Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!!  имам странен проблем с температурата и оборотите на процесора си   в идле е добре стои на 40 градуса   но под товар  скача до 90-100 а вентилатора не  вдига оборотите си?  ето и  един тест http://vbox7.com/play:7a3aaacead

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистван ли е? Термо пастата сменяна ли е? Сигурен ли си, че вентилатора ти работи?Да добавя, моя преди 4-5 дена държеше в Идъл око 50-55 градуса процесор, дъно около 50, Видео около 50 пак и харда около 38-40 градуса. Разглобих го целия на съставните му части и всеки елемент старателно почистих с четка, клечки за уши и спирт. Оставих всичко да изсъхне добре, не че съм ги удавил в спирта, но все пак. След това почистих старата термопаста от радиатора и процесора и я замених с нова "Arctic MX-4".Сега в идъл държи процесор: 27-32, дъно същото, видео карта 35-38, хард 23 до 28. Да отбележа само, че видеото е Ати радеон Хд 5450 без охлаждане, демек е пасивно. Забравих да добавя, че имам един вкарващ отстрани 80мм и един изкарващ отзад на кутията пак 80мм, почистих ги добре с четка и мокри кърпи и след това ги смазах с двутактово масло.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почистен е  термо пастата  е сменена и работи вентилатора!Имам  леки съмнения относно пастата термо 300 е купена е преди 7-8 месеца   но съм я ползвал 4-5 пъти както и  заедно с този процесор е сложена и на един лаптоп и там нещата са нормални  хм...

Редактирано от Svilen Krastev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почистен е  термо пастата  е сменена и работи вентилатора!Имам  леки съмнения относно пастата термо 300 е купена е преди 7-8 месеца   но съм я ползвал 4-5 пъти както и  заедно с този процесор е сложена и на един лаптоп и там нещата са нормални  хм...

Явно не си я сложил, както трябва или просто не си закопчал/сложил охладителя правилно. Изключи компа от контакта натисни 1-2 пъти копчето за Старт на пс-то и след това го отвори и виж как са нещата с първо с охладителя и, ако всичко е наред с него го махни и виж пастата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40 градуса айдъл, под товар минава 90.... Мда, кофти термопаста...

Едит : Сегат ти видях клипа. Странно е, че не си увеличава оборотите, явно си хакнал вента в някой друг конектор на дъното ?

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сигурност проблемът не е в пастата, най вероятно си включил вентилатора в друг конектор, а не тоя за процесора - не може да има друга причина вентилатора да не си вдига оборотите, освен ако не е разбит. радиатора става ли горещ?

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смених му   пастата за всеки случаи  и ето това  http://prntscr.com/2twbul показва  ,нормална ли е тази температура за 3 минутен стабилити тест за процесора ? :ohmy: 

конектора  в който съм го забол  пише fan cpu 1 и е с 4 пина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смених му   пастата за всеки случаи  и ето това  http://prntscr.com/2twbul показва  ,нормална ли е тази температура за 3 минутен стабилити тест за процесора ? :ohmy: 

конектора  в който съм го забол  пише fan cpu 1 и е с 4 пина 

Не са нормални и не е препоръчително да държи толкова, не че на процесора може да му стане нещо от тия температури...

Ти си сменил пастата, хубаво. Няма да те питам каква е и как си я поставил, както и да си я плеснал пак трябва да има голям ефект. Нещо не си поставил охлаждането правилно ми се струва. Иначе, да - в правилния конектор си го забол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно че охладителя не  е горещ то може би и за това да не  развърта вентилатора на по големи температури  4 пъти различни пасти му слагам  без промяна ? а пастата сам я слагал и на лаптопа си  и на още 2-3 компа  не е имало проблеми днес специално ходих и взех  коол арктик  в момента е с нея   и резултат няма!!! незнам дане би нещо биоса да е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно че охладителя не  е горещ то може би и за това да не  развърта вентилатора на по големи температури  4 пъти различни пасти му слагам  без промяна ? а пастата сам я слагал и на лаптопа си  и на още 2-3 компа  не е имало проблеми днес специално ходих и взех  коол арктик  в момента е с нея   и резултат няма!!! незнам дане би нещо биоса да е !

