Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Атака" с ултиматум: 10 условия или пада кабинетът

Препоръчан отговор

10 условия постави лидерът на "Атака" Волен Сидеров на управляващите и им постави ултиматум или да ги изпълнят, или той и депутатите му ще напуснат парламента.

Публикувано изображение

Те са:

1. Новините на турски да отпаднат;

2. Тракийските имоти от Турция да бъдат под действието на кабинета;

3. Парламентът да приеме декларация, с която да отмени декларацията на Иван Костов, осъждаща Възродителния процес;

4. Да се признае геноцидът над българите в Османската империя;

5. Да се премахне плоският данък

6. Да се въведе 0% ДДС върху лекарства и учебници;

7. Да се развалят договорите с ЕРП-тата;

8. Да се развалят договорите за концесия на злато;

9. 500 лв. минимална пенсия от 1 юли 2014 г.;

10. Индексация на минималната заплата със средните за ЕС възнаграждения.

За всички тези искания от „Атака“ са внесли в деловодството на парламента поправки в съответните закони. Сидеров се закани, че ако исканията на националистите не бъдат изпълнени, партията ще обмисли оставането си в парламента.

„Ако не бъдат приети тези предложения, ще направим нашите заключения и те няма да бъдат ласкателни за този парламент и неговата конфигурация и ще вземем решение дали да бъдем част от този парламент или не“, каза Сидеров.

Изказването на Сидеров дойде минути, след като зам.-председателят на ГЕРБ Цецка Цачева отправи апел към „Атака“ да напуснат парламента и да сложат край на „агонията на 42-рото Народно събрание“. Цачева заяви това, след като Сидеров изрази разочарование, че парламентът не прие нито декларацията на „Атака“, нито тази на ГЕРБ, с което да осъди речта на Хюсеин Хафъзов. Цецка Цачева разчете думите на Сидеров като сближаване между позициите на ГЕРБ и „Атака“. Тя коментира, че ако националистите напуснат парламента, ГРЕБ ще ги последват, с което трябва да се сложи край на настоящото управление.

Националистите внесоха и поправка в Закона за вероизповеданията, с които предлагат параграф 5 от Закона да отпадне (§ 5 „Възстановява се собствеността на вероизповеданията върху одържавени, отчуждени, конфискувани или незаконно отнети имоти на основания, посочени в Закона за възстановяване собствеността върху одържавени недвижими имоти – бел. ред). Според тях отпадането на този текст ще даде решение на нарастващото междуетническо напрежение в страната. По думите на Сидеров това е единственото национално отговорно решение.

(offnews)

Всъщност, според мен Волен се усети, че играта рязко загрубя с люспенето на гербери и ако това продължава от "златния му пръст' нищо няма да зависи, осен да си го пъхне в ....носа.

Последна възможност както се казва на "безнадеждна реконтра" да извлече някакви дивиденти на база : "Вижте аз съм принципен, давам кредит на доверие в името на България, за да няма безвластие и не го ли оправдаят свалям от власт и тези", като знае предварително, че всичките му условия са неизпълними.

Не ли ?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен някои от условията са изпълними, други са ъпсурдни. Идеята обаче зад това изказване е не да се подбуди правителството към въпросните промени, а да напомни, че ако с ГЕРБ се оттеглят от парламента, работата на парламента ще е почти невъзможна, защото за да имат кворум, ще трябва да присъстват всички от БСП и ДПС + някой от 3-мата отцепници, а аз скоро не съм виждал да се съберат всички от ДПС и БСП в парламентарната зала...Т.е. накратко, иска пари от партията майка...Дано да греша, както се казва, и да вземат да саботират работата на парламента най-накрая, щото тоя цирк продължи прекалено дълго време...

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълними изглеждат т.3, 5 и (частично) т.6. Въпросът е каква е цената тоя списък да падне или да бъде "актуализиран"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само безсилните поставят ултиматуми.

Волен усеща реалната опасност от "някой" да се превърне в "никой" в този Парламент и е бесен, защото това може да доведе до загуба на още изборни гласове, тъй като част от тях загуби благодарение на изцепките си.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям всичките му искания.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е си пил Волен хапчетата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям всичките му искания.

Ти още малко ще гласуваш за него. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък не е поставил краен срок за ултиматума си.А както добре знаем,трябва да има срок.Предполагам обаче,че визира 30 февруари тази година,някоя дата през юни месец 2017-а или кой знае кога.

Иначе,доста от точките са абсолютно нереални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още малко ще гласуваш за него. :)

Не, няма, малко в повече ми идва хитлеристкото му поведение, не ми е симпатичен изобщо.

