Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

От коментари в най-различни сайтове съм останал с впечатление, че Tor  е много надежден като анонимност. Доколкото знам функционира на принципа P2P (или подобно) като те насочва за да се свържеш те насочва последователно към 3-ма други потребители, които служат като проксита.

Въпросът ми е ако обаче се използва от някой за незаконна дейност и аз се случа във  веригата от проксита (особено в края й) възможно ли е аз да изгоря вместо него? Tor скрива ли по някакъв начин и прокситата? В противен случай ще се окаже доста опасен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е ако обаче се използва от някой за незаконна дейност и аз се случа във  веригата от проксита (особено в края й) възможно ли е аз да изгоря вместо него? Tor скрива ли по някакъв начин и прокситата? В противен случай ще се окаже доста опасен.

Възможно е, но едва ли някой ще тръгне да търси точно теб из хилядите проксита зад които може да се маскираш. Иначе какъв ти е проблема да ползваш VPN (евентуално със SSL) ако толкова те тревожи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тор е колкото анонимен, толкова и опасен. Понеже се минава не през 2-3 проксиата, а през десетки, може би стотици, е много вероятно някой злонамерен потребител с някой снифер да прихване пакетите информация и с малко повече познания да ти открие парола или друга лична информация.

Аз го ползвам много рядко и винаги 5 наум. Никога не влизам в акаунти през него и не пиша никаква важна информация в него.

Недостатък е, че е доста бавен и понякога е изнервящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тор е колкото анонимен, толкова и опасен. Понеже се минава не през 2-3 проксиата, а през десетки, може би стотици, е много вероятно някой злонамерен потребител с някой снифер да прихване пакетите информация и с малко повече познания да ти открие парола или друга лична информация.

Аз го ползвам много рядко и винаги 5 наум. Никога не влизам в акаунти през него и не пиша никаква важна информация в него.

Недостатък е, че е доста бавен и понякога е изнервящо.

Мне, в момента в който пакета влезе в първата входна точка той вече е криптира, така че злонамерено подслушване е практически невъзможно. Но има други начини за идентификация на оригинално ИП даже ако ползвате тор мрежата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко му е на доставчика на локално ниво да засече, че обменяте пакети с Tor мрежа, и при все, че се знае за какво 90 % от потребителите използват подобно прокси... при наличие и на други съмнения, работата е ясна.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид не дали могат да ме хванат ако аз правя нещо нередно ползвайки Тор, а дали когато някой друг върши пакости ако моето IP се случи сред веригата от проксита (особено накрая й) има ли вероятност да се насочат към мен и да ми правят на мен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид не дали могат да ме хванат ако аз правя нещо нередно ползвайки Тор, а дали когато някой друг върши пакости ако моето IP се случи сред веригата от проксита (особено накрая й) има ли вероятност да се насочат към мен и да ми правят на мен проблем?

Да, има.и такава вероятност. Но при стандартна ситуация вие не сте изходен нод за ТОР мрежата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже най-най-общо в какво се състои разликата между VPN и обикновеното ползване на прокси чрез настройките на стандартния браузър и защо VPN  са по-надеждни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже най-най-общо в какво се състои разликата между VPN и обикновеното ползване на прокси чрез настройките на стандартния браузър и защо VPN  са по-надеждни?

Защото VPN тунелира целия ви трафик и всички услуги, които ползват интернет излизат през един адрес. При прокси само услугите, които ползват проксито "излизат" през друг адрес. Освен това някои проксита оставят индикатор че се ползва прокси. А и VPN трафика обикновено е криптиран (не е задължително, това не е част от стандартите)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.