Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добра вечер, професионалисти!  :)

Близък човек има нужда от помощ - утре трябва да си купи ТВ с описаните в заглавието параметри.

Бюджета е 600 лева и към момента се е спрял на SAMSUNG UE-32F5000 с цена 550 лева.

Ще се ползва предимно за плейстейшън, филми и ТВ.

С оглед малкото време и за да не вися цяла нощ да ровя за линкове и да съпоставям модели, моля тук всеки, който може да препоръча познат модел да сподели.

Колкото повече неща има в телевизора, толкова по-добре, разбира се.

Благодаря предварително и оценявам подобаващо всяка помощ!  :)

пп. Ще се монтира на стена въпросния нов ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет и изисквания аз бих се спрял на този модел! За мен LG-то има по-добра картина (разликата със Самсунг-а е ,че е с IPS панел-а вярвам знаеш какво означава това).  + е и,че има един HDMI вход повече от на Самсунг-а,който може и да е полезен впредвид изискванията. 

Ако не се лъжа панела му е и с по-малко време за реакция,което пък е от значение за игрите най-вече.

Та...това е от мен :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня,за да има и възможност за избор понеже не видях този модел в Техномаркета.Та...ето този модел също е много добро решение,макар че е с 2 HDMI входа,но пак е с IPS панел и за мен е по-добрия вариянт от Самсунг-а!

И без да се засяга колегата по-горе,но да бяга от 3-та серия на Philips...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, няма значение от кой магазин ще е.

Просто първото, което ми излезе за онзи модел и това дадох.

Гледам ги сега един по един, но LG-то не е лошо.

Не знам защо си мисля, че този модел на Самсунг не беше от новите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мисля, че този модел на Самсунг не беше от новите...

Oт 2013 си е модела! Ако няма възможност за повече средства ти посочих правилните варианти (за мене-пак казвам щото не ми се спори с.....) 

Ако все пак има възможност за някой лев отгоре кажи за да посоча и други модели.Телевизор не се купува всеки ден! Ма... Вие си знаете!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт 2013 си е модела! Ако няма възможност за повече средства ти посочих правилните варианти (за мене-пак казвам щото не ми се спори с.....) 

Ако все пак има възможност за някой лев отгоре кажи за да посоча и други модели.Телевизор не се купува всеки ден! Ма... Вие си знаете!

Дай да видим и нещо отгоре, но в разумни граници.

Не съм посочил точно колко, защото тепърва ще се мисли.

Иначе е така, да - не се сменят през 6 месеца тези техники и е добре да се инвестира малко повече, но то ще излезе по-евтино на практика, защото по-дълго време ще си в джаза с новите технологии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим и нещо отгоре, но в разумни граници.

Не съм посочил точно колко, защото тепърва ще се мисли.

Иначе е така, да - не се сменят през 6 месеца тези техники и е добре да се инвестира малко повече, но то ще излезе по-евтино на практика, защото по-дълго време ще си в джаза с новите технологии.

Е то така малко несериозно :) -колко отгоре? Но...

1.За 70 лв повече този -като така ще си има и 3D (макар твърде несериозно за такъв размер ТВ,но все пак)...

2.За 100 лв повече този-  3HDMI входа и Смарт функции...

3.За 100 лв повече този-  пак 3HDMI входа и Смарт функции...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то така малко несериозно :) -колко отгоре? Но...

1.За 70 лв повече този -като така ще си има и 3D (макар твърде несериозно за такъв размер ТВ,но все пак)...

2.За 100 лв повече този-  3HDMI входа и Смарт функции...

3.За 100 лв повече този-  пак 3HDMI входа и Смарт функции...

Идеални са, мерси.

Само да спомена, че попаднах на обява за продажба на модел като първото ЛГ, което предложи.

Обявата е в Продавалник и питах продавача дали е чисто нов или е купуван отнякъде, но пише 24 месеца и затова се чудя каква е врътката им.

Някой има ли идея?

Едит: отговора му е, че телевизора е чисто нов, неразпечатан и пред мен ще го отвори за проба.

