Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Компютърът, който има проблем, се намира на доста голямо разстояние от мен и го използват родителите ми. От вчера когато си пуснат да гледат онлайн телевизия и видеоклипчета, след около 2-3 мин компютъра се рестартира. Пуснах го през сейф мод, защото вчера все още не знаехме, че само когато гледат ТВ има проблем, изчистих разни вируси с malwarebytes anti-malware ( не запазих лог ). Не се рестартира нито 1 път!

След това го включих в нормален режим, като единствения проблем беше, че когато се опитаме да пуснем въпросната ТВ, клип или игра във ФБ излизаше съобщение "shockwave flash не може да се зареди". Пуснахме ТВ през internet explorer инсталирах само Flash player и нямаше проблем, но по късно отново се е рестартирал. 

Днес успях да оправя проблема с вградения flash player  на googe chrome, т.е. вече тръгваше видео онлайн и въпросните игри, но след като пуснахме ТВ, отново се рестарира... и отново ми даде грешката "shockwave flash не може да се зареди" :shock11:

Пуснахме филм от компютъра, който си вървеше нормално 20 мин и нямаше никакъв проблем, т.е. компютъра се рестартира само когато се гледа видео онлайн.

До тук съм правила някакви опита да чистя вируси, преинсталирала съм видео драйвери и флаш плейъри. 

Не съм убедена колко добре съм обяснила, но ако някой има съвет как да отстраня проблема ще бъда много благодарна :)

П.С. Лаптопа е Toshiba, ОС - Windows 7 Ultimate и всичко това съм го правила  team viewer и вече започвам да се замислям дали да не преинсталираме ОС, което ще е дооооста трудна задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви хардуерни параметри е компютъра? Причината не е в софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като за начало при рестартирането вадило ли е сини екрани ?

Да, днес извади син екран само 1 път, иначе след като се рестартира се включва "windows cheking for solution..." преди да стартира самата ОС.

Допълвам, че в момента има стартиран филм от компютъра, който върви нормално на заден план и е включена ТВ онлайн, която също върви...

С какви хардуерни параметри е компютъра? Причината не е в софтуера

Процесор Intel® Core2 Duo CPU T5750 @ 2.00GhHz

Ram: 3 GB

Video: ATI Mobility Radeon HD 3470

Надявам се да е достатъчно като информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това което споменахте със FlashPlayer можете да актуализирате приложението от Adobe. Другия вариант е пре-инсталация на ОС. За това което казахте че забива може да изключите антивирусната докато трае филма и после пак да я вкл. и тя доста взима ресурси докато сканира тя е първия заподозрян след нея е браузъра Торрент програми, скайп (ако използвате в вкл. режим). Мисля, че това е проблема.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това което споменахте със FlashPlayer можете да актуализирате приложението от Adobe. Другия вариант е пре-инсталация на ОС. За това което казахте че забива може да изключите антивирусната докато трае филма и после пак да я вкл. и тя доста взима ресурси докато сканира тя е първия заподозрян след нея е браузъра Торрент програми, скайп (ако използвате в вкл. режим). Мисля, че това е проблема.

Благодаря за съвета, вече преинсталирах и актуализирах FlashPlayer, антивирусната я спирах, а торенти не се ползват. Почти през цялото време докато рових в компютъра имаше включен само Team Viewer. Вече и аз започнах да се убеждавам, че пре-инсталацията е най-добрия вариант за странния проблем с компютъра :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но не винаги само да се мъчите и да мъчите и машината с вкарване на нова ОС, а е хубаво да не добавяте излишни програми, който не използвате. Само тези от който имате нужда да си седят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра го използва майка ми  ;)

Има skype, google chome, ms office, bs player  и антивирусна. Не го натоварваме по никакъв начин. Не е правил до момента проблеми и се преинсталира профилактично 1-2 пъти годишно, когато са в България. За съжаление сега ще бъде доста тегава пре-инсталацията, но се надявам да се справи с моя помощ. За съжаление опитите ми да отстраня проблема без нова ОС бяха неуспешни и по съветите, които получих, съм направила всичко вече...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

след преинсталация на ОС продължава проблема. Разликата е, че сега се рестартира на около 1 час. Под safe mode няма проблеми - 2 часа не се е рестартирал. В момента, в който рестартирах компютъра за да го върна в нормално положение се появи син екран (без надписи).

Проверих дали има разлика в температурите на процесора или видеокартата и не видях нищо нередно. 

Ако някой има идея какъв може да е проблема, ще бъда благодарна ако я сподели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някакво приложение или имате вирус на харда. Сещам се какъв е този вирус (вероятно използвате и флашка намира се такъв когато заключите флашката си и след това са криптирани всички ваши файлове) след като я отключите криптаторъt се крие в папката RECYCLE BIN-S-S-Sкод, която е скрита и системна на всяко устройство ПАМЕТ (HDD, SSD, Reader Adapter USB Mem) той се копира на системната папка на Уидоус както и system32 и на всяко устройство, което има разрешен достъп за запис (други томове от харда). Щом бива извикан от AutoRun.ini (при директно отваряне от съветник или двой щракване). Единствения изход е да форматирате целия си хард. Този вирус не прави вреди на други програми даже не може да го засече и антивирусната каквато и да е .. не знам за Касперски. Моля обърнете към колегите в раздел Сигурност и антивирусна защита да ви помогнат. От такъв товарач има но деликатно спасение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално на този компютър не се използва флашка, освен в случаите, в които се преинсталира ОС, като тогава е съответно bootble. Надявам се отговора да не е породен от друга моя тема, в която става въпрос за съвсем различни компютри :)

Благодаря все пак за насоката. Ще опиша проблема си в секцията си "Сигурност и антивирусна защита", защото не изключвам вероятността да е вирус. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.