Щом охладителя не е горещ не прави контакт с процесора => не е сложен правилно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 90 градуса процесор, като пипнеш радиатора трябва да ти остане месото там :) Значи няма топлопроводимост между процесора и радиатора, което значи - шитава или неправилно сложена термопаста, или неправилно сложен охладител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF :shock11: кви са тия температури,бе-на магистралата ли си?прегледай основно всичката карантия....

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF :shock11: кви са тия температури,бе-на магистралата ли си?прегледай основно всичката карантия....

Офтопик :  Що бе ? Аз на моя феном веднъж му бях забравил да си включа перката и както си цъках Crysis 3, минимизирам да погледна нещо през браузъра и хвърлих един поглед в аидата и - процесор 134 градуса. Интересното беше, че нямаше никакво забавяне/насичане или тротване на процесора, играх си с кеф поне няколко часа, а тия 134 градуса дори бяха в изстинало състояние щото разглеждах и едни неща в браузъра преди да видя температурите. И като го отворих да почиствам и сменям термопаста, капачката беше почерняла яко. Чудя се как още работи без проблем...

Но автора нека каже каква му е термопастата, как я маже и дали завърта пластмасовите чопчета (или какво там е) докрай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик :  Що бе ?

Що ли Танасе?Щото така,мойто момче.С един семпрон без включен вентилатор се вкарах в приключение,за това.Някой го бърникал преди мен кашона,собственика вика:виж го що се изключва  и го преинсталирай,ама не каза,че е бил разчекван.Почвам аз,минава първия рестарт след формата и копирането на файловете и изключва(задейства се Тj защитата).Отворих и се хванах за главата:кабела не беше бучнат.Почистих,смених паста и го довърших с десен прав,както аз си знам ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 вида паста съм пробвал  и без промяна   за   винтчетата да завил съм ги  (  за  охладителя мога да вдигна компа )  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал си два вида пасти, казваш че си завил болтовете на охлаждането докрай. Не е възможно да държи такава температура...Според мен дьното ти има някакъв проблем. Надут кондензатор около цокъла на VRM, Овърволтинг, лошо захранване...

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора пише (казва ) следните неща :

1. Охладителя е студен

2. Болтовете за завити докрай

3. Термопастата е сменена

Изводи :

Като е казал един от колегите по-горе , щом охладителя е студен , то проблема може единствено да се търси в пространството между него и процесора . По една или друга причина няма топлообмен, съответно високи температури на процесора и пасивен вентилатор

Болтовете може автора да мисли че като ги е завил просто това означава че охладителя е прилепнал както трябва . Това въобще не означава непременно че е  правилно и добре монтиран.

Автора показва постоянно някакви снимки и клипове от тестове . Какви снимки , какви клипове след като на допир радиатора е студен при работеща система ?

Съвет единствен :

Истинска проверка на монтажа на охладителя . В правилното положение ли е сложен и наистина добре ли е притиснат към процесора .  Пастата каквато и да е , както и да е сложена ( не говоря за 100 грама шпакловки ) , при правилно монтиране на охладителя все пак ще отвежда температура към него и то не малко и ще се усети "напичането " след минута -две най-много .Няма как според мен дефектирали елементи по дъното (ако има такива ) да имат влияние върху неща подчинени на  обикновен физически закон за топлообмен между телата при фактическа близост.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......................Няма как според мен дефектирали елементи по дъното (ако има такива ) да имат влияние върху неща подчинени на  обикновен физически закон за топлообмен между телата при фактическа близост.

Проблемно захранване може да причинява подобни проблеми.

