Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

свързал съм телевизора с компютъра (видео карта 9600 GT DDR3 512 mb) чрез DVI to HDMI adapter с HDMI кабел.

Свързал съм и 3.5 мм жак мъжко-мъжко от изхода за слушалки/колконки на дънотот(asus m2n) към входа за аудио на телевизора в не посредствена близост до HDMI входа.

Телевизора е 26PFL3404/12 Philips

http://www.philips.bg/c/televisions/3000-series-26-inch-hd-ready-26pfl3404_12/prd/

Въпроса ми е нещо грешно ли съм свързал или трябва да направя някакви настойки на компютъра(ако да моля кажете точно как).

Или може би трябва да взема такова нещо http://www.pclife.bg/product/839/kabel-audio-stereo-zhak-chinch-3-5mm-1-5m.html

за да изкарам звук на телевизора ?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела който си показал е правилния  и го слагаш в L и R  на ext3  а другото на изхода за колоните на компа.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, този кабел който си показал е правилният. Нямам да има звук от две изходни букси. Взимаш кабела слагаш жака,който е като за слушалки в ПС-то, а другите 2 - L и R във входовете на тв-то. Така ще получиш звук от компа на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета,значи съм взел грешен кабел 3.5мм към 3.5 мм.

Научих си урока,първо питаш после купуваш :)

Кабела който си показал е правилния  и го слагаш в L и R  на ext3  а другото на изхода за колоните на компа.

a директно в компа може ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристияне  слагаш го в зеления изход на звуковата карта бе човеко.  Ти да знаеш друго място в което да се сложат колонки и слушалки ? Със такъв кабел  се вади звук и към усилватели пултове ,миксери  и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристияне  слагаш го в зеления изход на звуковата карта бе човеко.  Ти да знаеш друго място в което да се сложат колонки и слушалки ? Със такъв кабел  се вади звук и към усилватели пултове ,миксери  и тн.

Това питах можели директно към компа да сложа кабела не към изхода на КОЛКОНКИТЕ както си казал в предния пост,защото нямам колонки.

Мерси отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети ми поста пак :) Явно вече си ме разбрал  какво съм написал.

Нищо не стана включвам червената и бялата букса в входовете на ext3 и има звук като задам източник ext3 ама там няма картина

като превключа на HDMI1 има картина няма звук ..............

Кво правим като изкам да чуя нещо включвам на ext3 :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това превключване къде го правите,на телевизора ли?

Погледнете в настройките на звуковата карта.Ако сте с Уиндоус 7,трябва да имате устройства за възпроизвеждане.

В моят подпис видеокартата също няма ХДМИ.Ползвам преходник.ДВИ-ХДМИ. Но самата карта поддържа звук през ДВИ,някаква си АМД технология.Не знам как е при вашата карта.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да през телевизора от там избирам източник(source) TV,EXT1,EXT2,EXT3,HMDI 1, HDMI страничен,AV

вклчича ли буксите от страни на тв пак бяла и червена звука отива на AV канала....

ДА не би да трябвад а пипам настойките на Nvidia control panel там ми излиза на sound settings видео картата

и от от долу DVI 1 DVI 2

към първия има падащо меню тurn off sound или Philips .....

Редактирано от Kristiyan_27 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Генерално проблема ти се явява преходника защото по DVI може да мине само  видео без звук.  За да се реши тоя проблем или трябва да инвестираш в конвертор с цена над 60 лева или за 10 лева да си купиш  някакви колконки.Има и кабели  като този от снимката но това в България няма да го намериш изобщо.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз не искам да изкарам звук през адаптора/кабела искам да изкарам звук изхода на дъното (за слушалки към телевизор) стана ама на друг източник на телевизора различен от HDMI,чрез кабела който каза

http://forum.setcombg.com/dlna-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B8/37169-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-lcd-plasma-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%822-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html

Според това което пише тука точно през 3.5 мм жак (от двете страни на кабела и трябва да изкарам звук) почвам да се замислям дали кабела който имам 3.5 мм нещо не е наред.

