Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Купих си UPS Fortron EP850VA.

Честно казано не съм впечатлена от покупката, макар, че прочетох много позитивни коментари относно марката. Изцяло пластмасов е корпуса, отпред има много голямо светещо копче, но не това са ми проблемите с него.

Всъщност още нямам проблеми, но темата ми е за това, че от него се чува слаб звук, пукащ, не толкова еднородно , бръмчене, колкото като звук наподобяващ изключване на кинескопен телевизор. Не знам и аз как да го опиша, но това нормално ли е в крайна сметка и може ли да ми създаде някакви проблеми с компютъра? Знам, че всичко в днешно време е на късмет и повечето продукти не си заслужават...

Досега бях с Makelsan 650VA, който беше изключително тих, без такива странни звуци, не ми е създавал проблеми, метален беше, нямаше и тази силна светлина отпред.

Иначе избрах този модел Фортрон, защото не е прекалено скъп, а и не е много мощен като за компютър 420W захранване - според фирмата е за до 480W - и както горе писах - защото имаше много позитивни коментари.

Мога ли да се доверя на това, че UPS-a е нов, да се доверя на производителя, на този звук...? Нормално ли е това? Моля ви, кажете мнението си.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPS за 112 лева. Отсега го разкарай. Ако е в гаранция си искай направи парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо сменихте стария? Какво не му е наред?

Фортрона не е лош като за цената си, щом не ти харесва възползвай се от гаранцията ако си запазил опаковката дори имаш шанс да го върнеш.

Моя безименен UPS купен за 50лв вече кара десета година.

Батерията разбира се е сменяна вече няколко пъти в момента е със стария акумулатор от колата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо сменихте стария? Какво не му е наред?

Фортрона не е лош като за цената си, щом не ти харесва възползвай се от гаранцията ако си запазил опаковката дори имаш шанс да го върнеш.

Моя безименен UPS купен за 50лв вече кара десета година.

Батерията разбира се е сменяна вече няколко пъти в момента е със стария акумулатор от колата.

Запазила съм всичко. Стария го смених, тъй като понесе няколко токови удара, след един от тях, не можеше да се включи поради някаква причина, батериите му вече не стават за нищо и реших, че изцяло ново нещо ще бъде по-добър вариант от купуване на нови батерии и поддържане на нещо захабено с години.

Колкото до този, първоначално при включване не се чува нищо. Вече след като се включи към ел мрежата започва това с жуженето...

Нещо като по-техническа информация за проблема бихте ли споделили, би ми било интересно да разбера повече?

Изобщо с какви мотиви ще го върна на търговеца. Това ме притеснява - отношението на търговеца към клиента. Знаем си положението всички.

Благодаря за бързите отговори на двама ви.

Редактирано от emilly26 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазила съм всичко. Стария го смених, тъй като понесе няколко токови удара, след един от тях, не можеше да се включи поради някаква причина, батериите му вече не стават за нищо и реших, че изцяло ново нещо ще бъде по-добър вариант от купуване на нови батерии и поддържане на нещо захабено с години.

Колкото до този, първоначално при включване не се чува нищо. Вече след като постои включен към ел мрежата започва това с жуженето...

Нещо като по-техническа информация за проблема бихте ли споделили, би ми било интересно да разбера повече?

Благодаря за бързите отговори на двама ви.

Не трябва да се чуват подобни жуженета. По принцип аз съм си направил една контролна лампа и с нейна помощ тествам UPS. Включвам я към него и му спирам захранването. Ако лампата мигне, значи UPS не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от трансформатора. Някой трансформатори издават тих звук докато работят. Нормално е и не е опасно. Би трябвало да спре като се зареди батерията.

Възможно е и някой кондензатор да издава този звук(свистене). За друга причина не се сещам.

Изглежда добра машинката. Сигурен съм, че ще работи качествено, макар, че Fortron преди беше много добър производител, но в последно време оплакванията от компютърни захранвания зачестиха.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ви упреквам, но има доста хубави и качествени разклонители/контакти предпазващи от токов удар, защо не се насочихте към нещо такова? Мой приятел беше си взел такъв разклонител с около 3 или 5 гнезда ще излъжа точно колко бяха, а и марка незнам, но е доста доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ви упреквам, но има доста хубави и качествени разклонители/контакти предпазващи от токов удар, защо не се насочихте към нещо такова? Мой приятел беше си взел такъв разклонител с около 3 или 5 гнезда ще излъжа точно колко бяха, а и марка незнам, но е доста доволен.

Има съществена разлика между UPS и подобни защитни разклонители. И едното не заменя другото, нито му отнема функционалността

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има съществена разлика между UPS и подобни защитни разклонители. И едното не заменя другото, нито му отнема функционалността

Съгласен просто изказвам мнение, което е подкрепено от факта, че моя приятел вече 2 година не е имал никакви проблеми след токови удари и тем подобни неща. По-добре даже ще е да са двете заедно, но пак казвам, просто мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв разклонител не може да замени UPS-а. Като спре тока какво правим? Чакаме разклонителя да ни спаси данните ли?

Моя UPS е само 300W, но върши работа колкото да ме изкара няколко минути да няма ток(често срещано през зимата).

Въпросните прехвалени разклонители имат само една термична защита работеща на същия принцип като тази на асинхронните двигатели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки UPS си има някакво ниво на шум, които си се издава. Друг е въпроса, че в техническите характеристики не винаги се описват. Специално този модел го дават с ниво на шум до максимум 40dB. Линк към техническата спецификация тук. Ако все пак те притеснява как се чува отиди да им направиш рекламация. Да си го погледне някой, които си разбира от тези работи и да ти каже... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPS ти дава време да приключиш с работата и да изгасиш компютъра.

Разклонителя със защита обира пренапреженията и толкова.

Качествените разклонители са на цените на евтините UPSи, за мен е по практично UPS макар и евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност още нямам проблеми

Ползвайте си го тогава и не се притеснявайте. Нали работи и както казахте проблем няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.