Премини към съдържанието
Бум

Инсталиране на виртуален Windows Server 2008 на Ubuntu

Препоръчан отговор

Здравейте !

Трябва да инсталирам виртуален Windows Server 2008 на Ubuntu, за да се поиграя малко на него и да разуча основните му функции.

Може ли по-запознатите да ми кажат как става това бързо и лесно  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Трябва да инсталирам виртуален Windows Server 2008 на Ubuntu, за да се поиграя малко на него и да разуча основните му функции.

Може ли по-запознатите да ми кажат как става това бързо и лесно  ?

инсталирате vmplayer или virtualbox, създавате виртуална машина и в нея инсталирате 2008

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да го инсталирам от файл запазен на хард-а ми или трябва да правя boot CD и да инсталирам от него ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да го инсталирам от файл запазен на хард-а ми или трябва да правя boot CD и да инсталирам от него ? 

Ако под "файл запазен на хард-а" имате предвид ИСО файл то да, слагате този ИСО файл във виртуалния СД/ДВД на виртуалната машина, стартирате машината (виртуалната) и започвате инсталацията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При vmware незнам как е но при virtualbox си инсталирай addons пакета за да можеш да си шерваш инфото м/у виртуалката и хоста.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.