Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам asus gtx 780 direct cu и забелязах, че когато е под товар издава следния звук.

Нормално ли е? Не е от перките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, нормално е. Звука идва от намотките, когато се извършва регулиране на напреженията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел вика, че не било нормално и било coil whine и да върна картата, а това няма как да стане понеже е купувана от Германия. Ето още един клип с проблем като моя.

Редактирано от ReguLaR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е нещо което можеш да промениш,но и не означава че картата ти е счупена.Преди известно време точно в Германия беше баси скандала по пресата,дали така нареченото "Spulenfiepen" може да бъде основание за предявяване на гаранционни претенции и според закона не е.Не съм добре с техническия превод,но се появявало във всички уреди които използват кръг от шпула и кондензатор за филтриране на входното напрежение а при графичните карти се дължало на по-нисък капацитет на VRM.

В една статия за оптимиране на радеон 290(Х) бяха дали при едната карта като приятен допълнителен ефект от undervolting че се е и намалило бръмченето на шпулите,но дали това помага винаги няма идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мен звука изобщо не ми пречи, че той даже не се и чува. Като е без звук едвам се чува, камоли ако пусна и звука от играта. Въпроса ми е дали картата може да се повреди от това? Знае ли някой?

Редактирано от ReguLaR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.