Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
tanka11

Слушалки и външна звукова карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

наскоро реших, че е време за нови слушалки, защото моите се скапаха(доста са стари и са около 10 лева). Но когато почнах да разглеждам във форумите, изникнаха много въпроси. Засега съм си харесал слушалки все на Steelseries и по-точно- 3h, 5h, siberia neckband, spectrum 5xb. Цената на всичките е около 70-80-90 лева, толкова бих отделил за слушалки. Занимавам се основно с гейминг, което значи, че искам качествен звук. Отделно гледам филми, слушам музика и т.н.

Проблемът е, че някъде прочетох, че не си заслужава да вземаш хубави слушалки ако нямаш хубава звукова карта. Мисля, че мойта е някаква вградена, дори не знам каква е, но не мисля, че е от най-добрите и затова се притеснявам да взема скъпи слушалки. Тогава разбрах за външните звукови карти, което ме обърка още повече. Та питам тези външни звукови карти, заместители на обикновените звукови карти ли са(тези на дънната платка)?Тоест ако не ти е добра звуковата карта, можеш да вземеш външна? Ако е така бих отделил още 30-40-50 лева за някаква външна, но искам максимално добър звук.

И друго, например, ако взема слушалки Steelseries може ли да взема звукова карта на ХАМА примерно, защото така бих спестил 20-30 лева? И ще се отрази ли на звука?

А ако за тази цена има по-добри и качествени слушалки, може спокойно да ми предложите, а ако няма, помогнете с избора между тези 4, които съм написал по-горе.

Видях, че има доста подобни теми, но гледам, че са доста стари. 2008-2009, а тогава много от слушалките, които ги има сега, ги е нямало, затова пуснах нова тема.

Благодаря предварително.

Редактирано от tanka11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.