Премини към съдържанието
Vanyna

Проблем с програмата Paint за Windows XP (MS Paint)

Препоръчан отговор

Помощ! :help wanted4: Как да активирам отново лентата с инструменти за текст в програмата Paint (MS Paint), която не знам кога и не знам как се е деактивирала! Сега, когато искам да вмъкна текст в изображението, не мога да избирам шрифт, размер на шрифта, цвят... С Windows XP SP3 съм...Нещо се е прецакало в програмката, а ми вършеше работа!

post-207558-0-77596500-1392762877_thumb.

Редактирано от Vanyna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни на изглед->мащабиране-нормално(или нещо подобно) - трябва да се активира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни на изглед->мащабиране-нормално(или нещо подобно) - трябва да се активира.

Не става...

Нещо друго е! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Е, даa...но пак не става!

post-207558-0-25415700-1393113073_thumb.

Редактирано от Vanyna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ! :help wanted4: Как да активирам отново лентата с инструменти за текст в програмата Paint (MS Paint), която не знам кога и не знам как се е деактивирала! Сега, когато искам да вмъкна текст в изображението, не мога да избирам шрифт, размер на шрифта, цвят... С Windows XP SP3 съм...Нещо се е прецакало в програмката, а ми вършеше работа!

Момиченце, момиченце... какъв ти е проблема? За да вмъкнеш текст, трябва да избереш съответния инструмент и да провлачиш (или "цъкнеш") курсора. Научила се да прави скрийншоти и да ги изрязва, та дори може да ги постне във форума, ама не може да натисне една буква във скапания пейнт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при написването на текста , той става картинка, няма как после да го пипаш... обработваш го още докато го пишеш

на картинката най горе си селектирал капкомера - той е за вземане на цвят, за да пишеш текста натискаш символа "A" и НЕ трябва да си на zoom (мащабиране)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момиченце, момиченце... какъв ти е проблема? За да вмъкнеш текст, трябва да избереш съответния инструмент и да провлачиш (или "цъкнеш") курсора. Научила се да прави скрийншоти и да ги изрязва, та дори може да ги постне във форума, ама не може да натисне една буква във скапания пейнт...

Вие май не ме разбирате. Не гледайте първия скрийншот, там само исках да покажа, че лентата с инструменти за текст не е активна. Във втория (малко по-надолу) съм показала, че при опит за вмъкване на текст (буквата А е натисната, както се вижда, а не "капкомера") не мога да ползвам инструменти за текст, тъй като лентата е неактивна!...Не го ли виждате?

post-207558-0-95276400-1393191970_thumb.

...и не съм "момиченце", макар и да ми се иска! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие май не ме разбирате. Не гледайте първия скрийншот, там само исках да покажа, че лентата с инструменти за текст не е активна. Във втория (малко по-надолу) съм показала, че при опит за вмъкване на текст (буквата А е натисната, както се вижда, а не "капкомера") не мога да ползвам инструменти за текст, тъй като лентата е неактивна!...Не го ли виждате?

Публикувано изображениебез име1.JPG

...и не съм "момиченце", макар и да ми се иска! :wink12:

Има толкова много добри и безплатни редактори на изображения, защо точно с Paint... Ето, давам ти един сайт, да си избираш на воля... Освен че са безплатни, не искат и инсталация... Всеки един от тях превъзхожда в десетки пъти Paint... Можеш да имаш пълно доверие на сайта, няма вируси или нещо подобно, тегли нещо и пробвай...

п.п. Ама не си отбелязала "Лента с инструменти за текст..." или там както е... Не виждам да е неактивна. Ако беше, щеше да е в сиво... И разбира се, за да можеш да избереш тази лента с инструменти за текст, трябва да си на дебелата буква А, а не на капромера или нещо друго... То само тогава ти дава да я избереш...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Затворете paint. Start=>run=>cmd в новопоявилия се прозорец въведете следната информация с copy/paste и натиснете Enter.

reg delete "HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionAppletsPaintGeneral-Summary" /f

Отворете paint и погледнете дали има някаква промяна.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има толкова много добри и безплатни редактори на изображения, защо точно с Paint... Ето, давам ти един сайт, да си избираш на воля... Освен че са безплатни, не искат и инсталация... Всеки един от тях превъзхожда в десетки пъти Paint... Можеш да имаш пълно доверие на сайта, няма вируси или нещо подобно, тегли нещо и пробвай...

п.п. Ама не си отбелязала "Лента с инструменти за текст..." или там както е... Не виждам да е неактивна. Ако беше, щеше да е в сиво... И разбира се, за да можеш да избереш тази лента с инструменти за текст, трябва да си на дебелата буква А, а не на капромера или нещо друго... То само тогава ти дава да я избереш...

Божееее! Ама вярно, че вече не е в сиво и сигурно е активна, като го гледам сега!...Как не го забелязах снощи, когато качвах скрийншота! :shy11: Жалко, че съм в момента на друг компютър (работния) и не мога отново да повторя "стъпките"....

Ами, благодаря Ви от сърце на всички!!! ...И на Stoyannnov също...Като се прибера в къщи ще разбера, дали ще ми се наложи да последвам съвета му или този на djagi... Още веднаж: Благодаря! :yanim::super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божееее! Ама вярно, че вече не е в сиво и сигурно е активна, като го гледам сега!...Как не го забелязах снощи, когато качвах скрийншота! :shy11: Жалко, че съм в момента на друг компютър (работния) и не мога отново да повторя "стъпките"....

Ами, благодаря Ви от сърце на всички!!! ...И на Stoyannnov също...Като се прибера в къщи ще разбера, дали ще ми се наложи да последвам съвета му или този на djagi... Още веднаж: Благодаря! :yanim::super:

Но не забравяй, че освен да си избрала инструмента за текст, трябва също така и да си кликнала или провлачила някъде на полето, едва тогава ти става активен...

п.п. И извинявай за "момиченце"... В 5 сутринта май се бях прибрал от някъде и не съм бил на кеф... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не забравяй, че освен да си избрала инструмента за текст, трябва също така и да си кликнала или провлачила някъде на полето, едва тогава ти става активен...

п.п. И извинявай за "момиченце"... В 5 сутринта май се бях прибрал от някъде и не съм бил на кеф... :)

Няма нищо...извинен си, макар че аз никак не се обидих... :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа, точно така е, както казваш! Всичко е наред. Активира се, след провлачване на пунктира за писане на текст. ...И сложих "чавката" най-накрая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.