Премини към съдържанието
BaiIvan1

Проблем с няколко игри

Препоръчан отговор

Battlefiled 4, Fifa 2013, Call of Duty ghosts като играя ми дава син екран с някакви надписи и ми се рестартира компа. на battlefiled и COD още на първата мисия се случва, на фифа след като си изиграя мача и не винаги. Компютърът не работеше 1 седмица около нова година като се прибрах и го пуснах зареди от 2-3 път (беше студено в стаята не знам дали има значение) и сега уиндоуса ми зарежда по 3 миути. Не знам какво може да е.

Windows 7 64bit ultimate

AMD A6 4x2.7 ghz

8gb ram 1600mhz

radeon hd7770 1gb ddr5

Това са му характеристиките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

син екран с някакви надписи

Отговора се крие във въпроса. Крие се... много дълбоко...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах само, че ти изкарва син екран. Останалото не го разбрах много много :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За преинстал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом Windows  ти зарежда 3 минути, има вероятност хард диска да е влязал в режим PIO,  поради грешки при зареждане на Windows. А те може да се дължат на лоши сектори така, че провери хард диска в какъв режим работи и също така дали има лоши сектори.  Може да изтеглиш и пуснеш програмата HDTune, с която лесно ще провериш и за лоши сектори и ще видиш режимите на работа на хард дисковете, ако са повечко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардиска го оправих с проверка за лоши сектрори и дефрагментация и Windows зарежда между 30 и 40 секунди. Но проблемът с игрите остава, сега не ми дава син екран с някакви надписи, а само черен и стои така, докато не го ресна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери температурите на компонентите в щайгата. По възможнoст по време на игра. Има доста безплатни програми за това. Примерно аз използвам ''SpeedFan".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз качих Aida 64 extreme edition и ми показва температури на процесора и видеото от по 30 градуса, ако не се прави нищо. Като пусна COD Ghost процесорът качва до 40 градуса, видеото до 50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да направиш снимки там където ти излиза черен екран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да снимам черен екран?

Извинявай! Бях чел, че ти излиза черен екран с някакви надписи. :shock11:  :)  Мисля, че видеокартата ти има изгорял кондензатор. Извади и провери видеокартата дали има нещо изгоряло.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е кондензатор би трябвало да не работи изобщо. Но все пак ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е кондензатор би трябвало да не работи изобщо. Но все пак ще проверя.

Ми не е вярно! На старият ми компютър, дънна платка има 3-4 изгорели кондензатори, а все още си работи нормално.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах видеокартата не изглеждаше да е изгоряло нещо. Преинсталирах компа, с най - новите драйвери съм и directx 11 и пак същото. Играя няма 10 мин и пак черен екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах видеокартата не изглеждаше да е изгоряло нещо. Преинсталирах компа, с най - новите драйвери съм и directx 11 и пак същото. Играя няма 10 мин и пак черен екран.

Пробвай с опцията DPI http://prikachi.com/images/709/6846709L.jpg увеличи на 125% и виж дали ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черните екрани ме мъчеха при заминаващо си захранване. Пробвай да разкачиш и пак закачиш кабелаците, както и да размениш местата на тия, за които това е възможно. Да не съм изпуснал нещо в темата, но какво е захранването и колко е дърто?

Друго, което може да направиш за проба е да намалиш напрежението на видеокартата, ако е възможно това. Ако не, намали честотите само до минимум и пробвай пак да играеш. Ако е захранване, черните екрани би трябвало да изчезнат или поне да се появяват доста по-късно.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е на година и половина (както и цялата конфигурация) Fortron Raider Bronze 650W. Това с намаляването на честотите и напрежението как се прави?