Но исканията му са основателни.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Волене, Воленее стига приказва, разбрахме те вечe че ти разлика между икономика и angry birds не правиш. От болен мозък съвети нещем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и други има с болни мозъци, че и съвети дават, а и във властта искат да се върнат. Както и да е!!!!

Ултиматома на Волен обаче искрено ме разсмива и все си мисля, че нищо няма да произтече - пореден кьорфишек или знам ли????

От болен мозък съвети нещем.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но исканията му са основателни.

Основателни, но неосъществими и той го знае добре.

Защо поставя ултиматум е ясно на всички.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основателни, но неосъществими и той го знае добре.

И защо да са неосъществими ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да са неосъществими ?

Защото сме страна член на ЕС и като такава сме поели разни там ангажименти и бла, бла, бла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото сме страна член на ЕС и като такава сме поели разни там ангажименти и бла, бла, бла.

а така

на ви сега ЕС - робия отвсякъде

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а така

на ви сега ЕС - робия отвсякъде

а ако не сме в ЕС, досега ето тази карта да е реалност :

Публикувано изображение

Кипър виждаш ли го де е ?

Косово де е ?

Ето това ни чакаше ако не бяхме приети в ЕС и да  можем да лавираме донякъде.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Косово де е ?

То, излизаме вече от темата, но не можах да се сдържа!!!

Случката с Кипър е достатъчно показателна за това колко сме защитени от ЕС и НАТО!?!?!

Разните заигравки и задявки са изключително опасни особено когато става дума за етноса - турци живеещи в България. Част от тези заигравки и задявки фигурират в ултиматома на Волен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болен пак се прави на мъж в момента пред Паметника на Васил Левски ограден от обичайните мутри и скача на полицаите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дето е на картата,особено що се касае до югозападните територии на Балканският полуостров,съм почти сигурен,че в близко бъдеще ще се случи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Косово де е ?

а с тая карта какво стана

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Стайното цвете" иска да оцелее.

Ако наистина разбираше положението в Парламента,то не би оставил година живот на тази Тъжна коалиция между БКП и ДПС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Стайното цвете" иска да оцелее.

Ако наистина разбираше положението в Парламента,то не би оставил година живот на тази Тъжна коалиция между БКП и ДПС.

А, пък най тъжно и катастрофално ще бъде ново Герберско правителство!

Нека се върнем на темата. 

Не харесваме Волен щото се опълчи на Боко влизайки в коалиция с БСП, но ако беше влязъл в коалиция с ГЕРБ, то друга песен щеше да се пее. Принципно идеите на Волен хич не са лоши, но ........................!!!!! Но, няма кой да ги проумее, щото според всички статистики на ЕС сме и най тъпите сред тъпите освен всички други най! Факти - какво да се прави!!!! Всяка уважаваща се държава подкрепя своите националисти и заклеймява своите нацисти!!!! Не ме разбирайте криво. Не подкрепям някои от щуротиите на Волен.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно идеите на Волен хич не са лоши, но ........................!!!!!  

Кои точно идеи не са лоши?

С какво не са лоши?

Мога да споря по всяка точка с който пожелае, но разумно, спокойно и аргументирано, а не да си викаме "Това е страхотнооооооо", "Подкрепям исканията" и т.н.

Келеша си похарчи парите из чужбина и да си прави кампания на тъпите искания по билболдове и паланки, както и да си пропагандира тъпата ТВ и сега какво прави?

М?

Не знаете ли?

Вдига си цената.

Друго всичко, каквото и да се каже ше е просто спам.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почваме точка първа -

новините на турски.

То не че няма и тема даже де...

Аз новини не искам на турски на джингитайски на хинди.

Българка съм, живея в България и си искам моя език.

Кой си иска новини на джингитайски - да си купи сателит да си ги гледа.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почваме точка първа -

новините на турски.

То не че няма и тема даже де...

Аз новини не искам на турски на джингитайски на хинди.

Българка съм, живея в България и си искам моя език.

Кой си иска новини на джингитайски - да си купи сателит да си ги гледа.

Новините на турски няма да ги махне никой, вЕрвай ми.

Във времената, в които живеем няма как да стане това, а и българите от турски произход са доста голяма част от населението на България.

В паспортите им пише "Българин", не забравяйте това.

Още нещо прочетете, ако искате.

В германския парламент влизат чернокож и мюсюлманин

Депутатски места спечелиха 11 души от турски произход, сенегалец и холандец

Това какво ви говори?

Да не вадя линкове, касаещи другите държави в ЕС...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.