Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Почиствах си компа от прах.въпреки че бях внимателен нещо се обърка.включва се но няма връзка с монитора.при опит за рестарт май нищо не се случва,няма го онова писукване.вентилатора на процесора не се върти.какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил си да включиш конектора на захранването по невнимание най-вероятно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо вентилатора на процесора стартира кога си иска,допускам че проблема е от преди и на това се е дължало забиването,още обаче нищо не ми хрумва защо монитора не зацепва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо вентилатора на процесора стартира кога си иска,допускам че проблема е от преди и на това се е дължало забиването,още обаче нищо не ми хрумва защо монитора не зацепва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми отвори го тоя компютър като си го пуснал и виж дали вентилатора работи. Виж ако си с външна видео карта дали си я поставил добре в слота, ако не си с външна виж дали си закрепил добре кабела отзад за "синята букса". Може да провериш кабелаците и зад монитора как са. Най-добре направи няколко снимки на тая машина отвътре и ги качи тук.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариянта е да извадиш на нова сметка частите всичките да ги продухаш и да ги сложиш пак  и да видиш дали ще се оправи проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеокартата е външна ,няколко пъти я вадя и слагам в слота и нищо все тая.монитора пише no video input все едно не е свързан кабела,но  него също няколко пъти проверих.вентилатора се включва 5от4 пускания,май няма да мина без сервиз :(

не съм сигурен но ми се струва че сякаш  изобщо не зарежда уиндолс,преди когато го стартирам се чуваха някакви писукания щраквания а сега нищо само вентилаторите,натискам за рестарт пак нищо,възможно ли е .....

ето  видео  

Редактирано от interpln (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом  е външна я извади и пробвай да видиш дали ще тръгне на вградената видео карта,ако тръгне,значи проблема е във външната,я си забрави да включиш някой кабел от захранването като си я вадил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?не мога да кача снимка повее от 2мб

Добре де прикачи я на някой външен хостинг - prikachi.com примерно. Няма как да знаем как е положението вътре в кутията ти без да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом  е външна я извади и пробвай да видиш дали ще тръгне на вградената видео карта,ако тръгне,значи проблема е във външната,я си забрави да включиш някой кабел от захранването като си я вадил

хрумна ми но нямам такъв кабел с който да свържа монитора е с различна букса,интересното е че не виждам никъкъв кабел който да свържа с видеокартата единствената връзка е слота.

Редактирано от interpln (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко пъти,също така я пробвах и в др свободни рам слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко пъти,също така я пробвах и в др свободни рам слотове.

Ако имаш под ръка друга, може да пробваш, тази ако е отишла може да окъсява слота. Като я махнеш чува ли се писукане от спикъра?

Също рестарт на BIOS.

Има много добре описана тема за PC което не стартира.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намести си хубаво РАМ-та бе... Нали си поставкл 6пиновия конектор на картата, ако има такъв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намести си хубаво РАМ-та бе...Нали си поставкл 6пиновия конектор на картата, ако има такъв ?

Аз това щях да питам, но конектора може да не е 6 пинов. Може да няма такъв или да е 4 пинов. Но от видеото и многото кабелаци не можах да видя дали е поставен. То затова и се казва цялата конфигурация, за да не се гадае кое как. И не разбрах, дали вентилатора на видеокартата се върти, ако изобщо има такъв, че и това не разбрах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесох ПЦ-то на сервиз и се оказа процесора,може би все пак не съм бил толкоз внимателен.Срещнах проблем със щипките и натиснах малко върху него, което може би се е оказало фатално.

Благодаря на всички отзова ли се да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.