Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже ще ми преинсталират windows-а реших да си кача файловете от разхвърляния десктоп в D-то и после да проверя дали случайно няма нещо полезно забравено.Когато копирах файлове с размер между 2 и 3 gb пуснах ги да се записват в дадена папка и забелязах, че скоростта беше 17-18 mb, което не е ли много малко?

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже ще ми преинсталират windows-а реших да си кача файловете от разхвърляния десктоп в D-то и после да проверя дали случайно няма нещо полезно забравено.Когато копирах файлове с размер между 2 и 3 gb пуснах ги да се записват в дадена папка и забелязах, че скоростта беше 17-18 mb, което не е ли много малко?

Благодаря предварително

Ако са много малки файлове, пръснати по разни директории не е ниска скорост

При големи файлове забавянето е от времето за алокиране на блокове за файла

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта на твърдия диск може да варира и зависи от много променливи, както и от физическото състояния на диска и старостта му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При различните видове файлове,с еднакъв размер е различна скоростта.Някои са компресирани повече, други по малко.Пусни да копираш филм с Блу Рей и ще има да чакаш голяма скорост. :jumping11: ...

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При различните видове файлове,с еднакъв размер е различна скоростта.Някои са компресирани повече, други по малко.Пусни да копираш филм с Блу Рей и ще има да чакаш голяма скорост. :jumping11: ...

Компресията няма никакво значение, големината има - капитана е обяснил горе. Желаещи да копират големи по обем файлове могат да ползват robocopy с multithreaded copy.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Пробвах сега да копирам филм с големина 1,3 gb и работата е даже по зле - между 10 и 15 мб. Как мога да разбера дали ми е наред харда? Имам програмата Hard disc sentinel .С нея става ли някак си и ако да как ? Има някакви тестове с нея, но не знам какво точно да гледам като резултат и кой да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си е наред, просто е стар. Ако не е стар, значи много си го чел и записвал.

Редактирано от Misty Gates (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компресията няма никакво значение, големината има ....

Пак ли се заяждаш?Направи си сам пробата и тогава пиши.Копирай филм DVDRip.XviD,виж с каква скорост се копира.После копирай 1080p.Blu Ray,ще се убедиш,че скороста на копиране е два пъти по-бавна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе всички коментирате, пък на никой не му е ясно какъв е харда, къде е дял "D", какви са файловете, колко е дефрагментиран харда, къде са записани файловете и така нататък. Щото може да се окаже, че тая скорост е нормална.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows - ът ми е инсталиран в C,  а в D си държа всичко друго ( филми,снимки и други файлове), като в C инсталирам и програми.

Въпросът ми е например след форматиране на C ( например с преинсталация на windows-а) и примерно дефрагментиране на D ще се пооправи ли работата.Евентуално, ако да - с коя програма да се прави дефрагментирането. Попитах това, тъй като лаптопът ми е от серията Inspiron на Dell и бях чел че някои имали дефектни зони и не знам си какво и евентуално как мога да проверя за такива работи ( т.е. да видя дали всичко е наред)? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows - ът ми е инсталиран в C,  а в D си държа всичко друго ( филми,снимки и други файлове), като в C инсталирам и програми.

Въпросът ми е например след форматиране на C ( например с преинсталация на windows-а) и примерно дефрагментиране на D ще се пооправи ли работата.Евентуално, ако да - с коя програма да се прави дефрагментирането. Попитах това, тъй като лаптопът ми е от серията Inspiron на Dell и бях чел че някои имали дефектни зони и не знам си какво и евентуално как мога да проверя за такива работи ( т.е. да видя дали всичко е наред)? 

СИлно ме съмнява да има особено значение за скоростта. По-горе ви обясних възможните сценарии и нокой от тях няма голяма връзка с преинсталиран на ОС. Дефрагментирането може да помогне, но неповече от 5-10%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.