Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес преинсталирах стар лаптоп HP 6730s.не искаше да зареди ОС.При самата преинсталация не искаше да форматира диск C.Инсталирах я на друг дял.Сега като включа компа и първо се появява надпис- fatal inconsistent data read from( 0x80) 0 +127....Появява се 3 пъти и после зарежда нормално....Какво означава това??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес преинсталирах стар лаптоп HP 6730s.не искаше да зареди ОС.При самата преинсталация не искаше да форматира диск C.Инсталирах я на друг дял.Сега като включа компа и първо се появява надпис- fatal inconsistent data read from( 0x80) 0 +127....Появява се 3 пъти и после зарежда нормално....Какво означава това??

Провери диска за грешки /лоши сектори!!!/ 

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много наясно как да го проверя. С hiren boot ли да стане това или има и друг начин??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много наясно как да го проверя. С hiren boot ли да стане това или има и друг начин??

В Run пишеш CMD, натискаш Enter и в новопоявилия се прозорец пишеш chkdsk c: /x /f /r натискаш Ентер, съгласяваш се с Y тоест проверката да се извърши след рестарт, и после правиш същото и за диск D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още из начало тази цялата процедура е приключила преди да започне . Какви са тези инсталации по D и т.н . Какво означава че дяла C не иска да се форматира ? Ми много ясно че нещата няма да работят при сегашното състояние . Тази история се оправя със грамотна инсталация по правилата , а не където падне . Този дял C как така не иска да се форматира ,какво се случва , и т.н . Ето това е трябвало да пита автора на темата , а не сега да задава въпроси след омацването на нещата .

Нещата да се върнат от самото начало , ако се желае грамотна работа без проблеми . Взема дискчето с Уиндоус , пуска го , стига до дяловете , трие ги всичките , създава си нови , форматира и инсталира както си му е реда . Ако това не е възможно да напише тук какво се случва и т.н , за да се потърсят решение . Какви са тия чекове и проверки на система инсталирана по неграмотен начин . На този дял С сега какво има , какво работи на него , въобще една пълна боза , която се оправя по описания начин - от начало и толкова .

Абе пич , ти колко теми ще пускаш все с проблеми който сам си създаваш ?

И в двата случая  не си ли наясно че не знаеш какво правиш изобщо  ?

Тук си  омацал лаптоп . А тук .....

http://www.kaldata.com/forums/topic/223668-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още из начало тази цялата процедура е приключила преди да започне . Какви са тези инсталации по D и т.н . Какво означава че дяла C не иска да се форматира ? Ми много ясно че нещата няма да работят при сегашното състояние . Тази история се оправя със грамотна инсталация по правилата , а не където падне . Този дял C как така не иска да се форматира ,какво се случва , и т.н . Ето това е трябвало да пита автора на темата , а не сега да задава въпроси след омацването на нещата .

Нещата да се върнат от самото начало , ако се желае грамотна работа без проблеми . Взема дискчето с Уиндоус , пуска го , стига до дяловете , трие ги всичките , създава си нови , форматира и инсталира както си му е реда . Ако това не е възможно да напише тук какво се случва и т.н , за да се потърсят решение . Какви са тия чекове и проверки на система инсталирана по неграмотен начин . На този дял С сега какво има , какво работи на него , въобще една пълна боза , която се оправя по описания начин - от начало и толкова .

Абе пич , ти колко теми ще пускаш все с проблеми който сам си създаваш ?

И в двата случая  не си ли наясно че не знаеш какво правиш изобщо  ?

Тук си  омацал лаптоп . А тук .....

