Премини към съдържанието
2249

Как да спра проверката на устройствата ?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Поставям темата тук, защото смятам, че отговорът се крие в настройките на дъното. Та:

ОС - Windows XP Pro SP3

дъно: GA-H81M-D2V

Антивирусна: AVG 2014 free

При бодната флашка когато се стартира компютъра първо прави проверка на флашката, която отнема страшно много време, чак след това сигурно зарежда. Казвам "сигурно" защото до сега не съм го изчаквал до края на проверката и съм махал флашката. Имам още няколко компютъра под ръка с Win Xp и Win 7 но там такова нещо не се забелязва. Системата си зарежда без да прави проверка на флашката. Рових из биос, но такава настройка не видях.

Моля помогнете да изключа проверката на флашката при стартиране на компютъра.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами влезте в БИОС и проверете дали случайно не е зададено първо бутващо устройство да е флашката . Ако е така, просто  променете това .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами влезте в БИОС и проверете дали случайно не е зададено първо бутващо устройство да е флашката . Ако е така, просто  променете това .

В БИОС е зададена поредност:

1.DVD

2.HDD

има някакви допълнителни опции, но първо ще прочета в книжката и в нета и тогава ще пипам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТУК се намира ръководството на това дъно /по-нова версия от моето, но като гледам е същото/. Моля който има време и желание да го погледне и да ми помогне с това коя опция да използвам за да не прави проверка на включена флашка при старт на компютъра.

Предварително благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.