Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за Вашето мнение относно възможност за добавяне на SSD към лаптоп Asus N56VV s4020d.

Желанието ми е да си запазя наличния хард. Какви са вариантите в случая? Доклокото съм чувал, за някои марки/модели има възможност през DVD-то.

Предварително благодаря за съдействието.

Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са ти възможностите 2nd hdd caddy for laptop 9.5mm или 2nd hdd caddy for laptop 12.7mm

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам,че е прз DVD-то..супер! Има ли смисъл да местя OS-то там? В момента ми зарежда доста бързо и съм доволен или да качвам програми/игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е нужно ССД при условие че новите системи си вървят прилично и на стандартен механичен диск ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е нужно ССД при условие че новите системи си вървят прилично и на стандартен механичен диск ?

Нужно ми е допълнително място. Външен хард не ми се мъкне. Чувал съм,че ССД е много,доста,бая по-добро от стандартен ХДД, пък и е хубво да сме в крак с новите технологии.. м!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купите диска и кадито за него  ще излезе на цена колкото да си купите  готово заводско монтирано с гарантиран резултат . 120 ГБ SSD струва колкото 2 ТБ  хард. Този тип дискове се слагат за системни а не за  архив принципно. Има външни хардове с размертите  на портфейл и тегло от 500 грама та не виждам кой знае какво неудобство при носенето. С какво напълнихте 1ТБ диск ако не е тайна ?

Asus N56JR-S4010D

Core i7-4700HQ, 8GB, GeForce GTX 760M, 120GB SSD + 1TB HDD, Full HD

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужно ми е допълнително място. Външен хард не ми се мъкне. Чувал съм,че ССД е много,доста,бая по-добро от стандартен ХДД, пък и е хубво да сме в крак с новите технологии.. м!?

Ама аз не говоря за външен диск, а за този който си е монтиран в лаптопа ти, и че е достатъчен да ти върви поносимо ОС и приложенията също така. Иначе да си в крак с модата/технологията не е лошо нещо, не ме разбирай погрешно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купите диска и кадито за него  ще излезе на цена колкото да си купите  готово заводско монтирано с гарантиран резултат .

Asus N56JR-S4010D

Core i7-4700HQ, 8GB, GeForce GTX 760M, 120GB SSD + 1TB HDD, Full HD

Публикувано изображение

Моят "барутник" го взех октомври месец. Желаната от мен конфигурация нямаше ССД. Тогава бяха влагани в по-скъпите модели и цената скачаше чувствително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят "барутник" го взех октомври месец. Желаната от мен конфигурация нямаше ССД. Тогава бяха влагани в по-скъпите модели и цената скачаше чувствително.

Току-що погледнах характеристиките на лаптопа ти в интернет. Ами то като гледам си меко казано производителен, и коментара за ССД е напълно излишен за мен ! Така и не схванах кое те кара да искаш ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз не говоря за външен диск, а за този който си е монтиран в лаптопа ти, и че е достатъчен да ти върви поносимо ОС и приложенията също така. Иначе да си в крак с модата/технологията не е лошо нещо, не ме разбирай погрешно !

Точно това питах и аз! Има ли смисъл да местя OS. Сега ми зарежда за под 15 сек. което за мен е повече от бързо. ССД ще сложа за допълнително място просто пък и  DVD-то съм го отварял един път за драйверите и толкоз (може да го ползвам за външно). Пак казвам,чувал съм ,че няма нищо общо със стандарните ХДД 5400 или 7000 и колко бяха не знам оборота в мин. Разликата била усезаема даже и при гейминг, което мен малко ме учудва но както и да е..

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това питах и аз! Има ли смисъл да местя OS. Сега ми зарежда за под 15 сек. което за мен е повече от бързо. ССД ще сложа за допълнително място просто пък и  DVD-то съм го отварял един път за драйверите и толкоз (може да го ползвам за външно). Пак казвам,чувал съм ,че няма нищо общо със стандарните ХДД 5400 или 7000 и колко бяха не знам оборота в мин. Разликата била усезаема дажи и при гейминг, което мен малко ме учудва но както и да е..

