Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва ми спешно нова видео карта, утре ще поръчвам. Бюджета е 150лв. Компа ми е i3 540, 4gb ram, atx 500w захранването. Трябва ми за WoW основно. Коя да избера между Gigabyte Gtx 550 ti или Asus HD 7750. 550ti като че ли е по-добрата, но струва ли си защото 7750 е доста по икономична и харчи ~50W под товар, а 550ti достига доста повече ~130W. Цената е еднаква. Ще издържи ли захранването? Коя да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550TI е между 7750 и 7770 по производителност. По-старо поколение карта е от 7750, по-лакома но пък е по-добра. Аз бих избрал 550TI. Без да знаем точна марка и модел на захранването няма как да кажем дали ще издържи. Ако мощността му е реална ще издържи и няма да има проблем!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видео карта Asus NVIDIA GeForce GTX 650, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

Над бюджета е с 25лв, но е с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550TI и захранването е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024М HD7770 GHz Edition DDR 5 PCI-E 3.0 /BULK/    Крайна цена 167,96 лв.

Цената е хубава, но с доставката излизам над бюджета.

550TI и захранването е достатъчно.

https://imageshack.com/i/eu7jnljА това е захранването ми, извинявам се за лошата снимка но я правих в тъмното направо в кутията. Според теб стига ли за gtx 550ti?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://imageshack.com/i/eu7jnljА това е захранването ми, извинявам се за лошата снимка но я правих в тъмното направо в кутията. Според теб стига ли за gtx 550ti?

Няма значение колко е скапано захранването. Проблемите са в друга насока. Ще захрани без проблем видеото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дори захранването ти да предостави написаната мощност, то е пак слабо за GTX550Ti. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как го прецени? Захранването е 23А но дори да е по-слабо пак ще е над необходимото. 550TI е около 116W под товар а процесора го дават 73W. Демек дори под товар сме под 200W.

Че е бомбичка е съвсем друга тема. Та дали ще сложи по-икономичната 7750 все си е риск кога ще изгърми нещо при някой токов удар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако включи компютъра към разклонител на който има защита против токов удар няма ли да получи един вид защита и да си спести евентуални проблеми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как го прецени? Захранването е 23А но дори да е по-слабо пак ще е над необходимото. 550TI е около 116W под товар а процесора го дават 73W. Демек дори под товар сме под 200W.Че е бомбичка е съвсем друга тема. Та дали ще сложи по-икономичната 7750 все си е риск кога ще изгърми нещо при някой токов удар.

Ясно ми е, че захранването е китайски боклук, но все пак до сега трета година ме кара и се надявам да издържи поне още няколко месеца когато мисля да сменям цялата конфигурация. 7770 и gtx 650 може би са малко по добри, но ми излизат около 30 лева над бюджета, та не мисля че си струва. Явно 550 ti ще взимам и ще стискам палци на захранването :) Мерси за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако включи компютъра към разклонител на който има защита против токов удар няма ли да получи един вид защита и да си спести евентуални проблеми ?

Мда уш обират пренапреженията но предполагам зависи от продукта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда уш обират пренапреженията но предполагам зависи от продукта.

И още един въпрос само. Понеже гледам, че с картата върви 6 пинов кабел с 2 конектора от другата страна, и двата ли трябва да ги включа в захранването и има ли значение в кои точно, че имам 3 или 4 свободни мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как го прецени? Захранването е 23А но дори да е по-слабо пак ще е над необходимото. 550TI е около 116W под товар а процесора го дават 73W. Демек дори под товар сме под 200W.

Че е бомбичка е съвсем друга тема. Та дали ще сложи по-икономичната 7750 все си е риск кога ще изгърми нещо при някой токов удар.

Ами долу горе го прецених. Включително и влиянието на възрастта. Ето какво примерно харчи една система с GTX550Ti, макар и с по-лаком процесор:

Публикувано изображение

Това е при играта Battlefield BC2.  Тук имаме и по-лаком тестови процесор, но когато видеокартата е натоварена, той няма много работа . Тоест, все тая дали е i7,  работещ на 50% натоварване или i3,  работещ на 100%. Нещата се компенсират донякъде. Та тук ни трябват поне 300 вата с аванс. И къде са тия 300 вата при това старо захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не вярвам на тая графика дето я показваш. Карал съм с 10 годишно 350W чифте и HD5670 + напомпано атлонче.

Те това мисля че беше - http://www.persy.com/bg/brands/179-sd-01b-b-350.html Захранването не го помня кой точно модел беше.

През годините обаче бяха сменени няколко Атлона и видеокарти като почнеш от 9200, X1650 та стигнеш до HD5670.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@naruto И все пак ще ми отговориш ли на въпроса в предния ми пост?btw: Това е ревю на 7770, но ги има показателите и за 550ти.http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7770/24.htmlaverage: 107 Waverage: Crysis 2 at 1920x1200, Extreme profile, representing a typical gaming power draw. Average of all readings (12 per second) while the benchmark was rendering (no title/loading screen)maximum: 138 Wmaximum: Furmark Stability Test at 1280x1024, 0xAA. This results in a very high non-game power consumption that can typically be reached only with stress testing applications. Card left running stress test until power draw converged to a stable value. On cards with power limiting systems we will disable the power limiting system or configure it to the highest available setting - if possible. We will also use the highest single reading from a Furmark run which is obtained by measuring faster than when the power limit can kick in.

Редактирано от asdffcho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не вярвам на тая графика дето я показваш. Карал съм с 10 годишно 350W чифте и HD5670 + напомпано атлонче.

Те това мисля че беше - http://www.persy.com/bg/brands/179-sd-01b-b-350.html Захранването не го помня кой точно модел беше.

През годините обаче бяха сменени няколко Атлона и видеокарти като почнеш от 9200, X1650 та стигнеш до HD5670.

А аз съм карал с чифте 450 вата 5 години, ама след 3-4 почнаха черните екрани. Към края вече дори без клок на нищо само черни екрани при опит да пусна игра. А конфигурацията ми бе E6750 с малко клок и GTX460  с още толкова клок.  Така, че от до има разлика. Общо двете линии мисля бяха към 33 А, да не сгреша, но толкова си можеше това захранване след няколко години вярна служба. Обаче нещата изведнъж се влошиха, след като смених платформата и взех по-мощни процесори. Причината бе, че видеокартата вече почна доста често да се товари на 100% и захранването се предаде. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

събери малко пари и си вземи 750ti или р7 260x   ;)

Картата ми трябва спешно :) Нямам време да събирам за тези карти.. пък и за тях ще трябва ново захранване та става дълга та широка. А и картата е поръчана вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ми трябва спешно :) Нямам време да събирам за тези карти.. пък и за тях ще трябва ново захранване та става дълга та широка. А и картата е поръчана вече.

Викаш спешно , спешно , сякаш ще спасяваш човешки живот... какво му е спешното на игричките ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750TI е два пъти по-икономична от 550TI та захранването не е проблем. Проблема е че е и дав пъти по-скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш спешно , спешно , сякаш ще спасяваш човешки живот... какво му е спешното на игричките ?

Платил сам си 2 месеца игра в WoW и времето ми изтича. А от игричките вадя парички, като не играя губя. Но това е друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750TI е два пъти по-икономична от 550TI та захранването не е проблем. Проблема е че е и дав пъти по-скъпа.

За съжаление всичко си има цена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупости ще ти трябва ново захранване... ц ц ц 750ti даже не и трябва външно захранване!!! 

боже... кой играе WoW xD

пък и какви ли пари изкарваш не те знам.. но с колегите ти казваме че е по добре да си вземеш 750ti ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.