Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sameone

Добавяне на SSD към AsusN56 серия?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за Вашето мнение относно възможност за добавяне на SSD към лаптоп Asus N56VV s4020d.

Желанието ми е да си запазя наличния хард. Какви са вариантите в случая? Доклокото съм чувал, за някои марки/модели има възможност през DVD-то.

Предварително благодаря за съдействието.

Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам,че е прз DVD-то..супер! Има ли смисъл да местя OS-то там? В момента ми зарежда доста бързо и съм доволен или да качвам програми/игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е нужно ССД при условие че новите системи си вървят прилично и на стандартен механичен диск ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е нужно ССД при условие че новите системи си вървят прилично и на стандартен механичен диск ?

Нужно ми е допълнително място. Външен хард не ми се мъкне. Чувал съм,че ССД е много,доста,бая по-добро от стандартен ХДД, пък и е хубво да сме в крак с новите технологии.. м!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купите диска и кадито за него  ще излезе на цена колкото да си купите  готово заводско монтирано с гарантиран резултат . 120 ГБ SSD струва колкото 2 ТБ  хард. Този тип дискове се слагат за системни а не за  архив принципно. Има външни хардове с размертите  на портфейл и тегло от 500 грама та не виждам кой знае какво неудобство при носенето. С какво напълнихте 1ТБ диск ако не е тайна ?

Asus N56JR-S4010D

Core i7-4700HQ, 8GB, GeForce GTX 760M, 120GB SSD + 1TB HDD, Full HD

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужно ми е допълнително място. Външен хард не ми се мъкне. Чувал съм,че ССД е много,доста,бая по-добро от стандартен ХДД, пък и е хубво да сме в крак с новите технологии.. м!?

Ама аз не говоря за външен диск, а за този който си е монтиран в лаптопа ти, и че е достатъчен да ти върви поносимо ОС и приложенията също така. Иначе да си в крак с модата/технологията не е лошо нещо, не ме разбирай погрешно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купите диска и кадито за него  ще излезе на цена колкото да си купите  готово заводско монтирано с гарантиран резултат .

Asus N56JR-S4010D

Core i7-4700HQ, 8GB, GeForce GTX 760M, 120GB SSD + 1TB HDD, Full HD

Публикувано изображение

Моят "барутник" го взех октомври месец. Желаната от мен конфигурация нямаше ССД. Тогава бяха влагани в по-скъпите модели и цената скачаше чувствително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят "барутник" го взех октомври месец. Желаната от мен конфигурация нямаше ССД. Тогава бяха влагани в по-скъпите модели и цената скачаше чувствително.

Току-що погледнах характеристиките на лаптопа ти в интернет. Ами то като гледам си меко казано производителен, и коментара за ССД е напълно излишен за мен ! Така и не схванах кое те кара да искаш ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз не говоря за външен диск, а за този който си е монтиран в лаптопа ти, и че е достатъчен да ти върви поносимо ОС и приложенията също така. Иначе да си в крак с модата/технологията не е лошо нещо, не ме разбирай погрешно !

Точно това питах и аз! Има ли смисъл да местя OS. Сега ми зарежда за под 15 сек. което за мен е повече от бързо. ССД ще сложа за допълнително място просто пък и  DVD-то съм го отварял един път за драйверите и толкоз (може да го ползвам за външно). Пак казвам,чувал съм ,че няма нищо общо със стандарните ХДД 5400 или 7000 и колко бяха не знам оборота в мин. Разликата била усезаема даже и при гейминг, което мен малко ме учудва но както и да е..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това питах и аз! Има ли смисъл да местя OS. Сега ми зарежда за под 15 сек. което за мен е повече от бързо. ССД ще сложа за допълнително място просто пък и  DVD-то съм го отварял един път за драйверите и толкоз (може да го ползвам за външно). Пак казвам,чувал съм ,че няма нищо общо със стандарните ХДД 5400 или 7000 и колко бяха не знам оборота в мин. Разликата била усезаема дажи и при гейминг, което мен малко ме учудва но както и да е..

