Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет на всички!

Спрял съм се на покупка на един лаптоп втора ръка в диапазона 500лв -hp probook 4540s. За тези пари преблизително се намира конфигурацията със:

Intel® Celeron® 1000M with Intel HD Graphics (1.8 GHz, 2 MB cache, 2 cores) Package Size 37.5mmx37.5mm (rPGA988B) Sockets Supported FCPGA988

и

Intel® Pentium® 2020M with Intel HD Graphics (2.4 GHz, 2 MB cache, 2 cores) -Sockets Supported FCPGA988, Package Size 37.5mmx37.5mm (rPGA988B)

Интересува ме след определено време -какви опции имам за бъдещ ъпгрейд на въпросните два процесора сокет FCPGA988 и консумация до 35вата? Конфигурацията на въпросния модел има и с i3,i5,i7 но някой са на други сокети като тези 3:

Intel® Core™ i3-3110M with Intel HD Graphics 4000 (2.4 GHz, 3 MB cache, 2 cores) Package Size 37.5mm x 37.5mm (rPGA988B); 31mm x 24mm (BGA1023) Sockets Supported FCBGA1023, FCPGA988Intel® Core™ i5-3230M with Intel HD Graphics 4000 (2.6 GHz, 3 MB cache, 2 cores) Sockets Supported FCBGA1023 Package Size 31mm x 24mm (BGA1023)Intel® Core™ i7-3632QM with Intel HD Graphics 4000 (2.2 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Sockets Supported ??????? Package Size 31.0 x 24.0mm (BGA1224)

Трябва ли да се ъпгрейдва биос-а след предстоящ ъпгрей до i5, i7 иви бридж например от селерон-а? Има ли някъде откъде може да се вземе информация за съвместими процесори със селерон/пентиум базовите модели? Знам за сериен номер -но там обикновенно има информация само за драйвъри и нов биос. Дали последния биос за него съпортва всички i5, i7 процесори на същия сокет?

Да не стане така -купуваш лаптоп -а той не подлежи на ъпгрейд -визирам основно процесора.

Редактирано от rosko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20G2%20%28rPGA988B%29.html примерно.

Upgrading rPGA988B motherboards

To determine which processors are supported by your laptop or computer you will need to find out make and model of your system, and then search on manufacturer's website for upgrade recommendations for that make and model. Most manufacturers don't publish CPU support information for notebooks and OEM systems, but you may be able to find upgrade recommendations in product support forums on manufacturer website, or in forums on dedicated computer hardware sites. In addition to that, try to send an e-mail to manufacturer's customer support, or post in computer-related forums, although don't expect that you will get many responses. If this doesn't work then use CPU-Z or similar program to determine chipset type in your notebook, and look for CPU upgrade information for the chipset. CPU support data for Intel chipsets can be found on CPU-Upgrade.com in Intel chipsets section, or on Intel website. Be careful with this method as it's is less reliable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал директно да си търсиш комп с i3/i5 процесор. Една i3-ка в момента на старо върви около 100 кинта.Ето тоя Асус например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.