш!

Да според мене Microsoft са най-добрата фирма на софтуерния пазар!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да! Ти повечето неща не си ли ги сваляш с кракове - о,не, сигурно ги плащаш!

Да според мене Microsoft са най-добрата фирма на софтуерния пазар!

Ти май бъркаш понятията "безплатен" и "краден". Драсни им едно писъмце на M$ с точен адрес вътре колко е готин "безплатния" им софт да видиш колко ще ти се зарадват. Може и гривнички да ти пратят, като онези дето ги рекламираха по ПЦ списанията преди няколко години. Хадуер демек ;)

Модераторите къде сте бре, поне преместете темата в хумор.

Редактирано от jivkojj (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maxim4o, защо си постнал темата? За да ни кажеш, че няма да си сложиш линукс и съответно да ползваш безплатни продукти? Много хубаво, но.. на кого му пука? Ползвай си каквото искаш, но много се излагаш като плюеш по алтернативните продукти. Конкретните ти забележки въобще няма да ги коментирам, просто няма смисъл..

Редактирано от ThuG`4`LiFe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата вече няма нищо общо със заглавието. Ще апелирам към някой модератор да я прегледа и евентуално затвори.

Полза от тази в тема в момента няма никаква.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.

След като ни изказа твоята позиция (която така или иначе не ни интересуваше), смятам темата за приключена и съответно я затварям.

Само това, че и други хора си загубиха времето в писане, ще я спаси от пълно изтриване.

П.П. Надявам се никога да не те видим в редиците на хората предпочитащи да използват законно своя софтуер.

Редактирано от zazzko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване