Премини към съдържанието
Barutchiev

Невъзможно влизане в интерфейса на рутера

Препоръчан отговор

Здравейте, съжалявам ако темата ми се дублира някъде,а пиша нова, но използвам телефона, скороста на нета е ужасна и трудно презареждам :D. Дадоха ми рутер TP-LINK WR740N. Преди това най вероятно е префлашвал с dd-wrt, защото като се влючи ми изписва това като име на мрежата. Когато използвам адреса са влизане в него (192.168.0.1) ми излиза нормалния прозорец с име и парола, нодо там! Не приема нищо. Тъй като няма кой да ми каже сложените име и парола, реших да го резетна. И там греда. Пробвах системата 30/30/30 за резет но нищо не се получава. Има ли начин да стигна до настройките в интерфейса му? Благодаря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммм май се оправих. Отворих го от 192.168.1.1 а не от стандарния адрес.

По принцип това е стандартният адрес.Ползвам TP-Link и в книжката е записан точно този адрес, а и на мои приятели с TP-Link е така.Уточни как си се оправил и какво си правил, ако някой търси тема с подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като "стандартен адрес" - зависи как е настроена мрежата, какъв е рутерът и т.н.Адресът може да се провери от команден ред, ще се изпише срещу "Default Gateway" в резултата от командата "ipconfig /all".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като "стандартен адрес" - зависи как е настроена мрежата, какъв е рутерът и т.н.Адресът може да се провери от команден ред, ще се изпише срещу "Default Gateway" в резултата от командата "ipconfig /all".

И все пак повечето рутери са настроени стандартно на определен адрес, който го пише и в книжката с инструкциите :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак повечето рутери са настроени стандартно на определен адрес, който го пише и в книжката с инструкциите :)

Да така е, но WR740N преди време на по-старите ревизии бяха на ...0.1, после минаха ...1.1, а и тук говорим за dd-wrt, което след флаш обикновено е на 192.168.1.1 при този модел рутери. Всъщност на повечето домашни сапунерки от тоя клас, има залепени лепенки по тях с информация за адреса, юзера и паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Казах "стандартен", защото имам абсолютно същия, а и на този отдолу има лепенка с 192.168.0.1 Направих отново упражнението 30/30/30,но този път държах с по 4 секунди в повече намерих рутера на 192.168.1.1 където направо ми даде да въведа нови. Благодаря на всички за съдействието.!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.