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След постовете отгоре няма какво толкова да се допълни. Само да подкрепя #8, поз.3 мисля е перфектния избор в тоя ценови клас. Смарт функциите са си благинка, която не е за пренебрегване, а и както вече е споменато не се купува всеки ден ТВ, та ако 100 лв. над бюджета не са проблем, може да се спрете на това. Що се отнася до марката, аз също лично бих се спрял на LG. За мен в момент са най-балансирани като цена-качество-функции. Освен това от горните изброени LG-то има DVB-S2, а щом ще се монтира на стена, ако доставчика се окаже сателитен оператор, може да се избегне монтажа на допълнителен приемник и излишни кабеляци.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в подкрепа на по-горния пост за поз.3 това е единствения от предложените със сателитен тунер ;)

Обаче го нямат в наличност в Техномаркета (само със запитване, но в повечето случаи се оказва, че нямат и не се знае дали ще имат от този модел), за това давам линк към Технополис: http://www.technopolis.bg/b2c/details/12433/P11090104/Televizor-LG-32LN575S-LED

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за 575S - взимайте го, че като гледам какви цени се задават на новите модели... Да не говорим, че 32-ките вече ще ги търсим като Диоген...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за 575S - взимайте го, че като гледам какви цени се задават на новите модели... Да не говорим, че 32-ките вече ще ги търсим като Диоген...

То хубаво ама ако нямаш парите как да го вземеш (искаше ми се да взема един такъв за баща ми, но пустите финанси бъркат много работи)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в подкрепа на по-горния пост за поз.3 това е единствения от предложените със сателитен тунер ;)

Обаче го нямат в наличност в Техномаркета (само със запитване, но в повечето случаи се оказва, че нямат и не се знае дали ще имат от този модел), за това давам линк към Технополис: http://www.technopolis.bg/b2c/details/12433/P11090104/Televizor-LG-32LN575S-LED

Пламчо от поста ти си личи ,че нищо не си прочел и проверил от горните постове и само си драскаш...

1.За сателитния тунер и написал exwol 

2.Има го в наличност и в Техномаркета-дал съм ,,линк,,! 

Е...ако искаш ме цитирай,оплювай и каквото решиш,няма да ти отговарям!Нали трябва да си напишеш още един пост!

А това го пиша ,защото не виждам смисъл едно и също да се пише по 5 пъти.Ма ко да прайш-нали трябва да пишем нещо :tongue2:

:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, няма го в наличност в Техномаркета - "Запитване" поради ограничено количество (но след съответното запитване се оказва, че в момента го нямат)! ;) 

п.с.За сателитния тунер няма да коментирам - НО хайде да видим дали ще се сетиш защо го написах "по този начин"?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симпатяги, не съм писал като се прибрах, защото за 4-ти път питах оня коч в Продавалник да ми обясни точно как стои въпроса с гаранцията и той не ибава и избягва въпроса.

Интересуваше ме дали е купен ТВ и вече върви гаранцията или има някаква врътка със сервиза и ще ми издаде гаранцията в деня на покупка на стоката.

Е, 4 пъти глас в пустиня.

Не ми каза нищо и щом заобикаля въпроса, за мен не са читави нещата и го отсвирвам.

До тук младежа се е спрял на LG 32LN5400 и ако не мине котка път ще се купува утре или в събота.

Каза, че не може да отдели повече пари, макар да му се иска и му хареса този модел.

Ако някой се присети още нещо интересно, нека сподели, макар да си казахме с малко думи много неща.

пп. Скала, при положение, че разпечатват ТВ в магазина пак ли да му правим теста за пикселите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пп. Скала, при положение, че разпечатват ТВ в магазина пак ли да му правим теста за пикселите?

Естественно  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок - така ще бъде.

Ще споделя утре или в събота като се купи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, няма го в наличност в Техномаркета - "Запитване" поради ограничено количество (но след съответното запитване се оказва, че в момента го нямат)! ;)

п.с.За сателитния тунер няма да коментирам - НО хайде да видим дали ще се сетиш защо го написах "по този начин"?!

Абе Пламене...

1.Вярвам знаеш,че algor е от София,а там го има в 5 Tехномаркета-поне така пише и със сигурност и да не е актуален сайта в момента ще го има все някъде-100 процента!Това,че го няма в града където живееш (не те знам откъде си) е друга тема.

2.Сигурно си го написал,за да подчертаеш ,че само този модел е с такъв тунер,А?...Ми то тези дето четат и гледат линковете ще видят бре.

Пак те цитирах щото сякаш ме питаш,та реших да ти отговоря!

