Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще ви помоля за мнението ви относно избор на лаптоп до 1500лв. Ще се изпозлва за стандартните неща + някоя друга игра за сина ми.  Изискванията ми са да е 15.6', нито по-вече, нито по-малко; матов дисплей, да е максимум 2.50кг, да има добро охлаждане, процесор i5 или i7, външно видио минимум 2гб., РАМ 8гб.. Може ли да ми кажете нещо повече за  Lenovo Z510 и Y500-510, но ще съм благодарен и на Вашите мнения. Благодаря.Поздрави. 

Редактирано от Archibal4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V5-573G Full HD IPS матов дисплей, може да добавите 8 или 12гб рам и пак ще сте в бюджета, 2.13 кг. Но няма ССД диск, но пък е с 1 тб хард драйв. Hp ProBook 450 Intel i7QM (Quad-Mobile), 8gb рам 1600мхц, матов дисплей,120гб ссд + 750 хард драйв, видео карта АМД Радеон ХД 8750М с 2гб ДДР3 собствена памет. Но трябва да доплатите 39лв. за записващо устройство (Сд-Ром) и този е малко над бюджета, но пък с подарък Притер 3в1.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad Y510p

Intel Core i7-4700MQ, 8GB, GeForce GT 750M (2GB GDDR5), 1TB HDD

Публикувано изображение

E най близко до това което искате и понеже е  таргетиран в долния ценови клас на геймърските машини има  добро видео  и добро охлаждане. Видео картата е

GeForce GT 750M и е със следните характеристики:

Codename	N14P-GTArchitecture	KeplerPipelines	384 - unifiedCore Speed *	967 MHzShader Speed *	967 MHzMemory Speed *	2000 - 5000 MHzMemory Bus Width	128 BitMemory Type	DDR3, GDDR5Max. Amount of Memory	4096 MBShared Memory	noDirectX	DirectX 11, Shader 5.0Transistors	1300 Milliontechnology	28 nmFeatures	Optimus, GPU Boost 2.0, PhysX, Verde Drivers, CUDA, 3D Vision, 3DTV PlayNotebook Size	medium sizedDate of Announcement	01.04.2013

Понеже ще взимате лаптоп  а на него  ъпгрейд се прави трудно и скъпо  има резон да заложите на една идея по мощен хардуер с цел по дълга експлоатация на  машината. Масовите лаптопи  до 1500 лева са със  видео карти  снабдени със 64 битова DDR 3 което  е в голям минус за игри главно. Никога не гледайте обема на паметта във видео картите защото  тя е 10% определяща за това картата става или не става. Интересувайте се от  бързината на чипа на самото видео и  шината на паметта да е поне 128 бита както и паметта да е ДДР 5 .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad Y510p

Intel Core i7-4700MQ, 8GB, GeForce GT 750M (2GB GDDR5), 1TB HDD

Публикувано изображение

E най близко до това което искате и понеже е  таргетиран в долния ценови клас на геймърските машини има  добро видео  и добро охлаждане. Видео картата е

GeForce GT 750M и е със следните характеристики:

Codename	N14P-GTArchitecture	KeplerPipelines	384 - unifiedCore Speed *	967 MHzShader Speed *	967 MHzMemory Speed *	2000 - 5000 MHzMemory Bus Width	128 BitMemory Type	DDR3, GDDR5Max. Amount of Memory	4096 MBShared Memory	noDirectX	DirectX 11, Shader 5.0Transistors	1300 Milliontechnology	28 nmFeatures	Optimus, GPU Boost 2.0, PhysX, Verde Drivers, CUDA, 3D Vision, 3DTV PlayNotebook Size	medium sizedDate of Announcement	01.04.2013

Понеже ще взимате лаптоп  а на него  ъпгрейд се прави трудно и скъпо  има резон да заложите на една идея по мощен хардуер с цел по дълга експлоатация на  машината. Масовите лаптопи  до 1500 лева са със  видео карти  снабдени със 64 битова DDR 3 което  е в голям минус за игри главно. Никога не гледайте обема на паметта във видео картите защото  тя е 10% определяща за това картата става или не става. Интересувайте се от  бързината на чипа на самото видео и  шината на паметта да е поне 128 бита както и паметта да е ДДР 5 .

Благодаря за изказаното мнение, да разбирам ли, че по-горе описаният от Вас лаптоп Lenovo Y510p е това от което се нуждая и спокойно мога да го купувам.Забравих да попитам, за тези пари които съм приготвил мога ли да имам и метално шаси и капак или трябва да добавя още финанси.Още един път благодаря за помоща.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел за който имам преки наблюдения  и е страхотна изработка (метален)  е този Лаптоп ASUS N56VV-S4032

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел за който имам преки наблюдения  и е страхотна изработка (метален)  е този Лаптоп ASUS N56VV-S4032

Здравей AlkatrazBG, едно последно питане от моя страна, Lenovo Y510p за който писа по-горе с метален корпус ли е?И смяташ ли, че това е моделът който да си взема.Благодаря много за оказаното съдйствие и помощ при избора на лаптоп.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей AlkatrazBG, едно последно питане от моя страна, Lenovo Y510p за който писа по-горе с метален корпус ли е?И смяташ ли, че това е моделът който да си взема.Благодаря много за оказаното съдйствие и помощ при избора на лаптоп. Поздрави

Аз определено съм за леновото. Даже ако искаш да се впишеш в първоначалния бюджет, можеш да вземеш тая версия на Y510p. Съмнявам се че ще забележиш съществена разлика - с малко по-слаб процесор, с малко по-мощно видео, но пък със 100-ина кинта по-евтин и 8GB SSHD за кеш на операционната система.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е матов екрана и да е Y510 - това:

- Lenovo IdeaPad Y510p 59-390541

Ако избягаш от мат-а и идеш на гланца - това:

- Lenovo IdeaPad Y510p 59-390555 или това ( според зависи парите ) Lenovo IdeaPad Y510p 59-390551

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.