Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам желание да разуча малко тоя линукс спрях се на дистрибуцията UBUNTU, може ли малко съвети от къде да почна, някакви книги (по възможност на български) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форуми  бол в интернет на 100 езика за всичко което е Дебиан базирано. Какво искате да му научите конкретно на Убунту ? Започнете с един диск Live CD или Виртуална машина докато се запознаете и пробвате каквото ви интересува без да ви е страх ,че ще прецакате нещо.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата не е толкова грандиозна спрямо Windows .Огромна част от нещата  се правят с мишка и в графичен режим  като не забравяте и локализацията на български  език на  менютата и програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време и аз така си бях купил книга за линукс. Докато не седнах и не разцъках ОС ... нищо не научих. Книгата беше за Suse с КДЕ, но пък на мен ми допадна Ubuntu. Хващаш едно дистро, инсталираш го под уиндоус докато се учиш и четеш из нета решения на проблемите ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях го намерил но не ме кефи нещо

Ако нямаш опит с Linux, по добре сложи някоя от версиите на Linux Mint. Ако си с приличен хардуер - Mageia с KDЕ ще е добър избор.Трябва също да съобразяваш софтуера с хардуера, което трябва да се прави с всяка ОС. Под Linux има няколко графични среди с различна визия, функционалност и разход на ресурси.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.