Иначе преходника е DVI-I на места в нета срешнах че пренася аудио но това е друга тема.

Благодаря за помоща все пак ще пробвам утре с нов 3.5 мм жак ако има развитие ще пиша,за в бъдеще може да потрябва на някой

Редактирано от Kristiyan_27 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Зная, че мога да разчитам на компетентна помощ от вас!!!

Имам този телевизор - http://www.toshiba.eu/discontinued-products/32av933/

Ежедневно се налага да включвам и изключвам слушалки във входа на телевизора заради възрастен родител. Въпрос на време е входа на тв-то да се разбие тотално от това вкарване и изкарване на жака. Понеже нищо не разбирам ви моля да дадете съвет как да включа тези слушалки стационарно, за да може да се прехвърля звука или само на слушалки , или само към колоните на телевизора. Мислех си за решение с външен усилвател - напр. ДВД, но много съм неука в това отношение и може и да греша, че може да стане така. Или през друг от изходите на телевизора...... Само скарта е зает - свързан е с декодера на Близу - Topfield

Ако въобще може да се намери решение............не зная и питам!

Отново се извинявам за тъпия въпрос!!!!!! И ви благодаря предварително!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Зная, че мога да разчитам на компетентна помощ от вас!!!

Имам този телевизор - http://www.toshiba.eu/discontinued-products/32av933/

Ежедневно се налага да включвам и изключвам слушалки във входа на телевизора заради възрастен родител. Въпрос на време е входа на тв-то да се разбие тотално от това вкарване и изкарване на жака. Понеже нищо не разбирам ви моля да дадете съвет как да включа тези слушалки стационарно, за да може да се прехвърля звука или само на слушалки , или само към колоните на телевизора. Мислех си за решение с външен усилвател - напр. ДВД, но много съм неука в това отношение и може и да греша, че може да стане така. Или през друг от изходите на телевизора...... Само скарта е зает - свързан е с декодера на Близу - Topfield

Ако въобще може да се намери решение............не зная и питам!

Отново се извинявам за тъпия въпрос!!!!!! И ви благодаря предварително!!

И тв и приемника имат HDMI,вземаш един кабел HDMI -> HDMI и го свързваш и него (без да махаш скарт кабела и да изключваш слушалките )

Тоест 2 пъти да е свързан применика с тв.

Като зададеш източник(source може би ще пише на дистанционното) на тв да е скарт звука ще идва по слушалките.

Ако зададеш източник  на тв да е HDMI токога звука ще идва от говорителите на тв.

Това е теория не съм сигурен че ще стане.Не съм запознат с приемника на близу(но предполагам че той няма настройки от кой източник да предава).

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за ясния и бърз отговор!!!!!

Обаче HDMI на декодерчето няма  :(  Ето тук намерих спецификация на приемника - http://www.topfield.co.kr/eng/product/detail.asp?idx=269&page=1&lang=&img_title=title_satellite&leftmenu=left_product2&cateL=&cateM=STB&cateS=&cate4=&cate5=#

През кои входове тогава ще стане прехвърлянето на сигнала ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам DVB-T тунер Nippon STB-1310 и реших да го ползвам за TV с монитор BENQ FP 202 WA, със свободен DVI вход .Другия вход /VGA/ e към видеото на PC. Мониторът има бутонче за селектитане на входовете. 

С преходен кабел HDMI to DVI свързах тунера към монитора, настроих резолюция от менюто на тунера - 1080p/50 Hz/, активирах HDMI  и ...мониторът отговори,че приема сигнал,видеото проработи, дори след пад на сигнала/заради недобра антена/ се възстановява.

