Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, както знаете вчера NVIDIA пуснаха новите си видео карти GTX 750 и 750 Ti та въпроса ми е заслужават ли си най вече 750 Ti защото съм на път да сменям сегашната ми видео карта и искам да знам дали си заслужава. Доколкото знам аз във бенчмарковете които гледах е доста добра за парите си по-бързина е 8% по-слаба от HD7850 което не е много и може да се коригира със клок. Не съм някакъв HARDCORE GAMER да цъкам всичко на макс детайли искам да мога да си играя игрите поне на HIGH или ULTRA със резолюция FullHD доколкото гледах в ревютата на тази карта няма особени проблеми. Но искам мнението на други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате пари за друга  по -мощна видео карта значи тази е за вас. Синтетичните тестове  не дават реална представа за възможностите на  видео картите. Зависи от играта как и за какво е оптимизирана и куп други неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва ми нещо от 250-300лв а тази ми ми се струва достатъчно мощна колкото HD7850.Но не знам нека и други си кажат мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750TI e с идентична производителност на 650TI, но все пак е малко по-добра. Не ми се вярва да достига производителността на 7850. Но за сметка на това е доста по-икономична ( 60W ), докато 7850 е 130W. PALIT GeForce® GTX 750 Ti StormX OC за 286 лв. е добро решение и ще има значителен прираст в кадрите.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1418&gid2=883&compare=radeon-hd-7850-2gb-sapphire-edition-vs-geforce-gtx-750-ti 8% им е разликата при това не клокната версия на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразгледах още ревюта и почвам да се разубеждавам да я взимам най-вероятно ще взема тази  http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=272&sort=p.price&order=ASC какво ще кажете за нея знам че има голям клок потенциал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще получа ли някакво мнение за видео картата от горния пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма ти и парите ли нямаш :)  аз си мислех ,че ще ходиш до края на месеца да си я купиш и за това питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаx предвид до събера пък и като съм тръгнал да увеличавам бюджета най-добре да скачам на 270X но за нея ще трябва да почакам повече пък и заxранването мисля че няма да стигне.Или поне така мисля.

Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 750 Ti  е направена с друга цел, различна малко от гейминга. Първо, това е първата видеокарта Maxwell. Второ, тя е по 28 nm  процес, което ще рече, че това своего рода е реклама на това, какво ще може тая архитектура след навлизането на 20 nm процес на производство.  Трето, това е тиха и хладна видеокарта, без допълнително захранване и без проблем разрешаваща клок до 75 вата, колкото е мощността на PCI-E  слота. Така минаваш HD7850  без шум и без топлина.Лично аз бих си я взел.  И не, тая карта не е GTX650Ti. Тя дефакто е неин заместник, но е с производителността почти на GTX 650Ti Boost.   HD7850 има предимство, че може да я клокнеш повече. Но пък и цената е малко по-голяма. Едно от предимствата на NVIDIA картата е поддръжката на PhisX  и Shadowplay. Първото е ясно какво е, а второто позволява безпроблемен запис на видео при игра. Лично аз не бих изпуснал да взема подобна карта, защото на практика в кутията си все едно нямаш видеокарта, а караш с вградената. Толкова е тиха, че не се различава на фона на околния шум. Под 30 децибела и то при натоварване. И дори след клок е така. Ама голяма реклама и направих де. Сега ще чакам осма серия, че да разкарам моята 460-тка.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ти пишеш за тая карта се едно я ползваш от 3 месеца  и си я клоквал и си я слушал колко е шумна .А тя си е една средно ниво видео карта на която от време на време да удариш  някоя игрица за отмора  и толкова.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен кико е прав за 750Ti но още не съм решил ще чакам r7 265 и нея да я погледна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се обърках отвсякъде  последно 750Ti заслужава ли си или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ти пишеш за тая карта се едно я ползваш от 3 месеца  и си я клоквал и си я слушал колко е шумна .А тя си е една средно ниво видео карта на която от време на време да удариш  някоя игрица за отмора  и толкова.

Ами четох ревюта, , гледах клипчета. Ето например графиките за шума и температурите за няколко видеокарти:

Публикувано изображение

За шума и хладината е ясно. Нали точно икономичността е цел на новата архитектура Maxwell. 

За клока е ясно, че е ограничен от шината без допълнително захранване. Но и там имаме едни петнайстина процента, без това да влияе много на шума и температурата.

