Премини към съдържанието
twist69

Възстановяване на изтрит дял

Препоръчан отговор

Здравейте!Ситуацията е следната: Ще преинсталирам Win-а и вместо да маркирам дял C: (25GB), без да искам  маркирам другия си дял D: (200GB) и давам изтрий... Той се изтрива и обединява с едни 25GB (неразпределени)След това без да бутам нищо си преинсталирах Windows-a като форматирах дял C:Сега въпросът е какви са вариантите да възстановя изтрития дял?    - Мога ли да го възстановя все едно нищо не се е случило? - Или трябва да използвам програма за възстановяване на изтрити файлове и да ги връщам един по един? При този вариант ще мога ли да го форматирам, за да го ползвам или ще трябва да си намеря друг хард на който да възстановя изтритото?Моля, помагайте! Страшна работа е това с изтриването на данни...Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ситуацията е следната: Ще преинсталирам Win-а и вместо да маркирам дял C: (25GB), без да искам  маркирам другия си дял D: (200GB) и давам изтрий... Той се изтрива и обединява с едни 25GB (неразпределени)След това без да бутам нищо си преинсталирах Windows-a като форматирах дял C:Сега въпросът е какви са вариантите да възстановя изтрития дял?    - Мога ли да го възстановя все едно нищо не се е случило? - Или трябва да използвам програма за възстановяване на изтрити файлове и да ги връщам един по един? При този вариант ще мога ли да го форматирам, за да го ползвам или ще трябва да си намеря друг хард на който да възстановя изтритото?Моля, помагайте! Страшна работа е това с изтриването на данни...Благодаря предварително! 

Здравейте.

Използвайте Active File Recovery Professional за да си ги възстановиш.Използвал съм я и знам,че възстановява всичко изтрито(стига да не си записвал нищо на мястото което ще възстановяваш).Но в твоя случай възстановените файлове трябва да се запишат на друг носител.Иначе има и други програми но не съм ги ползвал за да ги препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някъде четох за програма от Hirens, която възстановявала в по-голям процент или в случая няма нужда от такава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм програми за възстановяване бол, ама цялата партиция да успееш възстановиш звучи абсурдно. Така или иначе вече си изтрил веднъж дяла, след това си го обединил... Нищо не ти пречи да опиташ, ама едва ли нещо ще се е запазило по файловата таблица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без това сега ще преинсталирам на комшийчето компютъра и преоразмерявам дяловете.Така че нищо не пречи да пробвам дали ще се възстанови нещо с Active.По-късно ще пиша дали е станало нещо.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без това сега ще преинсталирам на комшийчето компютъра и преоразмерявам дяловете.Така че нищо не пречи да пробвам дали ще се възстанови нещо с Active.По-късно ще пиша дали е станало нещо.

Успех в начинанието ! Имаш +1 от мен за желанието си да опиташ. :)

http://www.easeus.com/partition-recovery/ - това ти трябва.

Изключително полезни програми имат Easeus, но все пак не е гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех в начинанието ! Имаш +1 от мен за желанието си да опиташ. :)

Изключително полезни програми имат Easeus, но все пак не е гаранция.

При мен свърши работа .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем и тук колегите ме насочиха .Останах много доволен програмата се казва zar http://www.z-a-recovery.com/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ситуацията е следната: Ще преинсталирам Win-а и вместо да маркирам дял C: (25GB), без да искам  маркирам другия си дял D: (200GB) и давам изтрий... Той се изтрива и обединява с едни 25GB (неразпределени)

След това без да бутам нищо си преинсталирах Windows-a като форматирах дял C:

Сега въпросът е какви са вариантите да възстановя изтрития дял?   

- Мога ли да го възстановя все едно нищо не се е случило?

- Или трябва да използвам програма за възстановяване на изтрити файлове и да ги връщам един по един? При този вариант ще мога ли да го форматирам, за да го ползвам или ще трябва да си намеря друг хард на който да възстановя изтритото?

Моля, помагайте! Страшна работа е това с изтриването на данни...

Благодаря предварително!

Потърси работещо копие на програмата  EnCase  .

С нея съм възстановявал данни от преформатирана флашка, от хард диск с променяни дялове не ми се е случвало но по принцип това е програма

от типа  Computer forensics .

Хубавото е че прави копие на диска без да го промена въобще !

След това вече се работи възстановяват се данни от самото копие като не се пипа поврежда оригиналния диск. Манипулира се само направения   image  от  EnCase.

Има и други подобни програми  : някои са свободни ето линк http://forensiccontrol.com/resources/free-software/

Разгледай ги .. но е основно правило  колкото може по малко да се пише върху този диск преди да си възстановил данните си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от версиите на Easeus да избера? Те правят ли точно копие с подредени, както преди папки и файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След експеримента който направих програмата Active File Recovery Professional се справи добре.Възстанових 25 гигабайта,понеже с толкова разполагаше флашката(нямах друг външен носител).Иначе разликата от това на twist69 и при мен е че при мен бяха 4 дяла.Но иначе програмата откри 87 от 95 gb.Бавно става но ефективно.Лошото е,че ги дава не по имената както са били а като file 0001 и така нататък.Иначе като разширения и типове ги разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъзразм да похваля EaseUS Partition Recovery

Възстанови ми
дялът, все едно е бил просто скрит.
Структурата (папки, имена) на пръв поглед е запазена.
Не мога да кажа какъв процент от инфото е възстановена, понеже не помня колко точно беше, но възстанови дяла, така че дори отдели тези 25,1ГБ неразпределени, с които се обедини изтрития.

Благодаря на всички!
Надявам се темата да бъде полезна и за други в нужда!

П.П.:

Един последен въпрос, за да не сгафя нещо. Искам да обединя тези два дяла, но понеже са от двете страни на големия ("Data"), когато ги изтрия по време на преинсталация остават 2 отделни, а под Windows (с вградения DiskManagement) не ми дава да ги обединя, защото са разделени от друг по средата.
Предложете вариант :) :

Публикувано изображение

Редактирано от twist69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да пробваш дали работят файловете,че някой път снимки и филми уж са там в пълен размер,но не работят както и офис пакета не иска да ги разпознае като негови.

Преди 2-3 дни излезе тази "GetDataBack Simple Data Recovery

пише,че : GetDataBack Simple is the data recovery software for the 99%. Restore file names and directory structure .Попадна ми лиценз за нея,но още не съм я пробвал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.