П.С. При последният тест с battlefield 4 първият път имах само звук и черен екран. Впоследствие влезнах отново в играта и ми се появи звук и картина за известен период. Като направих тест малко преди краша видеокартата беше стигнала 55-60 градуса някъде, ако това е от значение и на резолюция 1280х1024, защото още събирам пари за нов монитор :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, ползвай програма като MSI Afterburner. За да се активира плъзгача за напрежението, трябва и картата ти да поддържа това, както и да отключиш тая възможност от настройките на програмата:

Публикувано изображение

Това, че захранването е на година и половина не означава, че не може да има и проблеми. Все пак тая серия на Фортрон макар и почти златна, е бюджетна и при нея се използват по-некачествени компоненти отколкото при Aurum. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата ми конфигурация е бюджетна принципно. Но това захранване би трябвало да е доста качествено, поне като такова ми го представиха. Иначе с тази програма има ли вероятност  да объркам нещо напреженията и да се повреди видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам какво точно е захранването и знам, че то е направено на основата на Aurum,  но с по-евтини компоненти. Захранването е качествено в смисъл, че показателите му са много добри. Но това няма нищо общо с дълготрайността на компонентите. Вярно, рано е още да сдава багажа и е вярно, че предоставя много повече мощност от необходимото. Обаче симптомите са  за това, че може и то да е виновно. 

Тая програма е за клок на видеокарти, но в случая аз те карам да я даунклокнеш. При клок винаги има опасност, затова не мърдай плъзгачите докрай вдясно, а просто леко намали напрежението . Нещо от порядъка на 0.05 - 0.1 волта, ако изобщо имаш тая възможност. Ако не, може да пробваш с намаление на честотите, но там също внимавай да не намалиш много честотата на паметта и това да предизвика невъзможност за добра работа на видеокарата. Стандартните настройки се връщат лесно с натискане на бутона reset  или с рестартиране на компютъра.  А доколко е опасен клока...само ще ти кажа, че близо 4 години карам със сегашната си видеокарта така - клокната при игри. Освен това напрежението ми винаги е в порядъка на 0.15 волта повече от нормалното, BIOS  е модифициран, като съм вдигнал горната възможна граница на напрежението и съм намалил оборотите на вентилатора при покой на видеокартата от 40 на 35%, за по-малко шум. Та тая видеокарта още си работи идеално и се клоква на същите честоти, на каквито се клокваше първия ден. Преди това 3 години карах с една клокната 8800GT,  която си остана в добро състояние до края, а всеизвестни бяха проблемите на тия видеокарти - отлепяне на чипа, което се оправяше понякога с печене във фурна. Така, че тоя клок може да е опасен, но лично аз нищо не съм видел от тая опасност. С изключение разбира се на черни екрани, които се дължаха на недостатъчно захранване и явно почнало да се поврежда захранване. Защото това захранване може да не може да се ползва на сегашната ми конфигурация, но няма проблеми вече половин година  да го ползвам при една стара щайга. 

Та действай смело, ако искаш да разбереш причината. Намаленото напрежение и честота на видеокартата ще доведат до по-ниска консумация и ако си бил на границата, това би трябвало да повлияе положително и черните екрани да изчезнат или намалеят, ако причината наистина е в недостиг на ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих друго. Направих 3D Mark 11 тест и първият път нямаше проблеми. Пуснах още един тест, нагласих от настройките повече натоварване и ми даде черен екран с надписи някаква проверка направи и се рестартира. Реших, че е видеото, занесох го в офиса от който я купих, след това пуснах BF4 играх малко на вграденото и пак ми замръзна екрана. Хванах компа и го занесох на диагностика в един сервиз. Някой ако ми каже какво става го черпя бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А хард диска провери ли, да не чета цялата тема пак? SATA  и захранващи кабели на хард дисковете или хард диска? Подути кондензатори по дъното? Направи ли най-простото - да провериш хард диска в какъв режим работи и ако е в PIO  да вземеш мерки?  А най-най-простото е да пуснеш теста с HD Tune дори за момент, за да видиш скоростта на четене. А още по-просто е просто да погледнеш режима на работа на HDD  със същата тая програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.