Дотук добре,но след свързване на PC  с VGA кабела към другия вход стана следното:

При превключване на входовете със сигнала от PC няма проблеми, но от тунера сигналът или не достига-по ниво или по синхрон или мониторът го търси постоянно затъмнен,без дори да изпише "No signal detected" и оттам стигам до началото: разкачам VGA от PC, HDMI/DVI от тунера , изключвам монитор , тунер и след това първо включвам тунера , след това монитора , изписва "No signal detected" , включвам HDMI към тунера и отново гледам видео. Аудиото работи през SCART и чинч и дали е включено или не, не влияе на проблема с опознаването на видео сигнала.

Видеокартата на PC има и DVI изход-свързан към монитора заедно с второ PC към VGA комутацията на видеосигналите от монитора е перфектна.

Не съм пробвал само HDMI към HDMI на телевизор,защото нямам двоен HDMI кабел, но при покупката на тунера изходът бе тестван, дори там ми обясниха за резолюциите от менюто.SCART изхода  работи.

Кабелът HDMI to DVI e 1.5m и е евтин /10 лв/, но едва ли в него е проблема?

Очаквам консулт,за което предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за ясния и бърз отговор!!!!!

Обаче HDMI на декодерчето няма  :(  Ето тук намерих спецификация на приемника - http://www.topfield.co.kr/eng/product/detail.asp?idx=269&page=1&lang=&img_title=title_satellite&leftmenu=left_product2&cateL=&cateM=STB&cateS=&cate4=&cate5=#

През кои входове тогава ще стане прехвърлянето на сигнала ????

ХМ кофти но нищо свържи тогава с AV кабел( червени,бяло,жълто от двете страни)

и пак същата процедура източник на тв като е скарт ще се чува звук от слушалките

като включиш на AV канала би трябвало звука да е от тв

Имам DVB-T тунер Nippon STB-1310 и реших да го ползвам за TV с монитор BENQ FP 202 WA, със свободен DVI вход .Другия вход /VGA/ e към видеото на PC. Мониторът има бутонче за селектитане на входовете. 

С преходен кабел HDMI to DVI свързах тунера към монитора, настроих резолюция от менюто на тунера - 1080p/50 Hz/, активирах HDMI  и ...мониторът отговори,че приема сигнал,видеото проработи, дори след пад на сигнала/заради недобра антена/ се възстановява.

Дотук добре,но след свързване на PC  с VGA кабела към другия вход стана следното:

При превключване на входовете със сигнала от PC няма проблеми, но от тунера сигналът или не достига-по ниво или по синхрон или мониторът го търси постоянно затъмнен,без дори да изпише "No signal detected" и оттам стигам до началото: разкачам VGA от PC, HDMI/DVI от тунера , изключвам монитор , тунер и след това първо включвам тунера , след това монитора , изписва "No signal detected" , включвам HDMI към тунера и отново гледам видео. Аудиото работи през SCART и чинч и дали е включено или не, не влияе на проблема с опознаването на видео сигнала.

Видеокартата на PC има и DVI изход-свързан към монитора заедно с второ PC към VGA комутацията на видеосигналите от монитора е перфектна.

Не съм пробвал само HDMI към HDMI на телевизор,защото нямам двоен HDMI кабел, но при покупката на тунера изходът бе тестван, дори там ми обясниха за резолюциите от менюто.SCART изхода  работи.

Кабелът HDMI to DVI e 1.5m и е евтин /10 лв/, но едва ли в него е проблема?

Очаквам консулт,за което предварително благодаря!

Вземи си предходник DVI-I -> HDМI предходник и кабел HDMI аз опитах с 2 такива кабела резултата при едния е никакъв сигнал,с другия беше ужасна картината все едно съм с стайна антена не добре настроена.

DVI HDMI кабел качествен под 30-40 лева сигурно няма

китайските боклуци не струват(не се знае кое кабелче е забравил да сложи китаеца или да върже и от двете страни).

Аз предходника го взех за 4 лева и 7 лева дадох за HDMI кабела картината е префектна,гледай буксите на всичко да са златни( не че е критерий за качество но все пак).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.