Нищо лично и лека вечер ти желая :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Вземи си флашка с тестовете. Аз си свалих цветовете от AIDA64 и ги записах като png. Скоро купих два монитора - телевизора на ЛГ от два различни магазина и в първия момчето си имаше флашка с тестове, но пък единия от цветовете имаше белезникава точка, което ни заблуди, че монитора е с дефектен пиксел и се наложи да разпечата друг. Във втория магазин попаднах на някакъв турук, който нямаше тест, та добре че аз си носех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симпатяги, не съм писал като се прибрах, защото за 4-ти път питах оня коч в Продавалник да ми обясни точно как стои въпроса с гаранцията и той не ибава и избягва въпроса.

Интересуваше ме дали е купен ТВ и вече върви гаранцията или има някаква врътка със сервиза и ще ми издаде гаранцията в деня на покупка на стоката.

Е, 4 пъти глас в пустиня.

Не ми каза нищо и щом заобикаля въпроса, за мен не са читави нещата и го отсвирвам.

О да, правилно си направил. Само една историйка на бързо. Не съм много запознат в детайл, но с LG-тата имаше някаква врътка преди време. Вкарваха ги от чужбина, като казваха, че официалните сервизи поемат гаранцията ако нещо се случи по силата на международна такава. Един близък познат си взе така 2 бр. ТВ на по-добра цена, е за жалост единия имаше проблеми и той съответно отиде до сервиза, но от там му оказаха гаранция, защото ТВ-то не е купувано от лицензиран вносител. Евтиното му излезе малко по-скъпо. :) "КиК Сервиз" принципно поемат сервиза на LG и личните ми впечатления са, че са много добри. Налагало ми се е да им ползвам услугите на два пъти и лично аз съм безкрайно доволен от кадърността и скоростта с която реагираха. Пича, който е управител там в момента, е много в час. Ако искаш иди ги поразпитай все пак дали поемат такива гаранции и как стоят нещата, но аз лично се съмнявам да поемат такива гаранции. Намират се точно до Скай Сити в кв. Слатина.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, правилно си направил. Само една историйка на бързо. Не съм много запознат в детайл, но с LG-тата имаше някаква врътка преди време. Вкарваха ги от чужбина, като казваха, че официалните сервизи поемат гаранцията ако нещо се случи по силата на международна такава. Един близък познат си взе така 2 бр. ТВ на по-добра цена, е за жалост единия имаше проблеми и той съответно отиде до сервиза, но от там му оказаха гаранция, защото ТВ-то не е купувано от лицензиран вносител. Евтиното му излезе малко по-скъпо. :) "КиК Сервиз" принципно поемат сервиза на LG и личните ми впечатления са, че са много добри. Налагало ми се е да им ползвам услугите на два пъти и лично аз съм безкрайно доволен от кадърността и скоростта с която реагираха. Пича, който е управител там в момента, е много в час. Ако искаш иди ги поразпитай все пак дали поемат такива гаранции и как стоят нещата, но аз лично се съмнявам да поемат такива гаранции. Намират се точно до Скай Сити в кв. Слатина.

За да не ми отговаря оня турук няколко пъти на въпроса с гаранцията, значи явно е някаква такава врътката, каквато я описваш.

В крайна сметка, ако ставаше дума да купувам ТВ за мен, може и да направя компромис да купя от някой такъв льольо, но пък после ще си нося последствията.

Сега, обаче, като знам момчето как си е събирало парите, няма как да го оставя да го прецака някакъв такъв далаверко.

Да, стотина лева е по-скъп в Техномаркета, но пък дето казваш може и да излезе по-евтин накрая.

Спорен ден на всички!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ама ако нямаш парите как да го вземеш (искаше ми се да взема един такъв за баща ми, но пустите финанси бъркат много работи)!

Като ги нямаш, седиш и чакаш да се съберат или вземаш по-евтин модел. Или пък си продължаваш с кинескопа... 

Чета ежедневно какво се ще се предлага през 2014 г и е видно, че малките модели (както в случая 32") ще стават все по-голяма рядкост, а те си остават да бъдат едни от най-търсените на пазара, "защото в секцията няма място за по-голям". Само дето на никой от производителите не му пука за българските секции и предлага все по-големи диагонали, като се очаква бум и на нови, непознати досега размери - 48", 49" и т.н. Политиката на производителите е повече от лесно разбираема, пък и да е напук на нашите секции и джобове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... малките модели (както в случая 32") ...а те си остават да бъдат едни от най-търсените на пазара, ...

Тук си в грешка,че 32-ките са най-търсени,ма не ми се спори с ,,всезнайко,,

Просто отбелязвам!

Лек ден...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има собствена камбанария, от която гледа и се радвам, че виждаме различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.