Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Не знам дали съм пуснал темата на точното място,трябва ми малко помощ (подсказка) как да направя тази задача:

ЗАДАНИЕ 3 –БИБЛИОТЕКА

Система за управление на база данни в библиотека на читалище „Просфета”

Библиотеката отдава книги за ползване от читатели по домовете и в самата библиотека.

Всяка книга се завежда в библиотеката със следните данни: заглавие, автор, година на издаване, ISBN, издателство. Всеки един читател се регистрира в библиотеката със следните данни: трите имена, ЕГН, адрес, телефон. Книгите от библиотеката могат да се дават за ползване в самата читалня ли у дома за срок от 20 дни.

Във библиотеката работят следните служители: Даниел Иванов, Теодор Огнянов,  Людмила Петкова и Мария Джамбазова

Да се създаде система, която да позволява библиотекарят да:

Отдава дадена книга под наем от наличността за ползване от читател в текущия ден, като определя дали ще се ползва в читалнята или у дома;

Прави справка за наличието на дадена книга в библиотеката, като търсенето може да става по заглавие или автор;

Прави справка за читателите, които са просрочили датата за връщане на книгите;

Отпечатва разписка за даване и връщане на книги от читателя, на която той се подписва;

Да прави следните справки:

Най-често взиманите книги за определен период от време;

Книгите, които са налични в библиотеката към текущата дата;

Читателите, които са взели най-много книги за определен период от време.

Отдадения брой книги под наем за избран служител

Книгите от наличността, които са останали под 2 броя.

Списъка на книгите, които са отдадени под наем за дома в момента.

До колкото ми е ясно трябва да правя отделни таблици,но ми се иска например да направя един прозорец който като се отвори в него да пише например най-често взимани книги и като цъкна на него да ми се показват.А не се сещам как.

Благодаря предварително на тези които ще отделят време за малко помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.