Дали ще ти зарежда ОС за 15 или 10 секунди, има ли значение за теб ? Техническите качества нямат нищо общо с механичните дискове, разбира се, но при условие че имаш цял 1ТБ диск, за какво допълнително място говорим, и с колко ще го увеличи това ССД с неговите си 120 или колкото да е там ГБ ? С една дума - цялата работа е излишна заради едното пространство. Ако говорихме за десктоп, там нещата са по-други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно мислите,че 1ТБ хард е бездънна яма, която няма пълнене хъм... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно мислите,че 1ТБ хард е бездънна яма, която няма пълнене хъм... ;)

Абе прав си и ти от твоята гледна точка, но просто се замисли какво са тези 120ГБ пред 1ТБ или пък направо 2 ! Ако пространството ти е целта и не ти стига това 1ТБ място, взимаш един външен диск и си свиркаш. Ако толкова пък държиш на бързодействието, което за мен е излишно с тези характеристики - ССД. Това е моя гледна точка разбира се, не си длъжен да се съгласяваш с мен, но просто се поставям на твое място, и ти давам моята идея за нещата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе прав си и ти от твоята гледна точка, но просто се замисли какво са тези 120ГБ пред 1ТБ или пък направо 2 ! Ако пространството ти е целта и не ти стига това 1ТБ място, взимаш един външен диск и си свиркаш. Ако толкова пък държиш на бързодействието, което за мен е излишно с тези характеристики - ССД. Това е моя гледна точка разбира се, не си длъжен да се съгласяваш с мен, но просто се поставям на твое място, и ти давам моята идея за нещата. ;)

Ми и аз вече не знам. Разбирам твойта гледна точка. Но нещо съм се надъхал за едно ССД. Май мисля да помисля още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите за глупости  човеко  а вземи та си  очисти харда от ненужни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите за глупости  човеко  а вземи та си  очисти харда от ненужни файлове

Защо сте против ССД. Разбрах,че външния хард, в моя случай е най-удачния вариант като цена/обем. Просто съм се надъхал това е! Още повече ,че чувам ПОВЕЧЕ ОТ ДОБРИ неща за тия кутийки :)

П.С. Как да сложа линк тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сме против SSD  но ти си имаш страхотен лаптоп със параметри които  в близките 2 години ще са ти достатъчни за всякакви дейностии. За да  сложиш  диска ще трябва да си купиш  кади,хард и да преинсталираш системата . Място няма да спечелиш защото 120 гигабайта са нищо като обем за днешните стандарти. Имам удоволствието да работя на същия модел лаптоп и  за мене е  достатъчно бърз  за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD-то е най-бавната част от системата. Със какво характеристиките на лаптопа му ще компенсират 5400 оборотния хард?

Щом човека няма витална нужда от място, нека си инвестира 150 лева в SSD. Да оставим бързодействието на страна.

Лаптопа ще харчи по-малко електричество и така ще кара по-дълго на батерия. Живота на HDD-то ще се увеличи защото

се включва само като трябва достъп до него. Сътресенията докато е изключен няма да имат същото влияние както когато е включен.

И така нататък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба си икономията  на ток ще направи  като даде 200 лева за 120 гигабайта хард ! Да си видял някой да е преритал или да е получил инфаркт ако компютъра му зарежда  за 20 сек вместо за 10 ? Осъзнавяш ли ,че ще  се изръси 300 лева за нещо от което няма да има реална и генерална полза само щото е модерно. Я го питай за какво си ползва лаптопа да видим кое е това приложение което ще се засили чак толкова много че да оправдае разхода и нервите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба си икономията  на ток ще направи  като даде 200 лева за 120 гигабайта хард ! Да си видял някой да е преритал или да е получил инфаркт ако компютъра му зарежда  за 20 сек вместо за 10 ? Осъзнавяш ли ,че ще  се изръси 300 лева за нещо от което няма да има реална и генерална полза само щото е модерно. Я го питай за какво си ползва лаптопа да видим кое е това приложение което ще се засили чак толкова много че да оправдае разхода и нервите.

340 лв. ще дам! Икономия на ток!? Ако ще удължи живота на батаерията си е чист + . Лаптопа се ползва за забавление в свободното време. Стандартните неща филми (HD; 3D-на смарт ТВ ),игри.музики. Често излиза от къщи.мрежи се правят и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо свеждате плюсовете на SSD спрямо HDD само до бързото зареждане на операционната система!  :questions:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе взимам това е. DVD-то заминава. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерак с пари се гаси нали знаеш .Батерията е на цикли и  смяната на едното с другото няма да удължи нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерак с пари се гаси нали знаеш .Батерията е на цикли и  смяната на едното с другото няма да удължи нищо.

Така е! Когато искаш нещо го правиш (в случая купуваш).Темата я създадох, т.к. ня бях сигурен дали моя лаптоп има възможност за добавяне на втори хард. AlkatrazBG отговори бързо, точно и ясно..другото е мнения от сорта на "за" и "против" (поне аз така го разбрах).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.