Ето например печалбата след клок при Far Cry 3:

Публикувано изображение

Аз виждам една много добра карта, като прибавя и описаните опции, които идват безплатно - безпроблемното записване на видео и PhisX. Друг е въпроса, че цената може би трябваше да бъде леко надолу. Картата си има нища и тя е точно между  R260X  и цитираната HD7850, ако приемем, че ще се ползва потенциала след клок на всички карти. А и всеки си решава, дали му трябва тиха, икономична и хладна карта или пък малко по-висока производителност в лицето на малко по-скъпи видеокарти. Щом човека може да си позволи HD7850, нека я взема, защото тя по принцип си се клоква добре и ще получи много повече за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимам HD7850 когато до събера парите. Мерси на всички.

Пък и разликата във цената е 14лв. така че взимам 7850 ако пък ми се отвори късмет и ми се увеличи бюджета взимам R9 270 или 270X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимам HD7850 когато до събера парите. Мерси на всички.

Пък и разликата във цената е 14лв. така че взимам 7850 ако пък ми се отвори късмет и ми се увеличи бюджета взимам R9 270 или 270X.

В момента да я вземеш е изгодно( HD7850). Ама не се знае в бъдеще какво ще е положението. Аз мислех, че темата ти е за GTX750Ti. Поне така ми изглеждаше като заглавие, а не за избор на видеокарта. Иначе изобщо нямаше да пиша тия неща за GTX750Ti. Може би е крайно време някой да създава теми като..."Всичко за GTX750Ti",  та да не се стига до подобни спорове, които спрямо заглавието на темата са си офтопик.

ПП: И за да бъда по темата ще кажа. Да, картата си заслужава и всичко зависи от това, кой какво търси. Ако търси тишина в мини кутия без добро охлаждане и производителността на GTX480,  безпроблемно записване на видео и възможност да се възползва от поддръжката на PhisX на една сравнително поносима цена, това е картата. Ако търси други неща, като 5 кадъра повече, то нека взема HD7850, но другите неща за GTX750Ti  явно си остават в сила - тишината и хладината. Гледайки едностранно на нещата с погледа на геймър, със слушалки на ушите, няма какво да му се мисли, стига разбира се да не си е поставл за цел да записва всичко, което играе. Че тогава липсата на спад в кадри при запис е един огромен плюс в тоя ценови клас.

ПП2: Нереферентните карти разполагат с допълнително захранване, което означава играчка с напреженията, а от там и вероятно доста по-голям клок от тоя 13-15 % на референтната карта без допълнително захранване. Лично аз не бих отписвал картата, поне до появата на първите тестове в тая насока.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждaм смисъл от темaтa щом нямa дa купувaш нa моментa , още по-лошото е дa се нaсочвaш от сегa нa 7850 след кaто се чaкa появaтa нa r7 265 и току що появилaтa се ГТХ 750Ti нa която и ценaтa след някоя друг месец може дa е съвсем другa и изкaрaт моделите с допълнително зaхрaнвaне и отключено нaпрежение(понеже кaкто се виждa кaртaтa е с достa сериозен овърклок потенциaл). Гтх 750Ti нямa сли подръжкa и е нa пълно възможно скоро дa пуснaт и бууст версия , която дa изкaрa гтх 660 от пaзaрa и дa се нaмести в ценовия диaпaзон нa 270/Х кедето енвидия нямaт конкурентнa кaртa.Тa колкото теми дa пуснеш ще ти се повтaря едно и също, понеже преднaтa ти беше зa покупкa след около 8 месецa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FSP Aurum 400W дали ще издържи две такива карти на Асус с I5-4440? 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто това майтап ли е ? При 60 вата макс консумация  като събереш 2 карти колко вата стават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа малко се съмнявам да е 60W. Кико има навика да измъква разни странни тестове с тежки игри та съм любопитен какво става под товар. Ама сигурно е рано още за такива подробности?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая Кико няма значение какво казва щом  на сайта пише  това

GTX 750 Ti GPU Engine Specs:640CUDA Cores1020Base Clock (MHz)1085Boost Clock (MHz)GTX 750 Ti Memory Specs:5.4 GbpsMemory Clock2048 MBStandard Memory ConfigGDDR5Memory Interface128-bitMemory Interface Width86.4 Memory Bandwidth (GB/sec)GTX 750 Ti Support:4.4OpenGLPCI Express 3.0 Bus SupportYesCertified for Windows 7, Windows 8, Windows Vista or Windows XPGPU Boost 2.0, 3D Vision, CUDA, DirectX 11, PhysX, TXAA, Adaptive VSync, FXAA, NVIDIA Surround, G-SYNC-readySupported Technologies1Yes3D Vision Ready11.2Microsoft DirectX 11.2 APIYes Blu Ray 3DYes3D GamingYes3D Vision Live (Photos and Videos)Display Support:4 displaysMulti Monitor4096x2160Maximum Digital Resolution2048x1536Maximum VGA ResolutionYesHDCPYesHDMIOne Dual Link DVI-I, One Dual Link DVI-D, One mini-HDMI Standard Display ConnectorsInternalAudio Input for HDMIGTX 750 Ti Graphics Card Dimensions:5.7 inchesLength4.376 inchesHeightSingle-slotWidthThermal and Power Specs:95 CMaximum GPU Tempurature (in C)60 WGraphics Card Power (W)300 W
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално харчи 65 вата максимум в игра и 69 вата при wcs,немците днеска са я тествали,като си дойдох гледах.Нереферентните обаче ги бичат до 1300 мгхц(клипчето) което си е доста.

