Премини към съдържанието
gep_150

Програма за поправка на повредени файлове

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем, чието решение не мога да намеря сам, затова се обръщам за помощ. Имам фотоапарат (Canon Ixus от типа сапунерки, не професионален) и с него имам правени видеоклипове, като при някой от тях клипа може да се гледа до определен момент, след това забива. Дори в самия таймлайн долу на програмата е оцветено, че може да се гледа до известен момент. 

По някакъв начин данните на видеото са повредени, в avi формат е ако е от значение. Някой да се е сблъсквал с подобни проблеми и да знае евентуално дали има начин чрез някакъв софтуер да се оправи проблема, ще се радвам ако сподели :)

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има проблем с файлова система и/или SD картата и шанса е много малък. Вие не си ли сваляте нещата от камерата на компютъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той точно след като е свален на компютъра го има проблема и въпроса е, че на фотоапарата го няма вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той точно след като е свален на компютъра го има проблема и въпроса е, че на фотоапарата го няма вече

Пробвайте с virtualdub да го проверите и поправите доколкото е възможно. Но направете нов файл, да не презапишете оригиналния!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с virtualdub да го проверите и поправите доколкото е възможно. Но направете нов файл, да не презапишете оригиналния!

Опитах с VirtualDub, но не се получи, видеото продължава да работи до същия момент. Явно няма да сполуча да го оправя.

Благодаря за отделеното време и за съвета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друга SD карта има ли го този проблем ? Доста често дефектни карти правят такива мизерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опиташ с това безплатно туулче http://www.filerepair1.com/

Пише,че оправя: 

• [*]corrupted videos (.avi, .mp4, .mov, .flv, .wmv, .asf, .mpg)

Има шанс да се оправи макар и минимален.

"'Той точно след като е свален на компютъра го има проблема и въпроса е, че на фотоапарата го няма вече" 

Ако не си записвал нищо друго върху паметта на апарата или SD картата ще го изкараме клипа в оригиналният му вариант.

Примерно с:iCare Data Recovery Standard 5.4  или 7-Data Recovery Suite 2.3 и др.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опиташ с това безплатно туулче http://www.filerepair1.com/

Пише,че оправя: 

[*]corrupted videos (.avi, .mp4, .mov, .flv, .wmv, .asf, .mpg)

Има шанс да се оправи макар и минимален.

Пробвах също и с DivFix++, но програмката крашва точно преди да завърши поправката и в общи линии не помогна. ще пробвам и с вашето предложение. Благодаря!

С друга SD карта има ли го този проблем ? Доста често дефектни карти правят такива мизерии.

Ами като се замисля не ми е известно с друга карта, да се е срещал подобен проблем, но пък със същата карта на друг фотоапарат съм нямал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами като се замисля не ми е известно с друга карта, да се е срещал подобен проблем, но пък със същата карта на друг фотоапарат съм нямал проблеми.

Каква е марката и класа ? Провери в упътването на апарата да не би класа да не съвпада с минималното изискване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам проблем, чието решение не мога да намеря сам, затова се обръщам за помощ. Имам фотоапарат (Canon Ixus от типа сапунерки, не професионален) и с него имам правени видеоклипове, като при някой от тях клипа може да се гледа до определен момент, след това забива. Дори в самия таймлайн долу на програмата е оцветено, че може да се гледа до известен момент. 

По някакъв начин данните на видеото са повредени, в avi формат е ако е от значение. Някой да се е сблъсквал с подобни проблеми и да знае евентуално дали има начин чрез някакъв софтуер да се оправи проблема, ще се радвам ако сподели :)

Благодаря!

Не се поправят, а се прави по други начини.

Конвертира се или се сплитва/реже/ фрейм/или повече/  в частта, която е повредена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка пробвах доста програмки, първо се опитах да оправя index-a, но се оказва, че просто данните след определен момент натам са повредени и няма как да се поправят, тъй че и рязането се оказа начин, който няма да ми свърши работа. Просто при трансфера от картата към компютъра, явно се е повредил файла и дотам, уви нямах късмет да постигна някакъв резултат, но благодаря на всички за помощта и съветите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият начин за прехвърляне на файлове от фотоапарат към компютър е с четец за карти, и простото Copy/Paste, без допълнителни програми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с PowerDirector, с нея съм оправял много видео файлове, които са били прецакани при сваляне/конвертиране или каквото там са ги правили. Конвертери не са успявали да разчетат параметрите на видеото, но тя няма проблем.

Изрежи и само работещата част, за да видиш дали останалата съдържа информация или е просто куха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

След като е така,виж с какви кабели разполагаш за фотоапарата и ако имаш тв тунер (съобрази се с какви изходи/входове  има,за да направиш връзката с фотоапарата),чрез него може да прехвърлиш клипчетата си от фотоапарата!

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Провери картата с PhotoRecPhotoRec_Step_By_Step

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.