Премини към съдържанието
Cruze

Записване на филми над 2ГБ на диск

Препоръчан отговор

Здравейте! Исках да кача два филма на диск - единият е 2,3ГБ, а другият - около 1,5. Та проблемът е, че Nero-то не може да ги запише като ISO и затова ги записах като UDF, но DVD плейъра не ми ги чете. После пробвах с Ashampoo, но филмът, който беше над 2ГБ не се отвори (за разлика от другия). Какво да правя в такъв случай, без да се налага да разделям филма на части? Скоростта, с която качвам файловете е 3x в първия случай и 4x във втория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да видим какъв е тоя ДВД плейър и какви формати възпроизвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Доколкото видях,плейърът поддържа DivX формат.Не е нужно да записвате някакви исо файлове,а просто да запишете avi файла на филма върху диска.За целта бих ви препоръчал безплатната програмка BurnAwareFree.

Не съм разгледал в подробности,дали плейърът чете субтитри,но би трябвало и да ги чете.Уверете се че имената на файловете на филма и субтитрите са еднакви.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Доколкото видях,плейърът поддържа DivX формат.Не е нужно да записвате някакви исо файлове,а просто да запишете avi файла на филма върху диска.За целта бих ви препоръчал безплатната програмка BurnAwareFree.

Не съм разгледал в подробности,дали плейърът чете субтитри,но би трябвало и да ги чете.Уверете се че имената на файловете на филма и субтитрите са еднакви.

Аз копирам двата филма в .avi формат в Nero-то, но ми изписва, че трябва да запиша диска в UDF. И когато това стане, не може да ми прочете филмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на програмата задавате ли "Burn data to DVD" ? Или нещо подобно беше,не мога да си спомня подробности,защото не ползвам Неро от години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една подробност. ДВД - то не поддържа резолюция по-голяма от 720х576. Ако филмът е с по-голяма резолюция не тръгва. Просто търси "Филми Xvid" и търси такива с обем 700 МВ или 1.4 GB. Търси също блурей рип или двд рип.Филмите са с добро качество и малък обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.