Всички гледате температурата на ядрата а на никой не му прави впечатление разликата между тях и процесора а става дума за разлика от 35 градуса. Възможно е некоректно отчетане на датчиците. Нека автора опита с друга версия на Aida например Engineer версията а също така и с друг софтуер- Също може да погледне температурата и в биоса как се държи. В случая не може да става дума за деградирала паста под капачката защото ядрата са на еднакви температури.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемно захранване може да причинява подобни проблеми.

Всички гледате температурата на ядрата а на никой не му прави впечатление разликата между тях и процесора а става дума за разлика от 35 градуса. Възможно е некоректно отчетане на датчиците. Нека автора опита с друга версия на Aida например Engineer версията а също така и с друг софтуер- Също може да погледне температурата и в биоса как се държи. В случая не може да става дума за деградирала паста под капачката защото ядрата са на еднакви температури.  

пробвал сам с 3-4  програми и показват еднакви  температури ,направи ми впечатление че , стрес теста на аида  има голяма разлика ядра процесор  и оборотите  на вентилатора не превишават 1900 а  в игра  ядрата и процесора показват еднакви температури и вентилатора вдига 2400 оборота  при около 60 градуса на процесора и на  ядрата също забелязах че на моменти от всичкия софт за  отчитане на температури и обороти   на вентилатора последния  изчезва и се появява  на моменти !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте друго по нова версия на Aida възможно е стара версия да не чете коректно данните от датчиците. оборотите на вентилатора се контролират от биоса и когато той отчете нужда от повишаване на оборотите го прави това, че под стрес тест не се вдигат над 1900 означава че биоса не отчита нужда от това и вероятно и температурите който се показват са нереални. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро на дъното датчиците му не отчитат вярно, но да - нека пробва с друг софтуер и да погледне в биос среда какви са температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте друго по нова версия на Aida възможно е стара версия да не чете коректно данните от датчиците. оборотите на вентилатора се контролират от биоса и когато той отчете нужда от повишаване на оборотите го прави това, че под стрес тест не се вдигат над 1900 означава че биоса не отчита нужда от това и вероятно и температурите който се показват са нереални. 

да спомена и цялата система все пак ASROCK B75-PRO3 M +4gb DDR3 RAM 1600 + i5 2500,S1155 Box +WD Син, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3+PALIT GeForce® GTX 460 (768M GDDR5) corsair VS Series™ VS450 — 450 Watt Power Supply  

имам  и speedfun и  програма от саита на асрок за даното   както и аида енжинер  и всички показват тези  температури  незнам дали може да се дължи на биоса  при рестарт  в биос показва 40градуса но  няма как да е натоварен и да съм в биос  едновремено!!!

http://prntscr.com/2uwykl    това по време на игра на гта 4   като вентилатора беше стигнал 2880 оборота!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...............

Тия температури са си ок, дай шот от стрес теста. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prntscr.com/2uxe1m

а ето и какъв отговор получих от супорт центара на интел 

Mkosama, I am sorry to hear you are having problems with your processor.

I was not able to see the pictures you post on this thread; however I would recommend you to check if there is a new BIOS version available for your motherboard.

Intel® has a tool that will test every single component inside the processor and then will generate a report. I recommend you running the tool named Intel® Processor Diagnostics Tool. It can be downloaded at the following link: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=19792&lang=eng&OSVersion=Windows%207%20%2864-bit%29*&DownloadType=Utilities%2C%20Tools%20and%20Examples

The following link will provide more information about the Processors — Processor operation temperature FAQ

Please keep in mind that this CPU supports memory speed up to 1333 MHz.  The usage of higher memory speed could increase the temperature.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и резултата от теста ма интелския инструмент

--------------------------

--- Testing Processor 1 ---
---------------------------

--- IPDT64 - rev  1.29.0.0.MP ---

--- Start Time: 02/23/2014 15:07:57---

--- Skipping Config ---

--- Reading CPU Manufacturer --- 

Expected --> GenuineIntel
Detected --> GenuineIntel
Found --- Genuine Intel Processor ---

--- Temperature Test --- 

Temperature Test Passed!!!