От друга страна се очаква обаче 265 да бъде в цената около нея така че малко трудно да се даде еднозначна препоръка.

Кико обаче е прав с тази оптимизация за ток и шум целевата група на 750Ti едва ли са точно геймърите,освен както беше казано за по някоя и друга игричка от дъжд на вятър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HardJ
      Здравейте на 5 ми предстои поръчване на нов компютър и съм доста развълнуван

Искам да ми препоръчате конфигурация до 1100 лева, която ще подкарва игри като GTA V, Rainbow Six Siege, ARK, The Witcher 3 поне на Medium/High с около 50-60 fps

Държа ако може видеото да е на NVidia, но ако е на AMD да ми обясните защо и по-какво е по-добро от NVidia-та !
      Понеже ще бъде първият ми компютър, който ще сглобя изцяло знам кое какво и как трябва да стане !
      Притеснявам се единствено за кабелите Лесно ли мога да се ориентирам, ако не може ли съвет ?

• от iSecure
      Здравейте, интересува ме при самото моделиране във viewport средата (а не рендериране) в 3DS MAX, дали има разлика в бързодействието, ако се ползва карта на Quadro или GTX, защото знам, че при рендерирането с Vray RT, Quadro сериите са по-бързи, а при Vray Adv (какъвто ползвам аз) - процесорът и  рам-та са от значение, но при самото моделиране как стоят нещата?
    • от Гагарин
      Здравейте, предложи ми покупка на нов компютър. Първоначално идеята беше upgrade, но така стана, че ще се ползват няколко части от стария компютър. И сега следва въпроса твърдия ми диск е SATA II, а дънната платка е  с поддръжка на  SATA III та въпроса дали ще мога да подкарам SATA II HDD на SATA III дъно?? ( Не съм съм запознат много много с твърдите дискове)
      Ето и конфигурацията:
      CPU: AMD FX 6350
      VGA: Nvidia GTX 650 TI
      MAINBOARD: ASRock 970 EXTREME4
      RAM: Corsair 8GB
      Захранване: Cooler Master GX Lite 700w
      CASE: RAIDMAX Hurricane 2
      Монитор: DELL S2340L IPS (Вече е закупен)
      Имате ли някакви препоръки от ваша страна? Не съм сигурен за видео картата. Защото съм фен на Nvidia и не съм запознат с  
      моделите на Ати и ако имате препоръки за по-добра видео карта била Nvidia или Ati за същите пари бих се радвал.
    • от Rekklez
      Здравйте на скоро направих една тема да ви питам за пц конфиг.Скоро ще го взимам пц-то и се чудя каква видео карта да взема ГТХ 770 или да изчакам АМД 8000 и да взема 8950 която е "399$".Има ли смисъл да чакам до незнам си кога и да карам на вграденото видео(4600)?
    • от Chronobird
      Здравейте, трябва ми малко помощ.
      Ще си вземам тази конфигурация и имам няколко въпроса.
      Това охлаждане ще върши ли работа, само да или не, ако ще ми предлагате др. охлаждания да не прескачат 50 лв.
      Видях че е доста масивно, това не оказва ли тежест върху дъното когато компютъра е изправен.
      Решил съм да го поръчвам от Никем тъй като повечето от частите ги няма при фирмата от която мислех да го вземам (KKcomputers, а и излизаше доста солено там). Проблемът е че родителите ми са доста скептично настроени към тази идея да ги поръчам по интернет, баща ми казва че няма гаранция че ще ми донесат точно тези части които съм поръчал. Та въпроса ми е Никем свястна фирма ли е, и мога ли да им се доверя?
      А заплащането със наложен платеж горе долу колко ще ми излезе, видях няколко калкулатора но не можах да ги разбера. Живея в Разград.

Мерси предварително. И се извинявам ако задавам тъпи въпроси.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.