Дали ще ти зарежда ОС за 15 или 10 секунди, има ли значение за теб ? Техническите качества нямат нищо общо с механичните дискове, разбира се, но при условие че имаш цял 1ТБ диск, за какво допълнително място говорим, и с колко ще го увеличи това ССД с неговите си 120 или колкото да е там ГБ ? С една дума - цялата работа е излишна заради едното пространство. Ако говорихме за десктоп, там нещата са по-други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно мислите,че 1ТБ хард е бездънна яма, която няма пълнене хъм... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно мислите,че 1ТБ хард е бездънна яма, която няма пълнене хъм... ;)

Абе прав си и ти от твоята гледна точка, но просто се замисли какво са тези 120ГБ пред 1ТБ или пък направо 2 ! Ако пространството ти е целта и не ти стига това 1ТБ място, взимаш един външен диск и си свиркаш. Ако толкова пък държиш на бързодействието, което за мен е излишно с тези характеристики - ССД. Това е моя гледна точка разбира се, не си длъжен да се съгласяваш с мен, но просто се поставям на твое място, и ти давам моята идея за нещата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе прав си и ти от твоята гледна точка, но просто се замисли какво са тези 120ГБ пред 1ТБ или пък направо 2 ! Ако пространството ти е целта и не ти стига това 1ТБ място, взимаш един външен диск и си свиркаш. Ако толкова пък държиш на бързодействието, което за мен е излишно с тези характеристики - ССД. Това е моя гледна точка разбира се, не си длъжен да се съгласяваш с мен, но просто се поставям на твое място, и ти давам моята идея за нещата. ;)

Ми и аз вече не знам. Разбирам твойта гледна точка. Но нещо съм се надъхал за едно ССД. Май мисля да помисля още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите за глупости  човеко  а вземи та си  очисти харда от ненужни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите за глупости  човеко  а вземи та си  очисти харда от ненужни файлове

Защо сте против ССД. Разбрах,че външния хард, в моя случай е най-удачния вариант като цена/обем. Просто съм се надъхал това е! Още повече ,че чувам ПОВЕЧЕ ОТ ДОБРИ неща за тия кутийки :)

П.С. Как да сложа линк тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сме против SSD  но ти си имаш страхотен лаптоп със параметри които  в близките 2 години ще са ти достатъчни за всякакви дейностии. За да  сложиш  диска ще трябва да си купиш  кади,хард и да преинсталираш системата . Място няма да спечелиш защото 120 гигабайта са нищо като обем за днешните стандарти. Имам удоволствието да работя на същия модел лаптоп и  за мене е  достатъчно бърз  за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD-то е най-бавната част от системата. Със какво характеристиките на лаптопа му ще компенсират 5400 оборотния хард?

Щом човека няма витална нужда от място, нека си инвестира 150 лева в SSD. Да оставим бързодействието на страна.

Лаптопа ще харчи по-малко електричество и така ще кара по-дълго на батерия. Живота на HDD-то ще се увеличи защото

се включва само като трябва достъп до него. Сътресенията докато е изключен няма да имат същото влияние както когато е включен.

И така нататък...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба си икономията  на ток ще направи  като даде 200 лева за 120 гигабайта хард ! Да си видял някой да е преритал или да е получил инфаркт ако компютъра му зарежда  за 20 сек вместо за 10 ? Осъзнавяш ли ,че ще  се изръси 300 лева за нещо от което няма да има реална и генерална полза само щото е модерно. Я го питай за какво си ползва лаптопа да видим кое е това приложение което ще се засили чак толкова много че да оправдае разхода и нервите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба си икономията  на ток ще направи  като даде 200 лева за 120 гигабайта хард ! Да си видял някой да е преритал или да е получил инфаркт ако компютъра му зарежда  за 20 сек вместо за 10 ? Осъзнавяш ли ,че ще  се изръси 300 лева за нещо от което няма да има реална и генерална полза само щото е модерно. Я го питай за какво си ползва лаптопа да видим кое е това приложение което ще се засили чак толкова много че да оправдае разхода и нервите.

340 лв. ще дам! Икономия на ток!? Ако ще удължи живота на батаерията си е чист + . Лаптопа се ползва за забавление в свободното време. Стандартните неща филми (HD; 3D-на смарт ТВ ),игри.музики. Често излиза от къщи.мрежи се правят и т.н.

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо свеждате плюсовете на SSD спрямо HDD само до бързото зареждане на операционната система!  :questions:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерак с пари се гаси нали знаеш .Батерията е на цикли и  смяната на едното с другото няма да удължи нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерак с пари се гаси нали знаеш .Батерията е на цикли и  смяната на едното с другото няма да удължи нищо.

Така е! Когато искаш нещо го правиш (в случая купуваш).Темата я създадох, т.к. ня бях сигурен дали моя лаптоп има възможност за добавяне на втори хард. AlkatrazBG отговори бързо, точно и ясно..другото е мнения от сорта на "за" и "против" (поне аз така го разбрах).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.