Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mitachetoo2

помощ по задача на Excel

Препоръчан отговор

Здравейте.Не знам дали съм пуснал темата на точното място,трябва ми малко помощ (подсказка) как да направя тази задача:

ЗАДАНИЕ 3 –БИБЛИОТЕКА

Система за управление на база данни в библиотека на читалище „Просфета”

Библиотеката отдава книги за ползване от читатели по домовете и в самата библиотека.

Всяка книга се завежда в библиотеката със следните данни: заглавие, автор, година на издаване, ISBN, издателство. Всеки един читател се регистрира в библиотеката със следните данни: трите имена, ЕГН, адрес, телефон. Книгите от библиотеката могат да се дават за ползване в самата читалня ли у дома за срок от 20 дни.

Във библиотеката работят следните служители: Даниел Иванов, Теодор Огнянов,  Людмила Петкова и Мария Джамбазова

Да се създаде система, която да позволява библиотекарят да:

Отдава дадена книга под наем от наличността за ползване от читател в текущия ден, като определя дали ще се ползва в читалнята или у дома;

Прави справка за наличието на дадена книга в библиотеката, като търсенето може да става по заглавие или автор;

Прави справка за читателите, които са просрочили датата за връщане на книгите;

Отпечатва разписка за даване и връщане на книги от читателя, на която той се подписва;

Да прави следните справки:

Най-често взиманите книги за определен период от време;

Книгите, които са налични в библиотеката към текущата дата;

Читателите, които са взели най-много книги за определен период от време.

Отдадения брой книги под наем за избран служител

Книгите от наличността, които са останали под 2 броя.

Списъка на книгите, които са отдадени под наем за дома в момента.

До колкото ми е ясно трябва да правя отделни таблици,но ми се иска например да направя един прозорец който като се отвори в него да пише например най-често взимани книги и като цъкна на него да ми се показват.А не се сещам как.

Благодаря предварително на тези които ще отделят време за малко помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...