Temperature = 53 degrees C below maximum.

--- Reading Brand String --- 

Detected Brand String:
Intel Core i5-2500   3.30GHz

Brand String Test Passed!!!

--- Reading CPU Frequency --- 

Expected CPU Frequency is --> 3.30

Detected CPU Frequency is --> 3.29255

CPU Frequency Test Passed!!!

--- FSB NOT Supported on this Processor --- 

--- Running Base Clock test --- 

Detected Base Clock --> 99
Base Clock test Pass ---
..QPI rate Test not supported..
..Skipping QPI rate Test..

Skipping QPI rate Test

--- Running Floating Point test --- 

Million Floating Points per Second, MFLOPS --> 417.6
Floating Point Test Pass ---

--- Running Prime Number Generation Test --- 

Operation Per Second--> 1.99374e+006
Prime Number Generation Test Pass ---

--- Reading Cache Size ---  

- Detected L1 Data Cache Size --> 4 x 32
- Detected L1 Inst Cache Size --> 4 x 32

- Detected L2 Cache Size --> 1024
- Detected L3 Cache Size --> 6144

Cache Size Test Passed!!!

--- Determining MMX - SSE capabilities --- 

--- CPU FEATURES DETECTION FOR ---
           ---        MMX SSE       ---
MMX - MMX Supported --> Yes
SSE - SSE Supported --> Yes
SSE2 - SSE2 Supported --> Yes
SSE3 - SSE3 Supported --> Yes
SSSE3 - SSSE3 Supported --> Yes
SSE4.1 - SSE4.1 Supported --> Yes
SSE4.2 - SSE4.2 Supported --> Yes
--- MMX SSE - capabilities check complete ---

MMX Test Result --- PASS
SSE Test Result --- PASS
SSE2 Test Result --- PASS
SSE3 Test Result --- PASS
SSSE3 Test Result --- PASS
SSE4.1 Test Result --- PASS
SSE4.2 Test Result --- PASS
MMX SSE Testing Passed !! 

--- Determining AVX AES PCLMULQDQ capabilities --- 

--- CPU FEATURES DETECTION FOR ---
          --- AVX/AES/PCLMULQDQ ---
AVX - Advanced Vector Extensions Supported --> Yes
AVX OS Support   - AVX Operating System Supported --> Yes
AES - Advanced Encryption Standard Supported --> Yes
PCLMULQDQ - Polys Carry-Less Multiply Supported --> Yes
--- AVX AES PCLMULQDQ capabilities check complete ---

AVX Compare Test Result --- PASS
AES Test Result --- PASS
PCLMULQDQ Test Result --- PASS
AVX AES PCLMULQDQ Testing Passed !! 

--- Reading Memory Size --- 

Detected Memory Size is --> 4.00GB

--- Integrated Memory Controller Stress Test --- 

--- Integrated Memory Controller Stress Test Pass!!! --- 

Integrated Memory Controller Test Pass!!!

--- Platform Controller Hub Test Disabled ---

..
..Query 1..
..
--- Querying for Intel® Integrated Graphics Device (IGD) ---
..Did not detect Intel® Integrated Graphics Device (IGD).
..This could be that the test platform is using a discrete graphics card.
..To test IGD, verify that there is an onboard video connector, 
..shutdown the test platform, remove the graphics card, and 
..move video cable from graphics card to onboard video connector 
..Skipping Intel® Integrated Graphics Device Presence Test..
..

--- CPU Load --- 

--- Load Level = 8

CPU Load Passed!!!

--- Temperature Test --- 

Temperature Test Passed!!!

Temperature = 22 degrees C below maximum.

--- Test End Time: 02/23/2014 15:11:57---

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.