http://www.kaldata.com/forums/topic/223668-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Така...пич виждам те,че разбираш много.Всъщност тези компютри дойдоха с проблемите си,естествено..:) Иначе защо да ги преинсталирам.:) "Не искаше да се форматира дял диск C",означава,че дялът в който  обикновено се инсталира уиндоуса(систем) не искаше да се форматира.Естествено го инсталирах в другият дял и после с Акронис го "оправих".Как всички разбраха,без теб??? Не съм специалист,но мога да преинсталирвам,да слагам програми и такива "леки нещица".Все пак имам(не съм си записвал) доста на 100на компа преинсталирани.Така,че преди да пишеш "омацал",знай,че лаптопа не искаше изобщо да тръгне!! Не,че се оправдавам или ти се карам,но такива "заключения" предизвикват в мен....негодувание..:0.Аз се мъча да помогна на хората да не дават пари,ти......Надявам се ме разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така...пич виждам те,че разбираш много.Всъщност тези компютри дойдоха с проблемите си,естествено.. :) Иначе защо да ги преинсталирам. :) "Не искаше да се форматира дял диск C",означава,че дялът в който  обикновено се инсталира уиндоуса(систем) не искаше да се форматира.Естествено го инсталирах в другият дял и после с Акронис го "оправих".Как всички разбраха,без теб??? Не съм специалист,но мога да преинсталирвам,да слагам програми и такива "леки нещица".Все пак имам(не съм си записвал) доста на 100на компа преинсталирани.Така,че преди да пишеш "омацал",знай,че лаптопа не искаше изобщо да тръгне!! Не,че се оправдавам или ти се карам,но такива "заключения" предизвикват в мен....негодувание..:0.Аз се мъча да помогна на хората да не дават пари,ти......Надявам се ме разбираш.

Да не спорим . Не знам колко компютри си направил и не ме интересува . Чета какво пишеш . Какво си оправил с този Акронис? Форматирал ли си , какво си правил ? Това след като имаш такъв опит не си го направил преди инсталацията , а направо си пляскал по други дялове ?

Както и да е . Пари отхората от тук никога не вземам за нищо . Напротив , давал съм за части на хора който са нямали тази възможност .

Да не драскаме безсмислици .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не спорим . Не знам колко компютри си направил и не ме интересува . Чета какво пишеш . Какво си оправил с този Акронис? Форматирал ли си , какво си правил ? Това след като имаш такъв опит не си го направил преди инсталацията , а направо си пляскал по други дялове ?

Както и да е . Пари отхората от тук никога не вземам за нищо . Напротив , давал съм за части на хора който са нямали тази възможност .

Да не драскаме безсмислици .

Абе човек...ти четеш ли изобщо какво съм написал?? Лаптопа не зареждаше ОС...ЧЕРЕН ЕКРАН С МИГАЩО ТИРЕ горе вляво......Сега разбра ли?Изтрих дяловете,направих 1,форматирах го и после с акрониса го разделих...това е....

Редактирано от oitz69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не зареждаше ОС...ЧЕРЕН ЕКРАН С МИГАЩО ТИРЕ горе вляво......Сега разбра ли?Изтрих дяловете,направих 1,форматирах го и после с акрониса го разделих...това е....

Днес преинсталирах един лаптоп със същите симптоми.

Windows XP при създаване на дял за инсталация, правеше един разширен и в него новия. Диск D: беше маркиран като boot.

С GParted изтрих и наново създадох дяла. Маркирах го да е boot и active и след това инсталацията си мина нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек...ти четеш ли изобщо какво съм написал?? Лаптопа не зареждаше ОС...ЧЕРЕН ЕКРАН С МИГАЩО ТИРЕ горе вляво......Сега разбра ли?Изтрих дяловете,направих 1,форматирах го и после с акрониса го разделих...това е....

Почна да пише какво си правил едва след моите постове .  Това не променя с нищо нещата , тези процедури който казваш че си правил се правят преди инсталирането на ОС-ма , а не след това да "оправяш " нещата " . Както и да е , да оставим това . Нали всичко работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почна да пише какво си правил едва след моите постове .  Това не променя с нищо нещата , тези процедури който казваш че си правил се правят преди инсталирането на ОС-ма , а не след това да "оправяш " нещата " . Както и да е , да оставим това . Нали всичко работи .

Всичко работи с изключение на надписа...какъвто всъщност ми беше и въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си инсталирал случайно от USB ? Ako e така с какво я направи тази флашка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем начина на записване, проблема е в диска - да направи една диагностика за лоши сектори!!!Hirens е добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си инсталирал случайно от USB ? Ako e така с какво я направи тази флашка ?

Винаги инсталирам от флашка...със Windows 7 USB DVD Download Tool.... казах ти,че съм преинсталирал доста компютри.. Предполагам,че както казва колегата по-горе,проблема е в харда..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.